HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/28 08:44 #442695

  • jendrek.gd
  • jendrek.gd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 249
Chciałbym połączyć zestaw NAD jakimś interkonektorem do 350 zł może być używka. Interesuje mnie rozwiązanie takie aby kabelek był jak najbardziej neutralny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/28 13:02 #442702

Witam, sorry ,że pytam ale po co Ci interkonekt za 350 zł ? Co chcesz osiągnąć ?
Kup np.
audiopolis.pl/audioquest-evergreen-1-prz...a-o-dlugosci-1m.html
(choć jak dla mnie i tak jest za drogi)
lub jakiegoś Prolinka i będzie ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/28 14:10 #442704

Kolego pojdz do sklepu z gotówka,wpłac zastaw i wypozycz kilka modeli.Pozniej kup jakis uzywany IC.Po co wypozyczac?Sprawdzisz na ile kabelki modeluja dzwiek.Ja porownywalem laczowki od 500zl do 3tysiace i tej za 500zl za darmo nie chce :D.Im drozej tym lepiej.Na szczescie ta za 3k kupilem uzywana :D

PS; zaraz sie zacznie ze audio voodoo itd LOL. Prolink hahahhaha, po co prolink, lepiej rca za 5zl, przeca kable nie "grajom".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/28 14:40 #442707

  • jendrek.gd
  • jendrek.gd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 249
Te tanie kable mają słabe ekranowanie, kiedyś przypadkiem taki zwykły kabelek trafił w okolicę transformatora we wzmacniaczu lampowym i to dopiero był bałagan. Przewód musi być dobrze ekranowany i nie wnosić za dużo w tor. Najlepiej nic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/28 14:56 #442709

Sprawdzisz na ile kabelki modeluja dzwiek.Ja porownywalem laczowki od 500zl do 3tysiace i tej za 500zl za darmo nie chce :D.Im drozej tym lepiej.Na szczescie ta za 3k kupilem uzywana :D
Najważniejsze jest dobre samopoczucie użytkownika :) A im droższy kabelek tym lepsze, tak to działa.
Ja jakoś jak wepnę Prolinka a po nim PSC , Nordosta ,Chorda, Supre, to aż mi się głupio robi, że tyle kasy poszło w błoto :)
A żeby się dobić, przypominam sobie jak płaciłem po 700 zł za szt. kupując wtyki WBT :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/28 16:33 #442710

Jak już wspominamy dawne przewagi, to miałem podobne przeżycia. Klocki kosztowały niecałe 10 tys. (w promocji), na kable poszło 1100 (pamiętam jak dziś, choć to był 12 lat temu). Sprawdziłem jednak i droższe, choć sam sprzedawca już niespecjalnie zachęcał do zakupu. Różnicy nie usłyszałem więc zadowoliłem się taniochą. Potem jednak żałowałem, że nie wypróbowałem np. o połowę tańszych. Dla świętego spokoju wymieniłem interkonekty za 550 na zwykłe druciaki za kilka zł i odetchnąłem - różnice usłyszałem. Te cuda techniki mam do dzisiaj ale nowe klocki podłączam Prolinkami (ewentualnie kablem Thorensa na wyposażeniu gramofonu) i nie narzekam. Ale słuch już nie taki jak 12 lat temu. Wtedy zmianę kabli na podobnym poziomie cenowym usłyszałem. Mało tego, żona która mi towarzyszyła przy wyborze sprzętu też ją usłyszała (a oboje byliśmy nastawieni sceptycznie) i wrażenie dotyczące rodzaju zmiany były podobne.

Mam taką hipotezę, że źle dobrane kable potrafią zepsuć brzmienie i nie musi to dotyczyć tylko tych najtańszych. Wymiana na zrobione poprawnie pozwala tę różnicę usłyszeć ale mówienie o autonomicznym "brzmieniu kabla" to już przegięcie. A można o nim przeczytać w audiofilskich recenzjach.

W jednym z Gawronem się zgadzam. Kable trzeba wypożyczyć i sprawdzić. Dodam, że najlepiej prosząc druga osobę o zmienianie ich tak, żebyśmy nie wiedzieli który jest podłączany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/28 21:18 #442715

" Przewód musi być dobrze ekranowany i nie wnosić za dużo w tor. Najlepiej nic"
Jak bym czytał opis Prolinka :)
Mogę się nie zgadzać z Gawronem ,ale faktycznie w jednym ma rację , wypożyczaj , przełączaj i kup taki który nagle spowoduje efekt "wow".
Aha, pamiętaj , że przesunięcie kolumn o parę centymetrów zmienia więcej niż kabel za 10k.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/03/29 19:18 #442725

tomek4446 napisał: " Przewód musi być dobrze ekranowany i nie wnosić za dużo w tor. Najlepiej nic"


Nie musi ,dla przykładu XLO nie ekranuje kabli ,chyba że na zamówienie podobnie polski Albedo .Ekranowanie ma za zadanie przeciwdziałanie zakłóceniom w warunkach domowych raczej nie ma z tym problemu .Wyjątkiem są interkonekty o budowie koncentrycznej w przypadku kabli o budowie symetrycznej ekranowanie nie jest konieczne .Wbrew pozorom prawidłowe wykonanie ekranu wcale nie jest takie proste . W przypadku kabli są głównie trzy czynniki wpływające na jakość - materiał z którego wykonano przewodnik ,rodzaj dielektryka i geometria wewnętrzna
Przeważnie kable dobiera się tak, aby można było skorygować brzmienie ,w przypadku bardzo drogich (neutralnych) systemów można szukać kabli przezroczystych dźwiękowo ,ale na pewno ten wymieniony NAD nie należy do tej grupy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/01 11:23 #442814

Dlategp XLO brzmi jak kupa(sa takie wypusty,tj.modele) :D .
Mi ekranowanie jest bardzo potrzebne w warunkach domowych.Mam w pokoju jeszcze plazme,PC, drugi tak jakby PC do sterowania silnikiem symulatora wyscigowego.Wiec ekranowanie robi robote.Jedyne kable nieekranowane, ktore mam to sa przewody głosnikowe.Ale sa to sommery po 25zl za metr.Ale tylko dlatego, ze chwilowo mnie nie stac aby sobie kupic upatrzone glosnikowce.

Wiec z Tomkiem nie zgadzam sie w ogole.Oprocz jednego, jak sie wyda wiecej, zadowolenie jest lepsze.Czyli jak ktos jezdzi 126p i przesiada sie na audi a7 quattro, to raczej placebo bym tego nie nazwal.Wszak auta te jak kable, robote swoja robia,dowoza na miejsce.Tylko styl w jakim to robia sie rozni.Ale sa ludzie, ktorym podroz tramwajem obok obszczanego menela nie przeszkadza.No coz, ja osobiscie wole podroz w czystym powietrzu.Aczkolwiek oczyszczanie tego powietrza ma sens pod jednym tylko warunkiem.Ze tramwaj nie jezdzi w kolo wysypiska smieci czy innego smrodzacego srodowiska.
Innymi slowy elektronika i kolumny mmusza miec atrybuty, aby wyraznie pokazac sygnature kabli.Wkladanie do "malacza" felg 19 cali mijaa sie z celem.

Jesli wylaczymy cene kabli z przedmiotu dywagacji, to sie okaze, ze kazdy, kto ma wiedze na ten temat kupuje kable "porzadne", wykonane z jak najlepszych materialow,ekranowane z czystej miedzi.Wiec tak naprawde nikt nie kwestionuje wplywu kabla.Malkontenctwo zaczyna sie gdy ktos widzi cene.A najwiecej gadaja ci, ktorzy ani tej ceny nie zaplacili ani nawet porzadnie w dobrze znanym systemie nie sprawdzili.A nawet jak sprawdzili to jest pewne ale.Jeden czlowiek czyta tekst z 10 metrow a inny z 5 ma problemy i to w okularach.

Pozdrawiam ze Świetami!

Ale w przypaadku wyzej wymienionych Nadow nie wiem jak okablowanie zadziala.Ale IC moze kiedys posluzy do innego systemu?Dlatego uwazam, ze autor idzie w dobrym kierunku chcac kupic uzywany ale wyzszy model przewodu.Te tansze nie maja polotu do tych lepszych(drozszych).Tylko dobrze by bylo dopasowac je do swego systemu.Ludzie wysylaja kabelki na odsluch raczej bezproblemowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/01 22:20 #442820

Należy tylko wziąć pod uwagę, że część firm winduje swoje ceny podpierając się tylko rozdmuchanym marketingiem i przykładów takich dymanych balonów na polskim rynku (a na tzw. zachodnim to dopiero jest ich sporo) jest kilka, ale są też rodzynki jak Albedo, które owszem, drogie, ale pokazało swój warsztat i technologię, a tym samym podchodzi do sprawy uczciwie - "patrzcie, robimy to tak i tak z tego i tego, żądamy za produkt tyle a tyle" i klient widzi i faktycznie wie co kupuje. Chętnie zobaczę porównywalne zaplecze techniczne firm Sevenrods, Argentum, Velum, Wile, KBL i tym podobnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/02 20:55 #442826

Gawron___m napisał: Dlategp XLO brzmi jak kupa(sa takie wypusty,tj.modele) :D .
Mi ekranowanie jest bardzo potrzebne w warunkach domowych.Mam w pokoju jeszcze plazme,PC, drugi tak jakby PC do sterowania silnikiem symulatora wyscigowego.Wiec ekranowanie robi robote.Jedyne kable nieekranowane, ktore mam to sa przewody głosnikowe.Ale sa to sommery po 25zl za metr.Ale tylko dlatego, ze chwilowo mnie nie stac aby sobie kupic upatrzone glosnikowce.
Wiec z Tomkiem nie zgadzam sie w ogole.Oprocz jednego, jak sie wyda wiecej, zadowolenie jest lepsze.Czyli jak ktos jezdzi 126p i przesiada sie na audi a7 quattro, to raczej placebo bym tego nie nazwal.Wszak auta te jak kable, robote swoja robia,dowoza na miejsce.Tylko styl w jakim to robia sie rozni.Ale sa ludzie, ktorym podroz tramwajem obok obszczanego menela nie przeszkadza.No coz, ja osobiscie wole podroz w czystym powietrzu.Aczkolwiek oczyszczanie tego powietrza ma sens pod jednym tylko warunkiem.Ze tramwaj nie jezdzi w kolo wysypiska smieci czy innego smrodzacego srodowiska.
Innymi slowy elektronika i kolumny mmusza miec atrybuty, aby wyraznie pokazac sygnature kabli.Wkladanie do "malacza" felg 19 cali mijaa sie z celem.
Jesli wylaczymy cene kabli z przedmiotu dywagacji, to sie okaze, ze kazdy, kto ma wiedze na ten temat kupuje kable "porzadne", wykonane z jak najlepszych materialow,ekranowane z czystej miedzi.Wiec tak naprawde nikt nie kwestionuje wplywu kabla.Malkontenctwo zaczyna sie gdy ktos widzi cene.A najwiecej gadaja ci, ktorzy ani tej ceny nie zaplacili ani nawet porzadnie w dobrze znanym systemie nie sprawdzili.A nawet jak sprawdzili to jest pewne ale.Jeden czlowiek czyta tekst z 10 metrow a inny z 5 ma problemy i to w okularach.
Pozdrawiam ze Świetami!
Ale w przypaadku wyzej wymienionych Nadow nie wiem jak okablowanie zadziala.Ale IC moze kiedys posluzy do innego systemu?Dlatego uwazam, ze autor idzie w dobrym kierunku chcac kupic uzywany ale wyzszy model przewodu.Te tansze nie maja polotu do tych lepszych(drozszych).Tylko dobrze by bylo dopasowac je do swego systemu.Ludzie wysylaja kabelki na odsluch raczej bezproblemowo.

Gawron , porównanie kawałka miedzianego drutu + ekran + oplot do złożoności elementów samochodu uważam za nieco mało trafne. Czym różni się kabel marki X z miedzi 99,999 od kabla marki Y z miedzi 99,999 ,po za kolorem izolacji oraz bajeranckim napisem na koszulce termokurczliwej najlepiej ze strzałeczką, czy wtyku RCA ?Ułożenie żył w oplocie jak dla mnie pachnie picem i jest po za percepcją, i jakoś nie wieżę , że " naukowcom" schodzą lata na badaniach, czy lepiej by żyły biegły równolegle,splatały się w warkocz ,czy były przedzielone dodatkowo kawałkami tworzywa ? Co to znaczy wyższy model przewodu ? To ma być droższy, czy taki gdy po trzecim przepięciu nie odpadną wtyki ?
"Jesli wylaczymy cene kabli z przedmiotu dywagacji, to sie okaze, ze kazdy, kto ma wiedze na ten temat kupuje kable "porzadne", wykonane z jak najlepszych materialow,ekranowane z czystej miedzi.Wiec tak naprawde nikt nie kwestionuje wplywu kabla."
Tutaj się zgadzam w 100%, kabel musi być porządnie wykonany, i z miedzi ,i jego wpływu też nie kwestionuje ,bo ma przewodzić prąd , jak nie przewodzi, to g.... słychać. Choć z tym ekranowaniem , niektórzy przesadzają , moje dwa PSC R 30 i Litz I ( srebro) ciężko jest upchnąć między innymi kablami ,ze względu na szerokość oplotu ( 4,5 cm R 30), oraz sztywność i grubość powłoki z ponoć specjalnego tworzywa ( pachnie technologią kosmiczną) zachodzącej na wtyki :) Najbardziej lubię Nordosta Spellbindera czy Audioquesta Big Sure , nie dlatego że wynoszą mój system na wyżyny, tylko z powodu dobrych wtyków , małej średnicy kabla i dużej elastyczności. Suprę EFF I mam podpiętą między Amp.KD, a znajdującym się na drugim końcu szafki przedwzmacniaczem stereo, kabel " biegnie " wzdłuż listew zasilających i gramofonu, tutaj świetnie się sprawdza ekran tego przewodu. Zamiast oczekiwań znaczącej poprawy dźwięku, radzę zwrócić uwagę na budowę kabla ze względów czysto praktycznych :)
Gawron , tego fragmentu a tramwaju nie rozumiem , więc pozwolisz , że się nie odniosę.
Na tym koniec z mojej strony o kablach , temacie, który jak żaden inny rozgrzewa emocje :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/02 22:45 #442828

O tak, EFF I jest bardzo fajna, też mam, zarobiłem sobie na niej zaciskowe wtyczki, uziemiłem ekran z jednej strony i też żadnych przechwytywanych zakłóceń nie słyszę choć za sprzętem mam gąszcz kabli wszelakich. I tu kolejny przykład firmy która pokazuje jak, z czego i gdzie produkuje i nie żąda za to absurdalnych kwot.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/03 00:53 #442830

tomek4446 napisał: Czym różni się kabel marki X z miedzi 99,999 od kabla marki Y z miedzi 99,999 ,po za kolorem izolacji oraz bajeranckim napisem na koszulce termokurczliwej najlepiej ze strzałeczką, czy wtyku RCA ?


Czystość na poziomie 5N to nie jest jakieś wielkie osiągniecie ,KGHM dostarcza granulat miedzi o czystości 4 N (99,99%) chcąc uzyskać większą czystość trzeba użyć różnych procesów np elektrolizy chemicznej ,maksymalnie można osiągnąć 8N są firmy które się tym zajmują a to kosztuje co ma bezpośrednie przełożenie na cenę kabla .Czystość miedzi to jedno ,trzeba ją jeszcze wytopić ,a do tego potrzeba odpowiedniego pieca ,technologi i wiedzy oczywiście w sytuacji kiedy proces w całości jest kontrolowany .Dlatego kabel X różni się do kabla Y nawet kiedy czystość obu przewodów jest taka sama .Jeszcze inna sprawa to "różne rodzaje miedzi" poznaje się je po strukturze wewnętrznej na poziomie kryształów ,np Audioquest wykorzystuje kilka rodzajów miedzi PSC ,LGC itp
Geometria wewnętrzna ma ogromne znaczenie ,kabel może mieć budowę np podwójnie symetryczną gdzie "druciki" są grupowane w wiązki po 67 sztuk a średnica drucika wynosi 0,07mm oczywiście to tylko prosty przykład innym przykładem może być np Gamma Geometry firmy Ixos gdzie między dwie żyły została wpleciona trzecia z czystego dielektryku aby wyeliminować efekt zbliżeniowy i interferencje między przewodnikami .Czy to prawda czy banialuki w porównaniu do zwykłego kabla można się samemu przekonać .W przypadku kabli możliwości jest sporo więc i pole do popisu - jedni wierzą w magię kabli, a dla innych jest to wyciąganie pieniędzy od naiwnych klientów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/03 07:58 #442831

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Taaaaak, te wszystkie bajki (zawsze producentów kabli...nie producentów miedzi) łykane są - dla domowego audio, o śmiesznym (technicznie) paśmie roboczym (to nie Giga Hz, nawet nie Mega), to nie prądy mikro Voltowe, to nie odległości kilo-metrowe.
Geometria żył i zastosowane izolatory, czystość przewodnika - j.w. - to tylko proste domowe audio!
W pomiarach laboratoryjnych oczywiście można zmierzyć różnice...niesłyszalne dla człowieka w systemie audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/03 09:33 #442833

  • jendrek.gd
  • jendrek.gd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 249
Dalej temat ekranowania. Kupiłem kiedyś na potrzeby KD 5 metrony przewód HDMI najzwyklejszy żadne cudo. i robiłem testy sprzętu w innym niż docelowe pomieszczenie. Przewód był za długi i zwinąłem go jak wąż ogrodowy. Przestał działać. Nie było obrazu. Przestraszyłem się że coś jest uszkodzone, źle podpięte i troszeczkę zmieniłem położenie kabla i coś tam zaczęło się pojawiać. Rozwinąwszy kabel do pozycji roboczej bez zawinięć itd. wszystko wróciło do normy, więc jednak rodzaj ekranu w kabelku ma znaczenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator