HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

WZMACNIAC 9 tys..... 2018/02/25 09:52 #441781

Dlatego, że Vincent to chińszczyzna sygnowana niemieckimi ornamentami ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIAC 9 tys..... 2018/02/25 11:39 #441786

Nie przypisywałbym tak jakości do pochodzenia bo dziś ogromna liczba marek tam produkuje i gałki im nie odpadają ale w np. takim Audiolabie 8000A też obluzowane gałki można było znaleźć, a nawet był to pewien "standard". Pechowe egzemplarze mogą się po prostu trafić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIAC 9 tys..... 2018/02/25 12:54 #441796

Z uwagi na pracę dość dobrze znam produkty pochodzenia chińskiego ..... Jak to jeden z chińczyków mi kiedyś powiedział chcesz mieć jakość musisz płacić. Bardzo często jest tak, że dobrej jakości produkty chińskie kosztują więcej niż europejskie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/02/26 00:46 #441822

Wobec powyzszego to Audio GD nie kupuj.To produkt chinski i to grubo tanszy od europejskich.
Btw, jakie to chinskie produkty dobrej jakosci sa drozsze od europejskich?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/02/26 17:26 #441833

np. podzespoły do frezarek bramowych cnc. Kupisz tanio szkielety do maszyn, ale trzeba je przerabiać i to w sumie się nie opłaca. Natomiast dobry szkielet kosztuje tylko, że taniej wychodzi zrobić w Polsce. Jest dużo takich przypadków. np. można kupić maszyny budowlane jednego z producentów gdzie części były sprowadzane z chin i taka maszyna jest dwukrotnie tańsza od tej produkowanej w Polsce. Jednak nikt tego nie kupuje bo się delikatnie mówiąc rozlatuje na starcie. Osobiście robiłem badania wytrzymałościowe jednego z podzespołów, który nie spełniał żadnych wymagań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/02/27 22:34 #441857

Co sądzicie o rotel ra-1592 ? Ktoś miał doświadczenie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/02/28 21:58 #441861

Sluchac nie sluchalem, ale zdziwil mnie opis urzadzenia na tabeli znamionowej:

Damping Factor
600

Speaker Impedance
4Ω minimum

Wspolczynnik tlumienia rewelacja 5x tyle co w moim ampie, ale moj sie na 3ohm nie wyklada :D.A w rotelu 4ohm min.
Jesli zakladasz kupno kolumn za 15k, ale koniecznie nowych to Rotel sobie poradzi raczej.Chociaz spadki do 3,2ohm zdarzaja sie dosyc czesto wsrod lepszych kolumn.

np te co widac na zdjeciu maja raczej spadki ponizej 4 podobnie jak model 801 czy 802.
Nie wyobrazam sobie aby ktos kupil tego rotela do kolumn na zdjeciu :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/03/01 20:29 #441881

To już jest totalne przegięcie ... ja myślałem nad TANNOY Definition DC8 lub dc8 Ti, Dali Rubicon 5 (lub6), możę jakieś b&w chociaż miałem i może teraz coś innego. Może KEF R700, ale jakoś nie jestem do końća przekonany .... Myślę, że yamaha lub denon powinien być w porządku do tych kolumn

Szkoda że nie ma wyboru w kolumnach infonity (gdzieś na stronie widziałem, ale tylko po 30 tys. zł)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/03/04 15:04 #441933

Poszukaj ASR Emitter 1 lub 1 Plus lub 2 ale potwór w zestawie z zasilaczem prawie 100 kg . Wysteruje większość kolumn

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/03/04 15:34 #441934

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
O!
To jest w strefie SH w okolicach 10 kzł - idealna maszyna - Killer jeśli chodzi o obciążenie trudne, nawet spadające do 2 Omów.
Jedynka wystarczy, zresztą dwójki do 10 kzł raczej się nie znajdzie. Dwójka to takie samo brzmienie, te same walory, tylko JESZCZE większa moc.
Warto poszukać ,warto poczekać na odpowiedni egzemplarz.
Można w sieci znaleźć (powiązane ze stroną oficjalna producenta) przewodnik jak kupować ASR z drugiej ręki, czym się różnią technicznie poszczególne roczniki, bo wyglądem to niekoniecznie.
Jedno jest pewne (z tego co pamiętam) warto brać od rocznika 1992 w górę. Tam już w końcówce tranzystory MOSFET i co bardzo ważne - zamiast tradycyjnego potencjometru - sterowana procesorem i przez kontaktrony ultra dokładna drabinka rezystorowa.
Co jakiś czas egzemplarze pojedyncze z różnych roczników pojawiają się do kupienia. Warto poczekać, zaczaić się :)
Najczęściej są to zadbane okazy - takich sprzętów i za takie pieniądze jako nowy, nikt przypadkowy nie kupuje, ani też nie jest to sprzęt, który kiedykolwiek "lądował" na tzw. szrocie (nawet w rodzinnych Niemcach).
Od siedmiu lat "ujeżdżam" tego smoka a a miał już swoje kilkanaście latek jak go kupowałem (od Niemca ...który jednak "nie płakał jak sprzedawał"...bo poszedł w najbardziej wypasiony, najnowszy wtedy model dwójki - oczywiście ASRa).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/03/06 22:19 #442036

A fuuuuuuu paskudny ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/03/06 23:16 #442042

Ale gra wysmienicie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/05/15 20:32 #443148

Chciałbym odświeżyć wątek. Kolega zastanawia się pomiędzy Audio Gd Master10 oraz Leema Tucana 2.
Czy ktoś miał okazje porównania tych dwóch wzmacniaczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

WZMACNIACZ do 9 tys..... 2018/05/23 14:09 #443209

A może za połowę tej ceny Roksan Oxygen APTX ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator