HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny podłogowe pod Onkyo 626? Wasze sugestie 2014/01/24 10:55 #414514

Witam,
muzyczny zestaw stereo był moim marzeniem od zawsze, ale życie wszystko weryfikuje i koniec końców (po Rodzinnych negocjacjach, zbadaniu mozliwości integracji sprzętu z tv, NC+, PS3 no i wspólnym konsensusie) stanęło na ampli Onkyo 626, który ma napędzać 2 kolumny podłogowe w systemie stereo - póki co. Dla mnie priorytet to muzyka, ale czasem fajnie jest też obejrzeć jakiś film bądz koncert.

Tu moja prośba do bardziej doświadczonych Kolegów: jakie modele kolumn podłogowych do wspomnianego Onkyo 626 proponujecie - jakieś sugestie?

Założenia:
-pokój ok 25 m
-cena 1700-2300max tyś za 2 sztuki kolumn podłogowych
(budżet ogranicza, czy w tym przedziale cenowym będzie realna słyszalna różnica dzwięku
pomiędzy najniższą a najwyższą kwotą - czy te 600-700 zł wpłynie na jego jakość ?)
-gatunki muzyczne odsłuchwiane na zestawie będą bardzo zróżnicowane, cieżko je zamknąć
w jakikolwiek ramach bo to chwilowy nastrój będzie je kształtował od szeoko pojętego
rock'a, rythm'n'bluesa, przez albumy unplugged, reggae, DUB, chillout, triphop, na tangu
skończywszy .. na pewno żadnego dance, techno, trance, disco itp.

-jaki dzwiek preferuje? czasmi oczkuję spójnoiści, a czasami lubię jak każdy instrunemt
jest "odserarowany" ale tez ciepły, lubie wersje unplugged z przejrzystą gitarą i wokalem,
jeśli chodzi o bass to ważne by sie nie gubił (nie jedno wielkie dudnienie tylko wyraźne,
głębokie dzwięki)..wybaczcie brak fachowej terminologii, ale cieżko opisuje się preferowany
dzwięk.

W przyszłości być może rozbuduję zestaw i wtedy chciałym zamknąc to w jednym systemie-jednej marce. Priorytet to nadal muzyka, ale wtedy będe raczył się koncertami dvd ..

Dodam, że do tej pory muzyki słuchałem na "sypialnianym" yamaha pianocraft 840.

Słyszałem u Znajomego Monitor Audi MR4 pod starszym modelem ampli Onkyo, nie było źle, zastanawiam się nad MR6 - tak wiem BX5 byłby lepsze ale cena ponad moje max.

Wiem, że powinienem sam posłuchać kolumn i wybrać, ale mieszkam w małym mieście, najbliższy odsłuch to ok 200-300 km, niestety. Tu jest jeden sklep audio, niby wybór jest, ale Sprzedawca, choc bardzo uprzejmy, poleca zawsze to co ma na stanie ,

Wasza opinia będzie bardziej obiektywna. Nie mam doświadczenia (mam tu na mysli wiedzę techniczną) i mozliwości odłuchowych rozważę wszelkie sugestie, propozycje, jakie w ogóle modele brac pod uwagę?

Dziękuje za pomoc i poświęcony czas,
pozdrawiam
Robert

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez RR.

Kolumny podłogowe pod Onkyo 626? Wasze sugestie 2014/01/24 11:27 #414515

Spisz mniej więcej co w tym sklep jest na stanie w cenie 1,7-2,3 tyś. Może się okazać, że pasujące kolumny miałbyś od ręki, choć w jakimś dobrym wysyłkowym sklepie (np. Q21, RMS) pewnie będzie taniej nawet uwzględniając koszty przesyłki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe pod Onkyo 626? Wasze sugestie 2014/01/24 12:06 #414520

Dziękuję za szybką odpowiedz,

na miejscu, w moim przedziale cenowym, niestety nie ma możliwości manewru, od ręki (też nie zawsze) sa tylko Monitor Audio, reszta droższa ..

Co do ceny, na prawdę olbrzymi rozstrzał i z pewnościa zakupy online będą znacznie tańsze.
Z ciekawości podam różnice na przykładzie ampli Onkyo 626:

-wspomniany sklep 2500 ( po "mega rabatach" 2200),
-Euro_AGD 1999 zł,
-ceniony sklep audio w sieci 1800

Analogicznie jest z ceną kolumn, więć na 100% będą kupowane w sieci.

Jeśli padną jakieś propozycje, sugestie na tym forum, to może "stanę na głowie" albo będe miał trochę szczęscia i uda mi się wcześniej, przed zakupem, posłuchać proponowanych przez Was modeli, ale najpierw muszę wiedzieć o co pytać, a nie chce polegać tylko na zdaniu sprzedawcy.

Im więcej czytam w necie, tym więcej mam dylematów, ale to miłe dylematy.

Czekam na Wasze propozycje...

R.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe pod Onkyo 626? Wasze sugestie 2014/01/25 20:32 #414598

Wydaje mi sie ze powinienes sie zainteresowac Jamo 626 lub 628.W przyszlosci bez problemu dokupisz do niech central tyly i suba.
Po pierwsze zgrywaja sie z Onkyo.
Po drugie reprezentuja naprawde przyzwoity poziom jakosci brzmienia a wizualnie tez sa OK.
Po trzecie,inwestowanie podobnej kwoty w kolumny "bardziej audiofilskie" nie zawsze na dobre wychodzi.Jamo czy JBL dobrze sie czuja w segmencie budzetowym i maja tam naprawde kilka mocnych pozycji a firmy stricte audiofilskie czesto proponuja modele w niskim segmencie na sile tylko po to zeby zaistniec i w budzetowym sektorze.I czesto te tanie konstrukcje sa po prostu gorsze niz konkurencja.
Oczywiscie,jesli masz czas i mozliwosci,poszukaj samemu i zrob to na ucho.
Ale jesli chcesz kupic niejako w ciemno to pomysl o Jamo.
Ja Monitor Audio nie cierpie wiec tych kolumn nie polece na pewno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe pod Onkyo 626? Wasze sugestie 2014/01/26 09:32 #414615

Witaj Robercie,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, konfigurację sprzętu oraz preferencje, proponuję zwrócić uwagę na następujące modele kolumn:
- Indiana Line Tesi 560 - kolumny, które w połączeniu z amplitunerem Onkyo zagrają pełnym, nawet lekko ocieplonym, dynamicznym dźwiękiem. Jest to konfiguracja, która spowoduje uzyskanie równego, bardzo przyjemnego dźwięku w systemie kina domowego. To zestaw, który oczywiście dobrze zagra w systemie wielokanałowym, jednak większy nacisk jest na stereo.
- Melodika BL40 - bardziej dynamiczna konstrukcja, stawiająca na przestrzeń, analityczność i dobry, potężny, nisko schodzący bas.
- Kef C7 - duża, potężna i dynamicznie grająca kolumna, także spełniająca Twoje wymagania
- QAcoustics QA 2050i - bardzo elegancka konstrukcja, oferująca neutralny, równy bardzo spójny dźwięk, idealne połączenie z amplitunerem Onkyo.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator