HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

pomóżcie dobrać wzmacniacz 2004/09/29 09:39 #439

Witam wszystkich. Mam prosbę: korzystając z doświadczenia osób na forum chciałbym uzyskać pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza i kolumn.
Jestem posiadaczem CD CEC5100Z, wzmacniacza ELECTROCOMPANIET EC2 i kolumn...... Acoustic Energy 105. Brzmienie CD odpowiada mi. Delikatne wyskomie tony, duża przestrzeń i dobry bas.
Niestety moim zdaniem wzmacniacz psuje dźwięk. Jest zbyt chłodny, nijaki.
Szukam czegoś co pozwoli poczuć wielką i głęboką przestrzeń, głęboki, ciepły ale zwarty bas, delikatne, dźwięczne wysokie tony i dużo szczegółów ale otoczoneych aurą ciepła. Sumując - Zależy mi aby pójść w kierunku ogromnej przestrzeni, trójwymiarowości i ciepła.
Ponieważ CD posiada XLR - zasadne byłoby dobranie wzmacniacza z podobnymi gniazdami
Na wzmacniacz i kolumny (jako nowe) chciałbym przeznaczyć po około 10 kzł. Ponieważ nie mam nic przeciwko sprzętom używanym - może ktoś z państwa ma coś odpowieniego na zbyciu?

kable: interkonekt: VDH first, głośnikowe Flatline gold (też chyba słaby punkt) na zmianęz VDH c122
Pokój: 16m dobrze wytłumiony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

pomóżcie dobrać wzmacniacz 2004/09/29 10:08 #440

nad

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomóżcie dobrać wzmacniacz 2004/09/29 10:17 #442

...Darek... napisał: Szukam czegoś co pozwoli poczuć wielką i głęboką przestrzeń, głęboki, ciepły ale zwarty bas, delikatne, dźwięczne wysokie tony i dużo szczegółów ale otoczoneych aurą ciepła. Sumując - Zależy mi aby pójść w kierunku ogromnej przestrzeni, trójwymiarowości i ciepła.

Aż się prosi o dobrą lampę

...Darek... napisał: Ponieważ CD posiada XLR - zasadne byłoby dobranie wzmacniacza z podobnymi gniazdami

Z tym może być problem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

pomóżcie dobrać wzmacniacz 2004/09/29 17:05 #449

dzięki lolo za sugestie. Szczerze mówiąc też przez myśl przeszła mi lampa. Problem tylk oże w zakresie wzm. lampowych jestem zupełnym laikiem.
Moze zasugerowałbyś mi jakieś rozwiązania (oczywiście w zakresie do 10 kzł) Nie staćmnie na wypasy w stylu BAT.
A co myślisz o połączeniu przedwzmacniacz lampowy i dobra końcówka

będę wdzięczny za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

pomóżcie dobrać wzmacniacz 2004/09/29 17:53 #451

Testy 3 wzmacniaczy lampowych masz udostępnione na głównej stronie HFiM. Najbardziej popularnym z tam przedstawionych jest Jolida 502 (na lampach 6550). Obecna cena to niecałe 8k PLN (dystrybucja Audioklan). Natomiast w Arspo Audio powinieneś móc odsłuchać JJ. A jeśli chodzi o Deltę to pozostaje chyba albo wizyta we Wrocławiu albo Salon przy Ratuszowej w Wawie. Poza tym - coś co jeszcze nie było testowane w Polsce a co już jest dostępne to Antique Sound Lab - firma z Chin która błyskawicznie zdobyła uznanie w Stanach. Robią naprawdę dobre urządzenia i stereotypy o "chińszczyźnie" trzeba wg mnie już odłożyć w niepamięć (btw Jolida to też wyrób chiński). ASL jest w Audiosystemie (w Wawie). Jest kilka integr tej firmy w Twoim zakresie cenowym - może coś z tego będzie pasować.

Co do pre lampowego i końcówki tranzystorowej. Takie wynalazki robi w jednym kawałku Pathos i nasz polski SoundArt. Posłuchaj, zobacz - ja tego nie lubię, ale to kwestia mojego gustu a nie wartości wzmacniaczy które wielu moim kolegom się podobają. Pre lampowy i końcówka oddzielnie może wyjść powyżej Twojego budżetu (i zapewne wyjdzie). Poza tym trzeba by na kompletowanie czegoś takiego poświęcić ze 3 razy więcej czasu (a nie wiem czy lubisz jeżdżenie po sklepach zwłaszcza do Wawy).

Niesłyszałem nowych integr Pliniusa. W ostatnim HFiM Tomek Karasiński się nimi zachwyca. Ja mam poprzedni i nieco wyższy model integry Pliniusa (8200, który zresztą w tej chwili pokrywa się kurzem bo używam innego wzmacniacza) i tam poprostu nie ma wielkiej przestrzeni. Dźwięk też jest nieco zbyt wolny i bas choć niby obfity to zbyt rozlazły. Takie ciepłe kluchy do jazzu akustycznego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

pomóżcie dobrać wzmacniacz 2004/09/30 09:52 #460

Dzięki lolo za cenne wskazówki i adresy.
Chyba wybiorę się do W-wy na odsłuchy lamp.

Co do wzmacniacza ostatnio słuchałem Densena B200 z końcówką B300.
Ten dżwięk mnie po prostu urzekł. Jest wszystko co chciałem z wyjątekiem jednej rzeczy - basu. Średnica i wysokie to już dla mnie Hi-end ale bas to po prostu katastrofa, żenada. Zero kontroli, rozlazły jak diabli. Gdyby nie to to już miałbym zestaw a tak szukamy dalej.

jeszcze raz dzięki za cenne uwagi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

pomóżcie dobrać wzmacniacz 2004/09/30 10:28 #462

W trakcie poszukiwań i odsłuchów nie pomijaj wzm tranzystorowych. Jeżeli CD ma XLR, to być może jego część analogowa pracuje w klasie A i jest symetryczna ( to producent pewnie gdzieś opisuje ), a wtedy poszukaj czegoś, co ma tranzystory na pokładzie i jest w czystej klasie A z XLR na tylnej ściance. Już tylko za eliminację standardu CHINCH powinienieś otrzymać duży bunus brzmieniowy. Konkretnych sugestii nie mam, ale dużo tego nie będzie. W przypadku pozostania przy obecnym standardzie połączeń proponuję też próbę zastąpienia interkonektu czymś w rodzaju Nordosta, może srebrnego, przynajmniej niech ma mniejszą pojemność i opór niż VDH first:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- 42 -
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator