HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 20:52 #1388

Kto ma jakis ciekawy pomysł na kolumny do Jolidy? W wiadomym artykule mozna było przeczytać ze Antale ale mnie od tego ich basu boli głowa.słuchałem ich dwa razy i efekt za drugim razem taki sam. mowa o xs bo te nowe graja trochę jak przenosne tranzystorowe radyjko. Moze eposy?Do kupna mam sporo czasu wiec moge przetestować troche róznych kombinacji ale bez przesady. Chyba też niedługo bedę musiqł wymienić lampki ale innych niż svetlany nie słyszałem. poradżcie coś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 20:59 #1389

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Miałem kiedyś (no nie tak dawno...) system złożony z Jolidy 502 i starych Virgo. Grało to przepięknie, a McIntosh stał i się kurzył. Po prostu te dwie rzeczy pasowały do siebie idealnie. Ze starymi Virgo lepiej grał tylko ( z tego, co słyszałem) drogi Conrad Johnson. Kabelki - w całości Flatline.
Jolida to moim zdaniem genialny wzmacniacz, a 502 podobał mi się bardziej niż droższy 801.
Do Joli można pewnie i coś innego dopasować, kilka kolumn grało z nią bardzo ok. A z tymi Trianglami to ciekawe. U mnie wcale tak dużo basu nie było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 21:01 #1390

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Tak sobie jeszcze myślę, może BC acoustique?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 21:40 #1394

Może... Nie wiem jak kolumny z nowej linii grają. Ja mam Gange ze poprzedniej oferty BC Acoustique ustawione z Jadis Defy 7. Gra to całkiem nieźle. BCA przede wszyskim oferują energiczny dźwięk (kosztem trójwymiarowej sceny). Nowe BCA podobno grają "bardziej audiofilsko" jak to ująła jedna z osób ze Studia Pro - co zapewne oznacza nieco spokojniejszy i bardziej wyrównany sposób prezentacji. Stare czasami były oskarżane o dominowanie tuby Fostexa na przekazem pozostałych głośników i trochę w tym racji (ale to czuć wyraźnie dopiero w źle wytłumionych pomieszczniach). Miały one jednak możliwość regulacji Fostexa w zakresie +- 1dB, a to wystarczy, aby dokonać delikatnej korekty w zależności od warunków akustycznych. Tuba Fostexa jest przede wszystkim uczciwa aż do bólu natomiast dwa Seasy trochę "zmiękczają dźwięk. Z ciekawości robiłem Gange side by side porównanie z tak chwalonymi u nas Avance Sig.8. Avance wypadły przy BCA jak owsianka na wodzie przy homarze a la Thermidor :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 21:44 #1395

nie o to chodzi że było duzo basu a wręcz [rzeciwnie. było go mało a w dodatku był tępy i głuchy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 21:45 #1396

Pytałeś o Eposy. Mam ES-14, czyli starszy model, klasyk. Widzę, na najbardziej to one lubią mocny tranzystor. A Jolidy nie słuchalem, więc nie wiem. Gutten testował ją z moniotorami Elac 510. Chyba bez rewelacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Paweł

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 21:47 #1397

avansy to wogóle mocno przereklamowany towar.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 21:50 #1398

ale chodziło mi o eposy takie trójdrozne nowe. słuchałem dzisiaj monitor audio silver 8. bylo ok ale ale może z czyms innym zagra lepiej. może phonar p30 s? umówiłem sie wstepnie na odsłuch za jakiś tydzien.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/16 21:53 #1399

ale chodziło mi o eposy takie trójdrozne nowe. słuchałem dzisiaj monitor audio silver 8. bylo ok ale ale może z czyms innym zagra lepiej. może phonar p30 s? umówiłem sie wstepnie na odsłuch za jakiś tydzien. w recenzji nowych bc ktos napisał że trochę chowaja wokal a na wokalu własnie mi najbardziej zalezy. a może trójki harbeta? tylko widziałem że maja tegą zwrotnice a tego chyba lampy nie lubia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/17 10:57 #1404

Poszukaj starych Antali,nie xs,starsze grają z Jolidą bajecznie,u mnie grają z czymś innym i ciężko mi sie rozstać,druga sprawa,ze gdzies w Twoich odsluchach tkwi błąd,może kable?może akustyka?Trudno powiedzieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Piotr.

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/17 11:00 #1405

Jeszcze jedno,pamiętaj,że Antale lubią jak się je dobrze postawi,tzn.na jakiejs marmurowej płycie,i od góry coś z czuciem ciężkiego,efekt jest zaskakujący.Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Piotr.

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/19 21:21 #1605

Słuchałem kiedyś zestawienia Jolida 501/Living Voice Avatar i myślę, że jest to brzmienie za które niejeden dałby się pociąć (ja akurat nie, bo wolę dźwięk bardziej bezpośredni i na twarz). Ale czarować ten zestaw umiał niesamowicie. Zwolennicy lamp na pewno domyślą się, o co chodzi. Z niższymi Living Voicami też było bardzo dobrze, choć mniej szczegółowo. Warto posłuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/19 21:39 #1607

Zgoda. Ale jedna uwaga: nowe Antale wcale nie są złe, a nawet bardzo dobre. Nie mają takiej górki, jak te stare i jakby "duszy" trochę brak, ale muzykalność i tzw. "angażujące brzmienie" - pierwsza klasa. Bardzo dobrze grają z lampowcami, także z Jolidą 502B.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/19 22:10 #1616

Odsłuchiwałem najdłużej w domowych warunkach w zestawie: Audio Note Oto SE, kable Nordosta, odtwarzacz Micromega Stage 6 i inne. Gra fajowo i dokładnie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

jakie kolumny do jolidy 502? 2004/10/19 22:20 #1619

Miałem swego czasu Antale XS ale nie z Jolida a z jadisem orchestra ref.
Duzo lepszymi głośnikami do Jolidy będa Celiusy, mój znajomy miał takowe i z Jolida grały wspaniale[/url]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
PP
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator