HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

NAD C340 problemy 2004/10/28 20:11 #2440

Kilka lat temu stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza firmy NAD. Po kilku miesiącach okazało się, że słychać trzaski w głośnikach podczas regulacji głośności. Po wizycie wzm. w serwisie problem powtórzył się ponownie. Potem nastąpiła kolejna naprawa i w efekcie wymiana wzmacniacza na drugi egzemplarz ( w ramach gwarancji). Z drugim wzm. po pewnym czasie zaczeło dziać się to samo. Jedna, druga i trzecia naprawa (do wymiany konieczne są cztery wizyty w serwisie). Trzecia naprawa okazała się skuteczna i sprzęt bez zarzutu działał ok. dwóch lat. Po tym okresie usterka ponownie zaczeła się stopniowo wkradać. Również przycisk "tone defeat" wprowadza zakłucenia w postaci trzasków.
W związku z tym mam dwa pytania.
1 Czy ktoś z posiadaczy sprzętu tej marki miał podobne problemy?
2 Jak z tym poradzić raz a skutecznie?

pozdrawiam
Maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAD C340 problemy 2004/10/29 12:32 #2518

Hm,dziwne?Może sprzęt stoi w jakimś mocno nawilgotnionym pomieszczeniu i zle to znosi?Mam Nada,ale mój jeszcze nie grymasi.Pewnie dlatego,że jest nowy,a co będzie dalej,zobaczymy.Parę lat temu widziałem jakiś plyn w spraju do konserwacji trzeszczących potencjometrów.Może czymś takim go zakonserwować?Kiedyś widziałem u znajomego kwiatka na telewizorze.Znajomek dziwił sie,że czasami coś tam iskrzy.Dopiero potem zauważyl,że woda z kwiata lubi splynąć do TV.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

NAD C340 problemy 2004/10/29 15:18 #2535

U mnie sprzęt grający ma raczej cieplarniane warunki.
Co do płynów to są raczej środki pomocnicze, które docelowo nie rozwiązują problemu. Wydaje mi się, że właśnie na tym polegał serwis mojego wzmacniacza w serwisie dystrybutora (ale są to tylko przypuszczenia).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator