HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny GLD 2004/10/02 23:48 #483

Czy ktos słysazał jak graja kolumny GLD i czy beda pasować do Jolidy 502

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny GLD 2004/10/04 11:03 #533

Gdańskie Laboratorium Dźwięku, jeśli to ich dokonanie, posługiwało się przetwornikami Audaxa i Focala i gdzieś tam pozycjonować trzeba brzmienie ich kolumn. Ale bez dokładnej rozpiski na głośniki nic więcej nie da się powiedzieć. No skuteczność nie powinna być niższa niż ok.90dB.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- 42 -

Kolumny GLD 2004/11/08 20:23 #3944

słyszałęm , tylko raz , jeden model, Dedykacje nr .... ine pomnę bo długi i jakiś taki nie do zpamiętania. Spory podłogoweić z membraną basową ponad 20cm. Słuchać się tego nie dało, to poprostu nie grało.
Zaznaczam jednak, że słyszałem tylko ten jedn model i nic więcej, więc prodszę wziąć na to poprawkę, może się już poprawili.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny GLD 2004/11/09 14:02 #4021

GLD będzie na Audio Show w Sobieskim. Jeśli nie możesz się wybrać, to posłucham ich uważnie i Ci napiszę, co o tym sądzę.
Powiedz tylko, jakie skrzynki Cię interesują, bo oni potrafią zrobić prawdziwe gdańskie szafy, ale do tego potrzebny jest salon z 80 metrów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!

Kolumny GLD 2004/11/10 20:44 #4216

no nie do dużego salonu. takie 16 - 18 m2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny GLD 2004/11/11 00:57 #4267

Podstawka, czy na podłogę?
Nie wiem oczywiście co będą mieli ze sobą i co zechcą puścić. Pewnie te największe szafy, bo robią wrażenie, zwłaszcza, że cena kilograma nie jest zbyt wygórowana.
Tak najlepiej oczywiście wybrać się do W-wy na Ratuszową - tam mieli (choć nie wiem, jak teraz) ich sporo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!

Kolumny GLD 2004/11/11 19:11 #4339

Pzdr.Jakiś czas temu dyskutowałeś na ten temat,ale widzę czas minął i niestety jeszcze nic?Masz super wzmaka,poszukaj super kolumn,jak juz Ci pisałem,powinny się sprawdzić Triangle Antale,do tego jeszcze Spendory 7.1,Słyszałem też Tempo w tym zestawieniu i bardzo mi sie podobały,Virgo to bajka.Z drugiej ręki są dobre żródła,nic tylko odsłuchiwać i brać.I nie szukaj dziwnych wynalazków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Piotr.

Kolumny GLD 2004/11/12 00:27 #4408

Właśnie, czemu GLD? Jak szukasz polskich, a przy tym np. neutralnych, detalicznych i szybkich - to zapukaj do AMPARO. Reklamuję ich, bo mam od nich kolumny i jeszcze coś-dla mnie super.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!

Kolumny GLD 2004/11/13 23:53 #4705

No więc byłem dziś w pokoiku GLD - grały szafy gdańskie, czyli ich największy model.
Ja bym nie wziął - dźwięk całkowicie pozbawiony "powietrza", stłumiony, bez ikry. Taka jest najwyraźniej ich szkoła - bo pewnie w swoim flagowcu osiągnęli szczyt swojego ideału. W tańszych modelach może być jeszcze bardziej "miękko".
Ale jeśli kogoś drażnią detale i lubi tak zawoalowane granie - woila.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!

Kolumny GLD 2004/11/14 14:36 #4734

JQ napisał: No więc byłem dziś w pokoiku GLD - grały szafy gdańskie, czyli ich największy model.
Ja bym nie wziął - dźwięk całkowicie pozbawiony "powietrza", stłumiony, bez ikry. Taka jest najwyraźniej ich szkoła - bo pewnie w swoim flagowcu osiągnęli szczyt swojego ideału. W tańszych modelach może być jeszcze bardziej "miękko".
Ale jeśli kogoś drażnią detale i lubi tak zawoalowane granie - woila.


Zgadzam się z Tobą - GLD to byl moj pierwszy odsłuch na audioshow i jak dla mnie maskara ! dźwięk płaski, bez ikry, zero sceny. Mniej więcej tak jakbym stał za ścianką z plexi i słuchał muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny GLD 2004/11/14 14:39 #4735

Trudno cokolwiek powiedzeć o tych głośnikach.
Poziom prezentacji był bardzo słaby.
Zachodziłem tam trzy razy,za każdym wejsciem puszczane były płyty przeznaczone wprawdopodobnie do badań wytrzymałościowych.
Trzaski,jakieś dziwne efekty,wszystko rodem wzięte z jakiegoś samplera do kina domowego.
Sam twórca skutecznie odstraszał ew.klientów doborem repertuaru,a szkoda bo potencjał było w nich czuć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator