HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/04 11:22 #536

Witam, to moj pierwszy post na tym forum i od razu prosba o porade. Po dluzszych poszukiwaniach udalo mi sie skompletowac zestaw Primare D20/A20. Na razie gra z kolumnami Esa Vivace, ale juz wiem, ze bede je musial predzej czy pozniej wymienic. Konkretnie na takie, ktore beda mialy a) bardziej sprezysty, dynamiczny bas, b) bardziej przejrzysta, naturalna srednice i c) bardziej szczegolowa, czysta i dzwieczna gore. Kolumny musza byc bardzo uniwersalne, poniewaz beda odtwarzaly zarowno Dido jak i Iron Maiden, Stinga i Metallice, Elvisa i Red Hot Chili Peppers a czasem to i Mozarta :-)
Interesuja mnie tylko kolumny podlogowe. Cena nowych nie powinna przekraczac 6,5 kPLN.
Dzieki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/04 12:35 #540

Ja bym celował w Dynaudio Audience (72 albo i 82, zależy od kubatury pokoju). Bas potężny i kontrolowany, klarowna średnica no i wysokie tony... poezja w każdych Dynaudio, nawet jeśli na górze nie gra Esotec. Duńskie kolumienki mają poza tym to, czego szukasz - są uniwersalne i żadnego gatunku muzyki się nie boją.
Można też spróbować Proaców, choć ceny cokolwiek wyższe. Za to wszystko jest na miejscu u jednego dystrybutora.
Odradzałbym natomiast kolumny z gatunku krystalicznie przejrzystych - może być za ostro, zwłaszcza na górze. Próbowałem Primare A30 z Elakami 510 i brzmienie było na dłuższą metę dość męczące.
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/04 12:57 #545

sluchajac primere 30 odnioslem wrazenie, ze to klocek grajacy tak troche cieplawo, cos jak szkola brzmienia McIntosha (oczywiscie nie ta liga,ale jednak cieplawo)
i ponoc Dynaudio tez sa takie po cieplej stronie brzmienia (chyba,z e to mylne informacje). moze jak sie jedno na drugie nalozy to bedzie jzu za slodko?
sluchalem primare z kolumnami proac 125, 2.5 - i gralo to bardzo fajnie, polecam. nei bylo zadnych nieprzyjemnych wysokich tonow (niezle pomieszczenie). moze ciekawym wyborem tez byly by kolumny Audio Physic? np. nowe Tempo. a jesli cieple granie nie przeszkadza, to polecam zapoznac sie z kolumnami Ushera - rewelacyjny stosunek ceny do jakosci dzwieku i wykonania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/04 17:05 #549

->gutten Ja słucham Primare A30.1 z Elac 209 Jet i nic mnie nie męczy nawet po kilku godzinach słuchania, a Elac 510Jet to wyższa liga, więc się dziwie. Może to wina odtwarzacza cd?
Słuchałem Primare A30.1 / D30.2 i kolumnami Proac D15 oraz Studio125 grało super, choć na pewno lepiej z D15.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/04 18:35 #552

hmm, jesli rzeczywiscie z Elacem cos tam meczylo na gorze, to moze to sie da skorygowac odpowiednim okablowaniem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/04 19:59 #553

Całkiem możliwe. Słuchałem tego zestawienia na Red Dawnach, z którymi (jak twierdzą wtajemniczeni) Primare się nie lubią.
Ale z drugiej wydaje mi się trochę bez sensu kupowanie średnio dopasowanych kolumn, żeby później korygować brzmienie systemu kablami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 00:36 #559

Jak podłogowe, to proponuję VA Mozart.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 07:55 #564

Antek
Posłuchaj również JBL XTI 100.To bardzo udany model.
Oczywiście wskazane jest pomieszczenie powyżej 20m kw.
Uzyskasz wszystkie aspekty ,które wymieniałeś , no i te basisko z dżebeela jest wspaniałe,warto posłuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 09:48 #566

dzieki za porady. na pewno poslucham Dynaudio 72, o ktorych slyszalem wiele dobrego. Proacow juz sluchalem (Studio125) i brzmialy rewelacyjnie, piekna barwa, przejrzystosc, obawiam sie tylko czy nie sa zbyt "delikatne" do rocka. Dynaudio z dwoma przetwornikami srednio niskotonowymi wydaja sie bardziej odpowiednie. a moze to tylko zludzenie?
A co sadzicie o Avance Dana 670 albo 680? Moze Dali Evidence?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 11:44 #567

Jeszcze tylko pytanie odnosnie Dynaudio. One sa chyba bardzo trudne do wysterowania. efektywnosc tylko 86dB, impedancja 4Ohm... Czy Primare da rade bez problemow?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 12:05 #568

Dana 670AV to bardzo udane kolumny. Gram sobie na nich już jakiś czas i nawet mnie nie korci, żeby wymienić kable. Po prostu jest dobrze. Z NADem C372 i Naimem CD5i brzmienie jest dynamiczne, lekko ocieplone, z potężnym, nisko schodzącym basem i czystą górą. W dwudziestu metrach 670AV powinny się sprawdzić, nie wiem nawet, czy nie lepiej od 680AV. Chociaż wiadomo - tam wysokimi tonami rządzi pierścieniowa Vifa. Jednak biorąc pod uwagę wielkość pokoju odsłuchowego, Dana 670AV wydaje mi się w sam raz.
Wcześniejsze propozycje są równie dobre, ale tutaj już pozostaje kwestia brzmieniowego dopasowania kolumn do elektroniki. Mimo obaw o nadprzejrzystość i potencjalnie męczący charakter dźwięku, spróbowałbym jeszcze Elaków z wysokotonowym JET-em. Ten głośnk potrafi sprawić, że nagle zaczniemy się wsłuchiwac i delektować brzmieniem dzwoneczków, trójkątów i innych przeszkadzajek. Duża klasa.
Myślę, że czego byś w tej sytuacji nie wybrał, będzie co najmniej dobrze. Primare nie powinien sprawić przykrej niespodzianki. Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 12:26 #570

Kornik dobrze prawi - Primere 20 czy 30 to wydajne pradowo, solidne wzmacniacze, powinny sobie poradzic w zasadzie z wiekszoscia kolumn na rynku (w rozsadnych granicach).
z wymianianych kolumn naprawde zastanowil bym sie nad proacami 125. bedziesz mial namiastke tej klasy proaca. wysoka kultura przekazu, niezla szybkosc i niski bas jak na takie kolumny, oraz niezla stereofonia. proac to proac jednak :) te kolumny maja potencjal. no i jakosc wykonania swietna.
tak na marginesie - jak duze pomieszczenie masz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 12:51 #571

cale pomieszczenie bedzie mialo w sumie jakies 36m2, ale z tego czesc za plecami, jako pol-otwarty aneks kuchenno-jadalniany. odleglosc od sluchacza do glosnikow to jakies 3 metry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 13:11 #572

to masz identyczna sytuacje jak ja. radze myslec o 3droznych sporych kolumnach, albo cos wiekszego w stylu avance signature (teraz magnum, 2,5drozne), obawiam sie, ze mniejsze konstrukcje beda sie po prostu "gubic". stoja teraz u mnie KEF Q5 i sa za male. w takim pomieszczeniu trzeba czegos o wiekszym kalibrze , a to oznacza wiekszy wydatek...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

Kolumny do zestawu Primare 2004/10/05 13:12 #574

gutten wymienial dynaudio 82 - to moze byc cos odpowiedniego, jesli chodzi o wielkosc pomieszczenia. to sa juz spore skrzynki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator