HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jakie kolumny 2017/09/26 05:10 #439322

Witam. Kupiłem taki zestaw. Toshiba Aurex A-70 ST-70

Chcę niedrogo dokupić jakieś CD do tego i kolumny.

Widziałem na YT jak gra z Altusami 140... Ale właśnie - czy warto wydawać tyle kasy jak tu tylko 2x70W na wyjściu?

Jaki CD do tego? Dość tanio można kupić Denona czy patrzeć na np. Sony ? Sony też nie są drogie i ew. tanie części zamienne.

Myślałem też o jakimś gramofonie.... Czy musi być z dodatkowym przedwzmacniaczem? I jaki ew. bo są np właśnie Denony w automacie nawet w cenie nawet do 200 zł, ale większość tego typu sprzętu kosztuje ok 500. Jakie są różnice - bo za 599 np. nie będę na pewno teraz kupował. Jeśli w ogóle kupię.

Tyle, że największy kłopot to: jakie kolumny? Bo kolumny chce zakupić jako pierwsze.

Nie muszą być Altus 140 ( takie są YT prezentowane z tym dokładnie sprzętem) , ale jakie inne? Czy ew. Altony 70 W ? Czy szukać innych np Magnat. Nie znam się :( Wiem, że Watyw RMS to nie wszystko. Ważne są: skuteczność, charakterystyka i impedancja... . Nie wiem jak szukać, na co patrzeć i jak to wszystko sensownie zgrać. Też oczywiście chodzi nie drogo. Budżet max 800 zł za wszystko, czy jeśli powoli dokupując może 1000 zł ( licząc z gramofonem) ? Czy ktoś może mi wszystko rozjaśnić i coś zaproponować? Nikt mi nie pomógł na innym forum niestety - dlatego próbuję tutaj :)

Tu link do sprzętu z opisem parametrów : www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/toshib...A70/Aurex_SB-A70.htm - można wygooglować i ew. kliknąć tłumaczenie strony ;) W załączeniu zrzut parametrów wzmacniacza :)

Jeszcze jedno myślę istotne - pokój 22 m2 a w sumie z otwarta kuchnia przedzieloną barem ma ok 30 m2 I z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fanta-zja.

Jakie kolumny 2017/09/26 09:30 #439326

Jak chcesz niedrogiego i nawet nieźle brzmiącego CD to wybierz coś z Technicsa - modele SL-PG 380, 390, 480, 490, 590. Powinien kosztować nie więcej jak 100-150 zł. Laser w razie czego do dostania za 45-50 zł. Zamontowany jest tam Philips CDM12 czasem oznaczany jako VAM12. Wymiana krok po kroku opisana jest tu na forum.

2x70W to nie jest wcale mało i na warunki domowe w zupełności wystarczy.

Sygnał z gramofonu musi mieć po drodze przedwzmacniacz gramofonowy. Preamp może być czasem wbudowany w gramofon (np. ProJect ma takie modele), może być w osobnej skrzynce (może być coś taniego jak np. jakiś Monacor), a czasem jest wbudowany we wzmacniacz stereo. W tanich gramofonach wkładka na 100% jest typu MM i takie samo oznaczenie powinien mieć preamp.

Tanie gramofony Denona sobie odpuść, to lipa, lepiej kupić używanego np. Duala albo Thorensa i ewentualnie dokupić wkładkę np. jakiegoś Ortofona, ale ... nie w tym budżecie. 800-1000 zł to zdecydowanie za mało aby w tym zmieścić jeszcze gramofon, nie mówiąc o płytach do niego.

Altusy, Altony i cokolwiek podobnego do nich zostaw panom po 50-ce w swetrach którzy się na nich wychowali. Kup prawdziwe kolumny, a nie to co udaje kolumnę estradowo-domową bo w sumie nie wiadomo do czego ją używać skoro nie nadaje się ani tu ani tu. Co do konkretnych propozycji - przejrzyj forum, wątków o tanim zestawie stereo było tutaj dziesiątki. Dodam tylko, że na kolumny potrzebujesz min. 450-500 zł. Firmy ? - Eltax, Mission, Tannoy, Dali, Jamo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jakie kolumny 2017/09/26 14:27 #439332

Dzięki za sugestie. Na elektrodzie tylko 250 obserwuje - zero słowa w temacie. Powiedz mi zwłaszcza co do kolumn.... Słyszałem, że Jamo nie naj... i drogie w naprawach. Na co patrzeć szczególnie przy wyborze kolumn - patrząc na parametry mojego sprzętu ( załącznik) ? To pierwsze i najistotniejsze pytanie. Czyli ile wat? Tyle, że te same Waty podobno nic tak naprawdę nie znaczą. Tzn są ważne - ale co najmniej tak sam,o a może bardziej ważne inne parametry o których pisałem wstępnie wcześniej. I jeszcze jedno - słyszałem , ze kolumny Technicsa są całkiem niezłe... Co Ty na to? I jeśli tak to jakie? Jeśli nie to patrz wyżej ;)
Co do gramofonu - chciałem kupić Denona używkę - bo najtaniej xaxaxaxa. I szczególnie też ten przedwzmacniacz - sam chyba bym mierzył bez ;(. Dzięki tu szczególnie też za podpowiedź ( p.s. dużo płyt akurat dostanę free - lata 80te i 90)
A zrobię jak mówisz z CD czyli Technicsem :). Jakoś mądrze mówisz - więc nie wnikam dalej ;)
Jakbyś mógł ew bardziej zasugerować jeszcze konkretne kolumny - byłbym wdzięczny ;)
Pozdrawiam i czekam na ew re-post.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fanta-zja.

Jakie kolumny 2017/09/27 11:18 #439339

Wybierając kolumny pod kątem parametrów poczytaj tu www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/27135-pr...-zestawu-rotel#43794 , aczkolwiek zawsze należy podjechać do sprzedającego z własnym wzmacniaczem i pobawić się choćby kwadrans.

Kolumny technicsa są fajne ale dotyczy to tylko i wyłącznie wysokich drogich modeli, które w Polsce nigdy nie były oferowane (kogo niby byłoby w PRL-u na nie stać ?), z obecnych świetne są SB-C700 ale to nie ta półka cenowa, reszta kolumn tej marki jest przeciętno-bylejaka albo fatalna i nie warto sobie nimi zawracać głowy.

Z racji powierzchni pokoju z aneksem kuchenny proponuję raczej coś większego ale ponieważ budżet mały to jest problem z ilością ciekawych ofert. Rozrzut jakościowy też jest między nimi spory ale to ze względu na sporą różnicę w dacie produkcji danego modelu więc np. Quadrale wydają się być najlepsze ale są też najstarsze, tylko problemem może się okazać Toshiba bo nie wiem jak się zachowa wobec (tak w ciemno i trochę z doświadczenia zakładam) 4-ohmowej impedancji.
allegro.pl/kolumny-quadral-odin-mk-iii-i6973642164.html#thumb/8
allegro.pl/kolumny-mission-735-i6966524423.html
allegro.pl/eltax-concept-500-super-stan-...owe-i6959304059.html

Gdyby nie ta kuchnia wystarczyły by podstawkowe:
allegro.pl/mission-m71i-i6963646307.html
allegro.pl/b-w-dm302-i6963646970.html
allegro.pl/b-w-601-s-3-i6971486561.html - najfajniejsze i najmłodsze z tych trzech. Wgniecenie można wyciągnąć taśmą samoprzylepną trzeba tylko podejść do tematu "z czuciem".

A z gramofonem naprawdę nie warto kupować tych leciutkich Denonów. To mniej więcej jakbyś wybierał pomiędzy co prawda starym ale jednak Jaguarem XJ a nowszym ale w podstawowej wersji wyposażenia Renult Clio z silnikiem 1.2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2017/09/29 17:56 #439470

Dziekuję. Ew będę jeszce coś drobnego pytał. Moze ... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2017/09/29 18:31 #439471

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2017/09/29 19:44 #439472

może coś mnie pomineło w modelach eltaxa ale raczej nic takiego nie było ,,chłyt matekingowy " sprzedawcy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2017/09/29 22:33 #439474

"Chłyt" tyle że łatwy do rozpoznania bo tabliczka znamionowa jasno mówi co to jest, a jest to taka sobie "mareczka" głośników zamawiana w ... no gdzieś tam w zagłębiu chińskich producentów wszystkiego, ... ergo, nie warto.
Jeśli już Eltaxy (co nie jest głupim pomysłem) to poniżej serii Liberty nie warto brać nic, ale nawet model 3+ raczej nie schodzi poniżej 400 zł, co oczywiście może wyglądać mocno na niekorzyść bo to w sumie niewielki monitor, a tu mamy wielkie skrzynie ale na obronę napiszę tylko, że to bardzo fajny monitor i jakością brzmienia w swojej grupie cenowej (dawno temu jak był w sklepach) bronił się bardzo dobrze, natomiast na rynku wtórym ze względu na niską cenę zaczyna już nieco miażdżyć konkurencję, zwłaszcza jak znajdziemy Liberty 5+ za 500-600 zł, a zdarza się. Miałem i polecam, a jak brzmią nieraz tu pisałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jakie kolumny 2017/09/29 22:41 #439476

no fakt niedrogie a grają u mnie cały czas stoją 3+ od nowości , miał ktoś 7+ może dobre i w większych pokojach dają radę , na olx czasami są

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2017/09/29 23:13 #439477

Dziękuję, bo faktycznie można się pogubić - dobrze spytać mądrego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2017/09/29 23:20 #439478

A te??? www.olx.pl/oferta/kolumny-eltax-concept-...x-CID99-IDp4kAj.html

TAK LATAM I SPRAWDZAM... Porównuję... Zastanawiam się też nad tymi allegro.pl/b-w-dm302-i6963646970.html A te concept z olx wszystko ok na 1 rzut oka ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2019/08/02 09:00 #447105

Możesz jeszcze sprawdzić propozycje od producenta STX bo znajdziesz propozycje nowe i to w dobrej cenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2019/08/03 11:29 #447113

Czy tępy bucu musisz srać w każdym temacie, nawet tym sprzed kilku lat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Jakie kolumny 2019/09/11 15:41 #447260

Jeśli chodzi o kolumny to polecam markę stx mają naprawdę dobry sprzęt nagłaśniający i w dodatku w całkiem dobrych cenach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny 2019/09/11 17:49 #447261

Mi to zaczyna wyglądać na robotę Bota. Jego wpisy są wyjątkowo podobne do siebie.
Może zasugerować redakcji żeby wstawiła opcję potwierdzenia przed każdym wpisem, że nie jest się automatem ?
Ale najpierw usunąłbym po prostu konta.

edyta: zgłoszony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator