HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 14:55 #1491

Witam.

Stałem się posiadaczem wzmacniacza NAD C372 i CD C542. POdłączyłem to ze sobą interlinkiem DNM Reson.
Elektronika napędza kolumny B&W 602S3.Kable głośnikowe to także DNM Reson. Sprzęt (elektonika) gra już od 2 tygodni non-stop. Kolumny od ponad 6 miesięcy więc jak sądze sprzę powinien osiągnąć już pełnię swoich możliwości.
A więc...rozczarowanie. O ile góra jest naprawdę bardzo szczegółowa, stereofonia wzorowa, to bas po prostu jest kiepski.
Jest mało wyrazisty, zlany, brak mu dynamiki. Dlaczego? Czy ten zestaw tak gra? Słuchałem tych kolumn (603S3) z elektoniką oknkyo i wtedy bas jest naprawdę wspaniały - głęboki, punktowy, prezyzyjny.
Czy tak gra NAD?

W kwesti estetyki to tylko NAD: inny odcień C372 niż C542. Pilot jak ze sprzętu za 300 pln i inne takie.

Jaka może być przyczyna mojego niezadowolenia?

Pozdrawiam.

Jakub

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 15:19 #1492

jimi77
Zmień sygnałówkę,Reson słynie z kabli głośnikowych(obowiązkowo w podwójnym okablowaniu),sygnałowe niestety są przeciętne i zazwyczaj sprawiają rozczarowanie.
C372 słuchałem parę razy i jedno co mogę stwierdzić ,nie jest to urządzenie o wzorcowym i głębokim basie.
Mimo zachęcających parametrów technicznych dół jest najsłabszą stroną tego urządzenia(w stosunku do ceny wzmacniacza!).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 15:49 #1493

jimi77
Wg. mnie problem leży w kablu połączeniowym, oczywiście zakładając, że cała reszta warunków jest w miarę spełniona, czyli że masz prawidłowe ustawione głośniki oraz cokolwiek w pokoju, gdzie słuchasz, oprócz ścian i dzwi. Może też głośniki jeszcze się nie rozruszały i dlatego źle grają.
Spróbuj kabli w miarę tanich, a nie mulących - Reson robi moim zdaniem bardzo słabe kable połączeniowe i bardzo dobre kable głośnikowe, ale koniecznie w podwójnym połączeniu bi-wire.
Może warto sięgnąć po Cable Talk, Black Rhodium, Ixosa (miałem kiedyś model 101 i 370/540 - grało fajnie) lub inny niedrogi kabel w miarę jasny. Z droższych może być to Cardas lub najtańszy Fadel. Warto poszukać czegoś z drugiej ręki - jest znacznie taniej i można kupić lepszy kabel. Zresztą spróbować trzeba samemu...
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 15:52 #1494

jimi77
Przepraszam, głośniki jak piszesz mają 6 m-cy - są już dotarte...
Pzdr
;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 18:38 #1497

pewnie ile nas tu będzie tyle porad.
Moim zdaniem kablami poprawisz jakieś 10%.
Ustawiniem i akustyką też 10%, reszta to kwestia sprzętu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 20:04 #1506

kitek 1999
Czyli ze co,ze NAD cienki az tak? nie wierze,moze ustawienie?

jimi77 - napisz jaki masz metraż pokoju i jak ustawiles kolumny,to jest dosyc istotne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 21:22 #1509

Jeśli miałbym wskazywać winowajcę, srzelałbym w tej kolejności:
- Źródło
- Kabelek
- Kiepskie dopasowanie kolumn do wzmacniacza
- Złe dopasowanie kolumn do pomieszczenia

Na C372 gram sobie już kilka miesięcy i mam o nim jak najlepsze zdanie. Dodam, że przed podjęciem decyzji o zakupie posłuchałem go jeszcze w towarzystwie końcówki mocy C272 bodajże i to dopiero było coś. Jeśli tylko załatam dziurę budżetową, partnera w postaci końcówy C372 ma jak w banku.

A tak w ogóle, to 603 są dosyc neutralnymi kolumnami, co w kombinacji z NADami rzeczywiście może być nie do końca udane, delikatnie mówiąc. Tak, jak sobie wyobrażę ten system, to może mu najzwyczajniej w świecie brakować jaj i charakteru. Ja zaprowadziłem u siebie trochę ciepełka i kulturalnej, przejrzystej góry. NAD zapewnia mi dobrą przejrzystość i dynamikę 150W kloca. Gdybym był na Twoim miejscu, zmieniłbym źródło na Rotela 02 i dołożył do tego jakies ciepłe kabelki, które dodałyby niceo mięska w średnicy. Popróbuj, bo rzeczywiście szkoda, żeby takie sprzęty się marnowały z racji niezbyt szczęśliwego zestawienia. Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 22:49 #1514

NIe znam NAD`a 372 słyszałem kiedyś NAD`a 350 nie możńa byłópowiediećo tym że bas sie rozłazi itp. Grał z Dyną 72 i cd MArantz 17. GRało bardzo fajnie, dynamicznie z wykopem i mnustwem powietrza.
CO do kabli głośnikowych to NExa Tary wypadła dużó lepiej od Resona. U mnie pojaiwł się pazur w rocku, lepsza dymnamika, secena, przejrzystość , kontrola basu (w resonie był jakiś taki rozmyty).

Ostanio natomiast mam okazjęposłuchaćróżnych CD, mój w serwisie. Miałem w zastęstwie Cd MArantz 63 mkII i co b,. ciekawe że w moim systemie, nie dał osiętgo źródła słuchać - absolutny brak kontroli basu. Rozłażący się, włażący na resztę pasma. Przełożenie wtyczki w gniastku (podanie fazy na drugi bolec) skutkowało tym, zę w jednym położeniu była absolutna tragedia, w drugim możńa było jakoś zdzierżyć (troche lepeij z tym basem, ale i tak kiepsko). Może więc wina w jakiejś mierze leży u ciebie także w CD?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/18 23:55 #1518

Dziękuje za komentarze. Co więc zrobić aby uzyskać: głęboki, mięsisty, zwarty dobrze kontrolowany bas?

Zmienić kolumny? Na jakie?

Czy dołożyć końcówkę mocy w bi-ampingu?

Bi-wire? Jakoś nie wierze aby to dużo zmieniło.

Kondycjoner? Też mam wątpliwości.

Nie chciałbym zmianiać wzmacniacza i cd ponieważ dopiero ją kupiłem.

Jimi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/19 00:28 #1521

odnosnie zrodla... jesli rotel02 to tylko kupowac w okolicach 2000zl, wiecej ten klocek nie jest wart, na allegro handlarze maja go w rozsadnych cenach. bo jesli juz dochodzimy do 3000 to warto pomyslec o Arcamie, to wspanialy cd w tej cenie, do4kzl trudno o konkurencje, do tego moze byc upgradeowany.
co do rozlazlosci basu - nie lekcewaz roli pomieszczenia, no chyba, ze w tym samym pomieszczniu inaczej gralo...
jesli wytlumiajac, nawet experymentalnie i prowizorycznie pomieszczenie, nic to nie da, to bym kombinowal ze zmiana kolumn. nad mistrzem basu nie jest, ale jednak to bardzo silny wzmak, i niezl epotrafi trzymac w ryzach kolumny. kable sa wazne, ale nie az tak bardzo, juz z b-tech za niecale 30zl powinno grac znosnie, potem mozna tylko poprawiac drozszymi kabelkami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/19 00:42 #1524

podstawowa sprawa to pomieszczenie. jesli w tym samym pomieszczeniu gralo ok, no to kablami mozna sie bawic. jesli niekoniecznie, to i najlepsze kabelki nie poprawia akustyki pokoju :) cos tam sie poprawi, ale nie za duzo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/19 10:44 #1547

specialized napisał: kitek 1999
Czyli ze co,ze NAD cienki az tak?

nie, NAD jak dla mnie jest dobry ale chyba nie zestawił bym go z B&W.
To oczym pisze Pan Artur, że Bowers potrzebują pojemnego kabla. Zgoda. Ale B&W grają dla mnie mocniej, otwarcie w średnicy a NAD właśnie cieplej i spokojniej. Dlatego Onkyo z nimi miało lepszego kopa. Dlatego właśnie ktoś tu już wymienił Rotela. I tyle. Pewnych rzeczy kablami nie przeskoczysz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/19 15:33 #1574

I Artur Rychlik i kitek mają rację. Zmiana kabla trochę pomoże, ale energicznego i dobrze zdefiniowanego basu nie będzie - NAD tak ma. Nauka z tego taka że każdy sprzęt przed zakupem trzeba dokładnie odsłuchać. Przepraszam, jeżeli komuś ta uwaga wyda się zbyt okrutna (zwłaszcza samego zainteresowanego), ale może inni skorzystają na doświadczeniach Jakuba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/20 12:35 #1643

korzystają jak najbardziej.
stąd właśnie podpis pod moim nickiem :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdrawiam|piotr

nad+BW+reson = rozczarowanie 2004/10/21 12:14 #1697

Podzielam listę KoRnika.
Powodem może być tutaj CD. Nady w połączeniu z B&W tak pewnie mają.
mój kumpel uzyskał w podobnej konfiguracji ładny bas dopiero po tuningu CD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator