HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz 2018/04/04 22:50 #442866

Jaki wzmacznicz do kolumn dynaudio excite x38

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz 2018/04/05 04:22 #442870

biorąc pod uwagę, że nie podałeś kwoty:
accuphase e 470

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz 2018/04/05 08:43 #442871

Max 10 k, muzyki słucham prawie wszystko, oprucz powaznej, jezz, disco polo, wzmacniacz nie lampowy,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr24.

Wzmacniacz 2018/04/05 16:28 #442873

nie będę odkrywczy.....w tej cenie to accuphase 250......używany z nautilusa :
www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/286407.php

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz 2018/04/06 11:27 #442878

zapomniałem dodać, że lobbuje za accu wyłącznie dlatego, iż mój kolega posiada kombinację dynek z accu i jest bardzo ok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TV. Powód: błąd

Wzmacniacz 2018/04/18 17:26 #443040

Witamy,

Jeżeli wzmacniacz miałby być nowy, a przydałoby się więcej werwy i energii, to polecamy posłuchać z ROTEL-em RA-1592, z naszej oferty.

Pozdrawiamy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz 2018/04/23 06:57 #443065

Na pewno posłuchałby na Twoim miejscu integrę Cyrus 8 DAC ewentualnie z zewnętrznym zasilaniem PSX R2 oraz świetną, bardzo wydajną polską konstrukcję Haiku Audio SOL II RC . Jeśli budżet jest jeszcze możliwy do zwiększenia, może raty 0%, spójrz na poekspozycyjne Hegel H360 .
Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Masz bardzo dobry zestaw kolumn, warto dobrać odpowiedni wzmacniacz. Po odsłuchach w salonie jest oczywiście możliwość wypożyczenia sprzętu do domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Wzmacniacz 2018/05/18 12:36 #443170

Dołączam do tematu. Buduje swój zestaw od początku. Poszukuje wzmacniacza, dobrego do kwoty 15Kzł. Moje pomieszczenie 15m/2, muzyka każdy gatunek ale przeważa jazz. Kolumny dobiorę pod dany wzmacniacz.
Interesują mnie raczej proste sprawdzone konstrukcje bez udziwnień, daców wbudowanych itp.
Przesłuchałem wiele konstrukcji klasy A-B i do mnie to nie dociera, brak zadowolenia przy nocnym odsłuchu więc pomyślałem sobie o wzmacniaczu lampowym, który ciągnie od samego dołu. I teraz pytanie co? Bo większość tych marek się pięknie kamufluje pod innym logo.
Jeśli macie jakiś pomysł, bardzo Proszę.
Napewno wykluczam po odsłuchu takie wzmacniacze jak:
Moon, Naim, Musical Fidelity, NAD, Copland, audio analogue. Rega fajnie zagrała ale to wciąż klasa A, B i denerwuje mnie ta przypadłość na którą cierpi większość wzmacniaczy w tej klasie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Iluzjonista.

Re:RE: Wzmacniacz 2018/05/21 17:10 #443189

Iluzjonista napisał: ale to wciąż klasa A, B i denerwuje mnie ta przypadłość na którą cierpi większość wzmacniaczy w tej klasie.


To znaczy, że jak grają cicho, to grają w klasie A? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Wzmacniacz 2018/05/22 10:48 #443191

Wydaje mi sie że powinieneś raczej wiedzieć o co mi chodzi.
Ale widze że propozycji żadnych nie ma więc udeżam w odsłuchy i kończe ten temat. Nie udzielam sie więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Wzmacniacz 2018/05/22 11:25 #443193

...no i po co ten sarkazm?
Trudno polemizować z Twoimi spostrzeżeniami i cokolwiek doradzać, kiedy nie napisałeś z jakimi kolumnami słuchałeś wymienionych wzmacniaczy?
Poza tym same nazwy Moon, Naim, Musical Fidelity, Nad...to poniekąd "puste nazwy", określająca co najwyżej markę firmy, a nie mówiące nic konkretnego o wzmacniaczu.
Moim zdaniem, dobór kolumn do wzmacniacza, z Twoimi wymaganiami sensorycznymi, to błędny trop - najpierw celowałbym w odsłuchy głośników, a biorąc Twoje preferencje, raczej tych z wysoką skutecznością, "przeznaczonych" do wzmacniaczy lampowych o niskiej mocy.
A co ze źródłem? - jakie źródło? - laptop, telefon?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Wzmacniacz 2018/05/22 13:28 #443195

Ja proponuję dowolny wzmacniacz z gałeczką loudness, bo chyba o to tu chodzi. Ewentualnie może mieć bardziej rozbudowana regulację tonów jak w McIntoshu MA8000 czy MA7000. Do wyboru mamy też sporo maszyn Accuphase-a i chyba wszystkie w klasie A skoro jest tak potrzebna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Wzmacniacz 2018/05/23 13:57 #443207

zwróć uwagę na ASR Emitter lub taniej Roksan Oxygen

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator