HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Prasa inna 2004/10/06 11:49 #627

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ostatnio, w ślad za trendem zainteresowania tak zwaną "kulturą wyższą" media podejmują też temat audiofilstwa. Oby nie w sposób niekompetentny, jak dotąd. Mam dobrą wiadomość. W najbliższym "Gentlemanie" być może pojawi się ciekawy artykuł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Prasa inna 2004/10/06 12:10 #628

To wspaniałe pismo jeszcze nie padło? Dziwne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

Prasa inna 2004/10/06 19:17 #644

Temat audiofilizmu faktycznie zatacza coraz szersze kręgi. Znam pewną niewiastę, która postanowiła poświęcić mu swoją pracę licencjacką. Dokładnego tytułu pracy nie znam, mam tylko cichą nadzieję, że nie zaczyna się na przykład od słów "Współczesne patologie ... "
A nuż mi się poszczęści i zostanę obiektem badań?
:-)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Prasa inna 2004/10/06 22:30 #662

Widmo krąży po Europie widmo........ audiofilizmu.

:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prasa inna 2004/10/06 22:34 #667

gutten napisał: Temat audiofilizmu faktycznie zatacza coraz szersze kręgi. Znam pewną niewiastę, która postanowiła poświęcić mu swoją pracę licencjacką. Dokładnego tytułu pracy nie znam, mam tylko cichą nadzieję, że nie zaczyna się na przykład od słów "Współczesne patologie ... "
A nuż mi się poszczęści i zostanę obiektem badań?
:-)))


A znajoma z psychiatrii czy socjologii? :) btw zamówiłeś w końcu wzmak słuchawkowy? Jaka decyzja?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Prasa inna 2004/10/06 22:53 #676

lolo napisał: A znajoma z psychiatrii czy socjologii? :) btw zamówiłeś w końcu wzmak słuchawkowy? Jaka decyzja?


Alas! Rzeczona znajoma to żona audiofila i dobrego kolegi z forum. Jak to mawiali w latach 60-tych? "Ręce precz od Kuby!" :-)

A wzmak słuchawkowy zamówiłem dwa miesiące temu i - wyimaginuj sobie - przyszedł właśnie dzisiaj. W tej chwili go wygrzewam, za parę dni porównam z Twoim egzemplarzem. Jeśli okaże się lepszy (konstruktor twierdzi, że wprowadził istotne zmiany) oddam Twój bez żalu. Jeśli nie, powykręcam z Twojego co trzeba, i też oddam bez żalu :-)

Aha, pojawiła się nowa wersja kolorystyczna, w poetyce Trzeciej Rzeszy: czarne chassis ze srebrnymi dodatkami. Mniód!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Prasa inna 2004/10/06 22:56 #678

Aha! I stąd te 300 złotych więcej niż mój swego czasu? :) Napisz czy lepiej, ciekawym bardzo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Prasa inna 2004/10/06 22:58 #679

gutten
Co kupiłeś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

Prasa inna 2004/10/06 23:04 #680

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Nic to. Kiedyś przeczytałem w wiodącym tygodniku, że "kolumny oddają dźwięk niższy o 30 oktaw od najniższego dźwięku w muzyce, czyli C", albo coś takiego. To jest właśnie niekompetencja totalna, którą prasa codzienna miesza w mózgach tzw. normalnych ludzi. Najbardziej jednak denerwuje mnie "sensacja ostatecznej pointy", czyli ceny kabli i fortepian fruwający za kaloryferem. W ten sposób audiofil ma szansę trafić do programu Ewy Drzyzgi i poddać się ocenie eksperta. Dobrze, że pod koniec, bo by się kawa rozlała...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Prasa inna 2004/10/06 23:14 #684

Coś w tym jest. Raz w życiu uczyniłem publiczne wyznanie, żem audiofil. Komentarz z tłumu: "I co, kable grube jak pięść?"
A u mnie akurat cienkie jak opłatek...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Prasa inna 2004/10/06 23:19 #690

Mnie irytują w prasie namolne wywiady z muzykami z cyklu "na każdy temat". Kiedyś taką opiniotwórczą osobą od aborcji, eutanazji, ochrony zwierząt i psich kup była Kora. Niedawno każda szanująca się gazeta z tzw. "wyższej półki" dla kobiet pisała i tym, że Stańko to już nie chleje, jeno zieloną herbatę popija. I takie tak dyrdymały.
A teraz dzięki znanej nam firmie ARMS, przepytują wszystkie redaktory niejakiego Leszka M. Niektóre pytania - ręce opadają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

Prasa inna 2004/10/06 23:19 #691

ciii, nie przyznawaj sie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Prasa inna 2004/10/06 23:21 #694

w temacie watku - w ostatnim pismie "Profit" jest artykulik o naszej branzy audio, o polskich producentach. na lukarze o tym wspominalem. kilku producentow zdawkowo sie wypowiada, generalnie troche smutny text.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Prasa inna 2004/10/06 23:28 #699

Chyba nie ma się co dziwić takim dziennikarzom, że wypisują jakieś niestworzone rzeczy. Popatrzcie ile pytań zadają, na przykład na tym forum, początkujący audiofile i przypomnijcie sobie, ile to czasu upłynęło, zanim sami zaczęliście coś z tego rozumieć. W brew pozorom nie jest to taka łatwa dziedzina, a już w szczególności, kiedy czepimy się ciekawostek w rodzaju kabli, czy kolumn elektrostatycznych. Wówczas dziennikarze piszą, ze dla audiofili najważniejsze są właśnie kable, a każdy z nich chciałby mieć w domu Logany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antileon

Prasa inna 2004/10/06 23:28 #700

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ale broy ma świętą rację.
Leszka niedługo zapytają, co trzeba jeść, żeby mieć zdrowe nerki i jak się zapatruje na sytuację w Ghanie. Jest za grzeczny żeby powiedzieć: Szanowni Państwo, ja, kurna, gram na takim dużym pianinie i rąbię wodę siekierą. To cena udanej promocji i związanej z nią popularności. Na razie jest zadowolony, bo może żądać europejskich stawek na koncertach, ale pewnie zaraz się "zatnie".
A propos. Widzieliście reklamę soku w tv, ze spadającym jabłkiem? Ta muzyka, to jego sobotni wieczór. Tymbark zaczął szukać specjalistów. To też sukces. Bez przekory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator