HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Antique Sound Lab - ktokolwiek slyszał, ktokolwiek wie 2004/10/23 09:35 #1832

Witam,

Zakochalem sie w lampach i musze miec jakas :) Audio System podjal sie dystrybucji marki Antique Sound Lab, której oferta wyglada bardzo ciekawie i nie jest tak bezwzględna dla kieszeni.

Np. lampka SET model MG SI 15 DT
www.divertech.com/mgsi15dt.html kosztuje u nas 3600 brutto, recenzji/opinii na sieci nie ma dużo a te co znalazłem są pochlebne...

A teraz pytanka: miał ktoś z Was do czynienia z ww modelem (lub innym ASL)? Jeśli tak to w jakiej konfiguracji pracował. Czy te 5W z triody (15W trybie pentody) napędzi monitory z kiepską skutecznoscią (<88dB) w muzyce raczej stonowanej - żaden łomot.

No i kiedy szanowna redakcja zrecenzuje coś ze stajni ASL, bo się już sie odgrażaliscie w dziale Nowości, że to zrobicie :) ?

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antique Sound Lab - ktokolwiek slyszał, ktokolwiek wie 2004/10/23 10:49 #1840

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Jacek Kłos słuchał i niewykluczone, że niebawem coś na ten temat napisze. Z tego, co wiem, bardzo mu się podobały monobloki, ale nie tylko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Antique Sound Lab - ktokolwiek slyszał, ktokolwiek wie 2004/10/23 23:35 #1879

Ja bardzo proszę i namawim żeby ta recenzja jednak załapała się do następnego numeru. W dowód wdzięczności mogę pocztowkę (grajacą) wyslac albo trawnik przed redakcja w lecie skosic ;)

Pozdrawiam i trzymam kciuki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antique Sound Lab - ktokolwiek slyszał, ktokolwiek wie 2004/10/25 10:38 #1929

Najciekawszy sprzęt z oferty ASL to monobloki Hurricane. Ludzie Hovlandy sprzedają i wymieniają na Hurricane'y (serio, serio). Gra to neutralnie i wykopem (choć do monobloków CAT to im jeszcze daleko). Teraz wchodzą do sprzedaży drugie wersje praktycznie wszystkich wzmacniaczy ASL. Pierwsze paliły lampy jak świeczki na urodzinowym torcie. Teraz podobno już to poprawili.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Antique Sound Lab - ktokolwiek slyszał, ktokolwiek wie 2004/10/25 20:06 #1964

lolo> ale co to znaczy, że "paliły lampy jak świeczki na urodzinowym torcie" szybko sie zużywały czy może "wybuchały"?

btw. jak kto jest ze wzmacniaczmi lampowymi - czy taki delikwent jest w stanie puścic mi z dymem całe mieszkanie jezeli zachce mu sie "palic jak swieczka" podczas mojej nieobecnosci w pokoju? :) przepraszam za te lamerskie pytania ale lampy reczej na pierwszy rzut oka niewygladają na urządzenia projektowane z mysla o BHP:)

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antique Sound Lab - ktokolwiek slyszał, ktokolwiek wie 2004/10/26 10:10 #2002

Szybko się zużywały. 1 rok i do widzenia. Przy intensywnym użytkowaniu lampy mocy powinny wytrzymać ok 2 lat (2000 godz.). Jednak wiele zależy od typu i producenta. KT90 podobno w warunkach studyjnych przy non-stop włączonym sprzęcie wytrzymują 50.000 godz. (przynajmniej tak twierdzi Ann Manley). A co do spalenia mieszkania to nie ma obaw, przynajmniej nie większych niż w przypadku tranzystorów :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator