HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

końcówka mocy ? 2018/06/03 18:37 #443284

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
Przymierzałem się do zakupu wzmacniacza 1500+ wiadomo nowego nie kupię a starsze mogą mieć problemy z ''gałkami" więc sobie wymyśliłem końcówkę mocy , coś starszego , arcam ,roxan caspian ,MF a3 , coś do 2000, jako przedwzmacniacza użył bym x-can v8P , mam do niego x-psu i wymienione lampki na EAT z akg 701 gra nieżle więc jako pre nie powinien być zły jakby się dało uzyskać takie granie w ''dużym'' zestawie byłbym zadowolony , o kolumny nie pytajcie na razie grzebię w głośnikach jakie mam , przyjdzie czas to zrobię projekt z diyaudio ,
tak się z nudów na zsyłce chciałem poradzić czy to mogło zagrać, wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/03 23:58 #443286

Mam bardzo dobre doświadczenie z końcówkami Rotel ,słuchałem ich kilka i nigdy nie byłem rozczarowany dźwiękiem ,na dodatek Rotel kosztuje tyle że jest w Twoim zasięgu w porównaniu do np .Burmester czy Audionet które też miałem okazję słuchać
W ogóle Jarek na Twoim miejscu by się bardziej rozglądnął na integrą ,końcówka mocy jest dobra przy wymagających kolumnach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/04 06:12 #443287

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
tylko jak pisałem do 2 tyś w starszych wszelkie przełączniki ,potencjometr będą na wykończeniu , a x-cana mam od nowego i gałka potencjometru rzadko kiedy była ruszana , a integry taki jak arcam 90 , creek 5350 ,audiolab 8000s , w takie celował bym swoje lata maja i kręcone ''gałkami'' było dużo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/04 09:28 #443289

Ech, gdyby nie ograniczony budżet to allegro.pl/audiolab-8000-m-dwa-srebrne-m...lne-i7381890600.html aczkolwiek tu cena nieco (tak o te 900) przesadzona.

allegro.pl/rotel-rb-951-i6660756936.html
allegro.pl/wzmacniacz-koncowka-mocy-rote...ono-i7382713508.html - a tu koleś pisze, że ma jeszcze na sprzedaż RB-971.
www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=wzmmocy - może by coś opuścił z ceny ? W każdym razie tą opcję drążył bym najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/04 15:49 #443290

Jeśli chodzi o końcówki to tam akurat potencjometrów, pokręteł, gałek i przycisków raczej mało. Jeśli chodzi o stare urządzenia - końcówki mocy - to bardziej obawiałbym się wyschniętych kondensatorów, choć wymiana takich to sama przyjemność i ja bym właśnie w taki segment celował :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/04 16:13 #443291

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Cóż cena tych audiolabów wzięta z kosmosu.
Ja swoje 8200m kupiłem prosto z salonu z gwarancją za 3200
Same audiolaby mogę polecić - zagrają tak jak im przedwzmacniacz pozwoli, one raczej nie wprowadzą ograniczeń :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

końcówka mocy ? 2018/06/04 20:29 #443294

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
Rano byłem zaspany i niezbyt logiczny :) chodziło o pokrętła wyrobione w integrach, albo kłopoty z logiką sterującą np jak w arcamach dlatego myślę o końcówce , John o czym myślałeś w linku z giełdy ?, rotele dobre starcządo głośników z planów ? co do głośników będę budował najtaniej na monacor sph 165 kep+seas 27tbc , seas ca18rly, lub drożej SB acustic satori mw16p +tw29r , więc myślę że już na dość porządnych głośnikach ,
dziękuję za link i nie wyśmianie pomysłu narazie szarpię kasę na zsyłce zobaczymy na co starczy :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/04 22:12 #443296

Jarek2176 napisał: John o czym myślałeś w linku z giełdy ?


Heh, tom się popisał z tym wklejaniem. Chodziło mi to ten zasilator - www.hifi.pl/ogloszenie/audio/20/291795.php
I myślę, że starczy do 99% kolumn jakie możesz zrobić, chyba, że Cię solidnie poniesie z fantazją

Co do labków to ja dałem za duet M8000 (nówki, choć swoje poleżały na półce sklepowej) - 2700 i to z dostawą do dużego pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/05 13:02 #443297

Mam pytanie, tez się zastanawiam nad własnym projektem kolumn, jakim kluczem się kierujecie dobierając projekt? Z gotowymi nie ma problemu pożyczysz gdzieś posłuchasz i masz trochę więcej pojęcia. Ale jak z projektem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/05 18:38 #443299

Inferno napisał: Mam pytanie, tez się zastanawiam nad własnym projektem kolumn, jakim kluczem się kierujecie dobierając projekt? Z gotowymi nie ma problemu pożyczysz gdzieś posłuchasz i masz trochę więcej pojęcia. Ale jak z projektem?


Najprościej to wzorować się nad jakimś modelem kolumn ,budowa kolumn zupełnie od podstaw wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia Najlepiej przygodę z konstruowaniem zacząć od małych dwudrożnych miniaturek opartych na dwóch przetwornikach i zwrotnicy I rzędu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/05 19:50 #443300

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
Na diyaudio.pl jest wiele projektów dwudrożnych i co jakiś czas powstają nowe jest w czym wybrać , z pomiarami projektem zwrotnic więc jest w czym wybierać , jakiś czas śledzę to forum i porównuję zwrotnice ''fabryczne" i DIY te fabryczne w kolumnach do 3tyś to nic specjalnego zwykle prosty podział bez walki z rezonansem jak jakiś jest i dobrane tłumienie wysokotonowego , a i głośniki za 100parę złotych to w fabrycznych wypas ,
jak narazie będę grzebał coś z głośników eltaxa 3+, vify d26tg35 i tego niskośredniaka z 3A , ale najpierw dobry wzmacniacz bo onkyo 9511 był kupiony do sprawdzenia czy da się słuchać w tym pokoju , bo zestaw słuchawkowy trochę mnie ''rozpieścił ''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/05 20:26 #443301

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
Inferno jest ryzyko jest zabawa , na poważnie na pewno nie zagra tragicznie , a może się trafić ziomek z jakimś diy do posłuchania zaglądnij tutaj ssl.diyaudio.pl/forumdisplay.php/39-Projekty-kolumny
co jest z edycją posta ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/10 19:46 #443316

super stronka, dzieki :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcówka mocy ? 2018/06/20 19:53 #443402

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
Macie wakacje :cheer: więc na forum pustki to Wam pomarudzę ,dalej temat końcówki wiadomo że nie będzie to ''zakup życia" i po kilku latach mi się znudzi , obecnie na olx z ciekawszych myryad ma 120 , wzmacniacz audiolab 8200a za 1300
i chyba(za) tanio ? rotel rb 970bx mk2 za 600 , warto coś z tego , ważne żeby zagrało lepiej od onkyacza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

końcówka mocy ? 2018/06/21 00:23 #443405

Z wymienionych wybrałbym Audiolab 8000A to niemal legenda ,w latach 90-tych były trzy takie kultowe klocki Densen Beat ,Copland CSA-8 i własnie ten Audiolab .Jeżeli się nie mylę Audiolab otrzymał nagrodę EISA ,jeszcze taka ciekawostka ten wzmacniacz na rynku niemieckim nosił nazwę Camtech jedyna różnica polegała na braku przełącznika MODE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator