HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

stary pioneer 2004/10/24 01:12 #1892

Użytkuję obecnie zestaw Pioneer tkzw. duża wieża. Zdecydowałem sie zmienić głośniki, kupić odtwarzacz dvd. Wzmacniacz który posiadam to: A-450R. Pytanie moje brzmi: czy muszę zmienić wzmacniacz?, czy jednak mimo swojego wieku da radę sprostać wymaganiom sprzętowym planowanych zakupów?, czy niestety jest to już przeżytek i nie zaoszczedzę.
Po przeczytaniu kilku postów wiem ze ewentualne wskazówki będą pochodziły od ludzi, którzy wiedzą co mówią. Dziękuję za szczere porady. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

stary pioneer 2004/10/24 01:25 #1894

A dlaczego dvd?Chyba nie do słuchania muzyki?Chyba,że chcesz tanim kosztem mieć za jednym zamachem i kino i stereo.
Nie wiem co Ci doradzą forumowicze,ale od wzmacniacza sporo zależy.Nie wiem czy ten Pioneer da radę,mój starawy Denon nie podołał swoim obowiązkom z nowymi głośnikami i cd.Dokupiłem więc też nowy wzmacniacz i jest ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

stary pioneer 2004/10/24 19:44 #1910

Blackie napisał: A dlaczego dvd?Chyba nie do słuchania muzyki?Chyba,że chcesz tanim kosztem mieć za jednym zamachem i kino i stereo.
Nie wiem co Ci doradzą forumowicze,ale od wzmacniacza sporo zależy.Nie wiem czy ten Pioneer da radę,mój starawy Denon nie podołał swoim obowiązkom z nowymi głośnikami i cd.Dokupiłem więc też nowy wzmacniacz i jest ok.

Miałem na myśli dvd do odtwarzania różnych formatów. CD mam w zestawie tak samo wiekowy jak i wzmacniacz(ok.10lat). Głównie zależy mi na odtwrzaniu muzyki, filmy oglądam b.rzadko, ale masz rację: koszty. Dzieki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

stary pioneer 2004/10/25 19:48 #1963

Chyba jednak najlepszym wyjsciem bedzie zmiana wzmacniacza. Ażeby nie było drogo polecam solodny amplituner, jakąś Yamahę 450. Dopłata będzie niewielka, a różnica w jakości dźwięku na korzyść amplitunera, oczywiście podczas słuchania tych lepszych gestych i dobrze nagranych płyt, bedzie kolosalna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

stary pioneer 2004/10/25 21:53 #1975

Zacznij od zmiany kolumn! Ja jeszcze dwa lata temu byłem nieszczęśliwym posiadaczem mildtonów (fee) i wzmacniacza diory też 10-cioletniego. Po wnikliwej lekturze Hi-Fi i muzyki zakupiłem paradigmy monitor3v2. Normalnie wzmacniacz ożył, w końcu usłyszałem co to bas i perkusja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator