HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/09/28 21:04 #420

Witam wszystkich,wlasnie zakupilem Dynaudio 42(okazyjnie),planuje zakup zródła Nad 542(to raczej pewne) ale zastanawiam sie nad wzmacniaczem.
Czy kupic Nada c372 czy moze zapolowac na Exposurea XX, a moze jeszcze cos innego z drugiej reki? Podstawki planuje zamowic w Stand Art.
Zalezy mi przede wszystkim na przestrzeni i naturanych wokalach kobiecych.
Z gory dzieki za odpowiedz:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/09/28 22:03 #424

C372 powinien się sprawdzić. Dynaudio lubią mocne wzmacniacze, najlepiej o przejrzystym i szybkim dźwięku. A takim właśnie wzmacniaczem jest NAD. Jeżeli jesteś już pewny co do źródła (chociaż ja zastanowiłbym się jeszcze nad Rotelem 02) to na dodatek będziesz mógł używać jednego pilota. Niby drobnostka, a mnie tam używanie dwóch pilotów, w dodatku krowiastych, po prostu denerwuje. Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/09/28 22:07 #425

Dzieki,podobno ma byc test Amplifikatora i Rocka w Hi-Fi I Muzyka.Moze cos z tego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/09/28 22:15 #426

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Mam taki "na stanie". Pewnie się pokaże w październiku, albo listopadzie. NAD faktycznie może pasować, bo ma dynamikę i obszerny, swobodny dźwięk. Z droższych klocków można jeszcze sprawdzić Pliniusa. Kornik słuchał, niech się wypowie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/09/28 22:28 #429

O,tak,czytalem! Fajny,podoba mi sie ale nie biore go raczej pod uwage ze wzgledu na dwa razy wieksza cene(8500).
Czekam na testy ale pewnie czesniej bede sie staral wypozyczyc Amplifikatra (jesli bedzie taka mozliwosc,oczywiscie) i Nada 372 ,ale to jak beda juz podstawki i kompakt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/10/01 17:08 #477

A co sadzicie o wzmacniaczu Reloop H-200? Wysteruje Audience? Zostalo by na porzadne zrodelko.Czy ktos czytal jego recenzje w Magazynie HI-Fi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/10/04 01:20 #531

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Widzę tu pewien bezsens. Na początku zapytał Pan o NADa C 372. To urządzenie pod każdym względem lepsze od Reloopa. Kawał pieca, co wysteruje Avanti i do tego naprawdę dobry dźwięk. Niech Pan się nie zastanawia. Do tego bym potem kupił kompakt Rotela i zamknął temat. Z serii 02. My tu sobie gadamy o Reloopie...Ok, świetna rzecz za 1000zł, ale NAD to zupełnie inna półka.
Przepraszam, tak to jest na forum, że człowiek zapomina, o co go zapytali na początku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/10/04 12:49 #543

Specialized - nie zapominaj o Rotelach, zwłaszcza ze starszej serii. Miałem kiedyś Dynaudio 52 z Rotelem 931 i grało to naprawdę doskonale. Mimo, że piecyk tylko 30-watowy to wydajnością prądową zawstydzał znacznie droższe wzmacniacze. Gdyby udało ci się wypatrzyć w ogłoszeniach Rotela972 to podejrzewam, że twoje szczęście nie miałoby granic. Niestety, ten model rzadko się pojawia na rynku wtórnym - jak ktoś raz kupił, to już trzyma do upadłego. Ale spróbować warto.
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/10/04 13:29 #546

specialized
Jeżeli masz już Dynaudio 42 i CD Nad, to wybór wzmacniacza 372 jest moim zdaniem najlepszy i absolutnie naturalny. Jest to bardzo dobrze zrobiony, mocny i co najważniejsze - znakomicie brzmiący - wzmak.
W ten sposób będziesz też miał zestaw - powiedzmy - jednolity stylistycznie i brzmieniowo. Poza tym Dynaudio wymagają mocnego wzmaka, a takim jest Nad 372. Już poprzedni model 370 był mocarny, ale nowa wersja jest jeszcze lepsza! Zakładam się, że zdobędzie tytuł wzmacniacza roku w HFiM!
Reloop to budżetowa ciekawostka, inna półka niż Nad.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Black Music is good music

Dynaudio Audience 42 - wybór wzmacniacza 2004/10/06 23:42 #714

Specialized, słuchałem kiedyś Dynaudio 42. Wprawdzie pokój odsłuchowy był dla nich troszkę za duży, ale wyraźnie słychać było, że te kolumny mają potencjał. Że też nie zwróciłem wtedy uwagi na wzmacniacz z jakim to grało. Myślę, że nawet piecyk w okolicach 5-6kzł (no potraktujmy tą granicę umownie) nie będzie tu przesadą. Ale Nadzik jak najbardziej. C370 zebrał bardzo dobre opinie, podobnie jak jego nowsza wersja. No i nie będziesz się już martwił o moc. 150W (dobrze mówię?) to już całkiem sporo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antileon
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator