HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2017/11/11 20:40 #440027

Witajcie,
Proszę o poradę jakie zestawy polecacie w podanym budżecie.
Będzie to mój pierwszy zestaw stereo, więc trudno mi sprecyzować swoje wymagania co do dźwięku.
Chciałbym się ciszyć tym zestawem przez kilka lat bez konieczności wymiany.
W większości słucham muzyki rockowej i lekkiego metalu (Bon Jovi, Metallica, Pink Floyd, Iron Maiden), a żonka trochę POP.
Chciałbym podłączyć TV oraz słuchać muzyki z internetu (Spotify, Tidal).
Pokój ma wielkość 25m i kształt zbliżony do kwadratu.
Jedynym ograniczeniem jest fakt, że kolumny muszą być wentylowane z przodu bo ze względu na zabudowę w pokoju muszą stać we wnękach (wyokość 100cm i szrokość 25).
Po wizycie w jednym ze sklepów zaproponowano mi poniższy zestaw
www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yam...-wilkins-683-s2.html
www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/gramofon-teac-tn-300.html

Nie miałem możliwości go jednak odsłuchać.

Pozdrawiam i dziękuję
Sławek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2017/11/12 11:31 #440038

Dzień dobry.
Zacznę od elektroniki - oczywiście można zbudować zestaw na bazie amplitunera stereofonicznego Yamaha R-N803D, to dobre urządzenie, bardzo bogato wyposażone i optymalne pod względem brzmienia do Twoich preferencji. Natomiast w takiej konfiguracji szukałbym kolumn o lepszym wypełnieniu, bardziej ciepłej barwie. Dobrą opcją będzie np. Kef Q750 , polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV , czy świetne duńskie Dynaudio Emit M30 . Oczywiście zestaw wtedy uzupełnimy odtwarzaczem CD-S700.
Alternatywnie zwróciłbym Twoją uwagę na system oparty na elektronice NAD C368 oraz module NAD MDC BluOS DD. Taka konfiguracja zawiera bardzo dobry klasyczny wzmacniacz z bogatą funkcjonalnością sieciową. Uzupełnieniem będzie odtwarzacz NAD C568. W kwestii kolumn w takiej konfiguracji namawiałbym zdecydowanie na Dynaudio Emit M30, to referencyjne połączenie. Ewentualnie jako alternatywa spójrz jeszcze na kolumny Tannoy Revolution Xt 8F.
Jako gramofon zaproponowałbym albo Pro-Ject Debut Carbon Esprit DC (2M-Red) lub jako alternatywa brytyjski Rega Planar 2 . To porządne gramofony, dające w przyszłości duże możliwości upgradu.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz wyceny dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Jesteśmy salonem niezależnym, w ofercie fizycznie w salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać a następnie wybrać konfigurację, która naprawdę jest dopasowana do Twoich indywidualnych preferencji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2018/01/14 17:47 #441301

Witam. Korzystając z okazji, jeżeli mogę to dopytam branżę... posiadam Regę P3 z wkładką Ortofona 2M Blue i pre - Rega Phono MM. Podpięte jest to wszystko pod Marantza PM8005. Chciałbym wreszcie pozbyć się moich Zensorów 7 i przymieram się najpierw do odsłuchów, później do kupna jakiegoś zestawu kolumn do 6-8tys. Do nagłośnienia mam niespełna 30m2 (głośniki na 1/3 długości pokoju, stojące po bokach "wyspy". Słucham wszystkiego z przewagą muzyki rockowej i elektronicznej z lat 90. Sporo też starego Rapu. Jeżeli chodzi o DALI, do niedawna grały cudnie, jednak uważam, że lepsze kolumny, wyciągną z mojego zestawu więcej, zwłaszcza w kontekście tych 30 metrów. Lubiąc dźwięk Dali, pomyślałem o Opticonach 6, ale obawiam się tych ich wstęgówek. Na CD i na niektórych płytach, trochę "syczały". Nie wiem jak przy analogu. Jednak skraje pasma w muzyce z gramofonu są lekko cofnięte (po mimo wkładki Ortofona), więc Opticony powinny być OK. Odsłuchiwałem też Tannoye XT 6f, ale też na CD... grało to cudnie! Pytanie, czy słyszał Pan jak brzmi na nich muzyka analogowa. Nigdy nie miałem okazji posłuchać Bowersów (CM8, CM() na Marantzu, a już w ogóle ze źródła analogowego. Wiele dobrego o nich słyszałem, jednak trudno powiedzieć jak wypadają w zestawie: Rega, Ortofon, Marantz. Mógłbym prosić o jakieś opinie, sugestie, wynikające z Pańskiego doświadczenia. Chociaż i tak skończy się to wzięciem gramofonu pod pachę i wycieczki do salonów audio. :) Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2018/01/15 10:38 #441307

Dzień dobry.
Zawsze w sytuacji korzystania ze źródła analogowego i CD są pewne rozbieżności w charakterystyce brzmienia, znacznie łatwiej jest znaleźć optymalny system kolumn pod jedno źródło. Ale jeśli mamy taki system, to powinniśmy szukać takiego rozwiązania, które nie będzie nas męczyło. W przypadku Dali Opticon musimy liczyć się ze stosunkowo jasną, wyraźną, analityczną górą pasma. Jest ona znacznie bardziej wyeksponowana niż w aktualnych Zensorach. Jedynie model Opticon 5 to zestaw o bardziej równym charakterze brzmienia. Biorąc jednak pod uwagę wielkość salonu, optymalny byłby model Dali Opticon 6 .
Tannoy revolution Xt 8F to znacznie spokojniejsza, bardziej plastycznie grająca kolumna, która przy źródle CD będzie opcją moim zdaniem idealną, przy gramofonie może trochę brakować swobody, szczegółów.
Moja propozycja to dwie inne kolumny. Pierwszą jest Audiovector QR3 . W tym przypadku także mamy głośnik wstęgowy, jednak jest to kolumna zestrojona spokojniej w górze. Oczywiście ilość szczegółów w górnych rejestrach jest duża, ale przekaz nie jest ostry, może okazać się to najlepszym kompromisem. Drugą opcją jest polska konstrukcja Audio Academy Rhea . W najbliższych dniach wejdzie jeszcze do sprzedaży poprawiona wersja Audio Academy Hyperion+, która także może okazać się idealnym rozwiązaniem.
Tak naprawdę jednak to trzeba zaufać własnym uszom i odczuciom. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wyżej wymienionymi kolumnami w naszym salonie mamy ogromny wybór modeli, które w komfortowych warunkach można odsłuchać i porównać. To wszystko w jednym miejscu i jednej akustyce co daje duże możliwości porównawcze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2018/10/21 10:45 #444947

Dziękuję za odpowiedź. Jak wspomniane audiovectory wypadają w basie w porównaniu z Opticon 6? Rozumiem, że w porównaniu z posiadanymi przeze mnie Zensorami 7 jest go więcej i jest bardziej punktowy? Zależy mi na bardziej zbitym, dynamicznym basie. W Audiovectorach martwi mnie ich gabaryt w kontekście moich dokładnie 27m2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2018/12/05 19:08 #445493

Tez rozgladam sie za gramofonem obecnie, jednak wydaje mi sie, ze budzet, ktory zalozyles jest zdecydowanie za maly, zeby cokolwiek sensownego Ci polecic. Lepiej przy takim budzecie grac z plikow, bo dzwiek bedzie lepszy niz z gramofonu. Kupujesz wzmacniacz z dac i po sprawie (np Marantz pm6005). Kolumny podlogowe, nie wiem tylko, czy one tez maja sie zmiescic w budzecie do 1200zl...jesli tak, to sie robi mission impossible na obecnym poziomie budzetowki cenowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2018/12/05 20:56 #445496

Raczej bym odpuścił sobie B&W, w TOP HiFi mają dobrą elektronikę, ale najlepsze lata ta marka - B&W ma już za sobą :)
Ja bym na 100% skorzystał z opcji odsłuchu, be tego nic nie najdziesz ciekawego. Wybór obecnie jest bardzo duży a w tym budżecie już można czegoś poszukać :)
Ps. Osobiście korzystałem z usług www.hifisystem.pl z Warszawy i mogę ich polecić dalej. Pan Wojtek super mi doradził, a odsłuch mnie tylko upewnił

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zestaw stereo z gramofonem i CD do 12k 2018/12/07 02:13 #445525

zozan napisał: Tez rozgladam sie za gramofonem obecnie, jednak wydaje mi sie, ze budzet, ktory zalozyles jest zdecydowanie za maly, zeby cokolwiek sensownego Ci polecic. Lepiej przy takim budzecie grac z plikow, bo dzwiek bedzie lepszy niz z gramofonu. Kupujesz wzmacniacz z dac i po sprawie (np Marantz pm6005). Kolumny podlogowe, nie wiem tylko, czy one tez maja sie zmiescic w budzecie do 1200zl...jesli tak, to sie robi mission impossible na obecnym poziomie budzetowki cenowej. DigitalOcean SiteGround iPage

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator