HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Manta V7 2008/09/27 14:35 #265416

Witam!
Ostatnio zacząłem przeglądać bardzo różne oferty wszelkiej maści producentów i znalazłem uważam coś ciekawego, a mianowicie wzmacniacz lampowy z kolumnami Manta v7.
Natrafiłem też na w miarę szczegółową recenzję www.piotrza.toya.net.pl/anew/index.php?go=v7
Co Wy uważacie na temat taego sprzętu?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie cena, nie znaczek, lecz dźwięk świadczy o klasie sprzętu

Manta V7 2008/09/27 16:26 #265422

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Manta V7 2008/09/27 19:19 #265438

taaa, czytałem ten temat, tylko można rozróżnić tam 3 grupy urzytkowników -tych, którzy chcą się dowiedzieć jak to gra, tych co kupli i wszystko musieli wymienić, żeby w ogóle grało i tych, którym grało seryjnie niemal idealnie.
Generalnie mógłbym moje pytanie sformułować inaczej: czy taka lampka mogłaby grać lepiej od Denona lub Marantza za ok 1500zł i czy warto sobie tym głowę w ogóle zawracać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie cena, nie znaczek, lecz dźwięk świadczy o klasie sprzętu

Manta V7 2008/09/27 23:59 #265476

cóż, mój znajomy wziął to kiedyś na testy do siebie. pracuje w hurtowni gdzie się tym handluje. swoje wrażenia odsłuchowe porównał do efektu nagłej zmiany ciśnienia. podczas lotu samolotem np. niektórym "przytyka" lekko uszy. i ta manta brzmi ponoć tak, jakby słuchało się jej bedąc poddanym takiemu efektowi :) ).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Manta V7 2008/09/28 18:28 #265562

Witaj
na początku zastanów sie co chcesz kupiś tranzystor czy lampa , to kluczowe pytanie.Kazdy ma swoje preferencję . Manta to niestety szmelc, wykonanie jest kiepskie , delikatnie mówić .
Zeby skompletowac w miarę dobry sprzęt trzeba niestety trochę więcej zainwestować .
jezeli chcesz czegoś w taniego pomyśl o music angelu , ostanio słuchałem 845 po modyfikacji grało naprawdę przyzwoicie .
na forum audio stereo znajdziesz tam mase informacji , jak jesteś zainteresowany pogadaj z osobami które go kupiły i modyfikowały .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Manta V7 2008/09/28 19:11 #265577

Manta to niestety szmelc, wykonanie jest kiepskie , delikatnie mówić .


Trudno sie z ta opinia nie zgodzic , jedyni "zachwyceni" to "ałdiofile" slyszacy inaczej , ktorzy ow cud sobie sprawili 8) ale to w wypadku zakupow z tej polki i przez takowych "ałdiofili" rzecz na porzadku dziennym...

Jesli myslisz powaznie o lampie to np. ta oferta jest bardzo na rzeczy =>
www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/vie ... hp?t=14758

- sprzet Polskiego producenta , ktory chetnie sluzy pomoca w kazdej kwestii zwiazanej ze sprzetem ktory oferuje (rowniez po okresie gwarancji a to juz pobozne zyczenie u dystrybutorow hajendow o chinolskich plastikach nawet nie wspomne)

- zakup z tzw. "dobrej reki"

- jakosc produktu kasuje chinska cienizne nawet ze znacznie wyzszej polki

- bardzo solidne i esteyczne wykonanie

i na koniec...sound :idea: to rzecz najwazniejsza i tutaj wyroby ze Staszowa kopia dupe zagranicznej konkurencji w znacznie wyzszych przedzialach cenowych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Manta V7 2008/09/28 19:30 #265580

Na lampe musisz wydac tak około 2 KPLN , to jest absolutne minimum , czy to bedzie jakas chinszczyzna do modyfikacji czy polski amplifon z drugiej ręki ,taniej sie nie da , taniej jest tylko szmelc .
musisz sam posłuchać czego oczekujesz od dźwieku , sam jestem nieuleczalnym fanem lampy ale jej nikomu nie narzucam .
Umów sie na odsłuch posłuchaj tranzystora czy tranzystorów ze sredniej półki potem lampy i decyduj co ci bardziej pasuje .
Kupujesz sprzęt dla siebie i on ma ci się podobać . bez odsłuchu sie nie obejdzie i nikt na forum nie zdecyduje z ciebie co kupić .
A jak się juz po kilku odsłuchach zdecydujesz na lampę , chetnie ci pomogę .
( NAPISAŁEM PO KILKU ODSŁUCHACH )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Manta V7 2008/09/29 19:10 #265779

Czyli jest tak jak myślałem: chińskie=badziewie, a polskich produktów nie ma co skreślać. Cena jednak też o czymś świadczy (choć nie zawsze :wink: )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie cena, nie znaczek, lecz dźwięk świadczy o klasie sprzętu

Manta V7 2008/09/29 22:52 #265840

Czyli jest tak jak myślałem: chińskie=badziewie


niekoniecznie

a polskich produktów nie ma co skreślać


niekoniecznie

Cena jednak też o czymś świadczy


W Twoim podpisie - odpowiedź. A Manta V7 - DO DUPY - słuchałem, kurde ciekawość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Manta V7 2008/09/30 16:12 #265952

wszystko jest zależne od czegoś -w poprzednim poście starałem się napisać jak najogólniejszą wypowiedź (można powiedzieć kończącą temat) :wink:
wszak nieprzypadkowo mam taki a nie inny przypis 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie cena, nie znaczek, lecz dźwięk świadczy o klasie sprzętu

Manta V7 2018/12/12 10:42 #445596

Ta recenzja jest w necie już niedostępna: www.piotrza.toya.net.pl/anew/index.php?go=v7
O ile dobrze pamiętam był to plik w formacie pdf - ma ktoś, żeby udostępnić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator