HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

wzmacniacz i kolumny 2004/09/28 19:36 #418

Witam, mam prośbę chciałbym kupić dobry wzmacniacz i kolumny. Doradźcie coś laikowi. Budżet to 1600zł. Z góry dziękuję za porady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz i kolumny 2004/09/28 22:36 #430

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ale 1600 łącznie na obie rzeczy, czy po 1600 na każdą z nich?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

wzmacniacz i kolumny 2004/09/28 22:50 #431

Na obie(chociaż chciałbym na jedną).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz i kolumny 2004/09/28 23:32 #432

Ha! No i to jest dopiero wyzwanie! Zakładając ze sprzęt ma być nowy to nie istnieje zbyt dużo opcji. W zasadzie istnieje tylko jedna o której słyszałem (ale której nie słyszałem) - Reloop HA-200. Wzmacniacz od firmy z rodowodem estradowym poniżej 1000 złotych. A kolumny? Do małego pomieszczenia Tannoy m1. W życiu by mi nie przyszło do głowy takie zestawienie, ale budżet budżetem. A jeśli sprzęt ma być z drugiej ręki - no to cóż - polować na okazje!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

wzmacniacz i kolumny 2004/09/29 08:18 #437

A co byście powiedzieli na wzmacniacz PIONEER A-209R i kolumny PIONEER S-H510V. Nie żebym się uparł na PIONEERA, ale tak się pytam. Jestem otwarty na wszystkie prpozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz i kolumny 2004/09/29 10:09 #441

Nie wiem. Nie znam, ale wiele bym się nie spodziewał. A tu link do dyskusji o Reloopie

www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=10504 poza tym była recenzja bodajże we wrześniowym numerze HFiM... Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

wzmacniacz i kolumny 2004/09/29 15:05 #448

Ten wzmacniacz znalazłem w sklepie, ale ma minus a mianowicie brak wyjścia na słuchawki, ale da się przeżyć, ale gdzie ja mogę znależć te kolumny. Poza tym Tannoy m2, które znalazłem nie mają basu, są dwudrożne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz i kolumny 2004/09/29 17:12 #450

Szczerze mówiąc nie wiem co odpowiedzieć :-/ Rozumiem że chodzi o to że m2 (zarówno jak m1) nie mają 15' woofera który zdrowo "łupie". A może zacznijmy w inny sposób: jak duże pomieszczenie i jakiej muzyki słuchasz (gatunek)? I pytanie pomocnicze czy ma zdrowo "łupać"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

wzmacniacz i kolumny 2004/09/29 19:41 #455

Pomieszcznie jest małe, bo zaledwie 12m. Jeżeli chodzi o gatunki to różne: od black/death metalu przez techno dance i takie inne po hh(to mój brat). Nie ma urywać łba, ale żebym mógł poprzeszkadzać sąsiadom. Chodzi mi o niezła jakość przy stosunkowo średniej mocy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz i kolumny 2004/09/30 10:46 #464

Jeżeli masz odrobinę możliwości stolarsko-twórczych, to przy tym poziomie inwestycji zostaje Ci budowa kolumn. Pomocna może być strona QBA, nie żeby hiend, ale być może coś znajdziesz, no i przygoda przednia. Nie polecam projektowania zwrotnic, bo ryzyko jest okrutnie duże. Zaś ze wzmacniaczy, druga ręka Yamaha AX-590, miła staruszka, której nie straszne nawet egzotyczne kolumny i ok. 100W/8ohm na pokładzie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- 42 -

wzmacniacz i kolumny 2004/09/30 11:43 #466

docxp napisał: Pomieszcznie jest małe, bo zaledwie 12m.


Dlatego potrzebne Ci są dwudrożne monitory. Większe konstrukcje (dwuipółdrożne, trójdrożne) będą za duże do tak małego pomieszczenia. No chyba że chcesz za pomocą basu usmażyć sobie mózg :)

docxp napisał: Jeżeli chodzi o gatunki to różne: od black/death metalu przez techno dance i takie inne po hh(to mój brat). Nie ma urywać łba, ale żebym mógł poprzeszkadzać sąsiadom. Chodzi mi o niezła jakość przy stosunkowo średniej mocy.


Jako firma Paradigm byłby OK. Tylko że model Tytan o którym myślę to niestety już nie 600 złotych jak Tannoy m1 tylko ok 1000 PLN.

Można tak jak Piotr Tyski radzi - samemu spróbować coś skontruować, ale trzeba chcieć i coś wiedzieć, bo gotowe kity (zestawy do montażu)wcale nie są takie tanie. Pozostaje jeszcze Allegro i polowanie na okazje (szukaj używanych dwudrożnych Paradigmów).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

wzmacniacz i kolumny 2004/09/30 14:27 #470

Na pewno nie będę nic robił sam ani kupował na Allegro. Powiedzcie w takim razie jaki polecalibyście sprawdzony dobry i jak najtańszy zestaw. Chciałbym również dodąć(nie wiem czy to istotne), że wzmacniacz podłączony będzie pod kompa. I zależało by mi na trójdrożnym systemie(żeby dobry bas był).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz i kolumny 2004/09/30 14:40 #471

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
W tej sytuacji pozostaje więc tylko wzmacniacz Reloopa i kolumny Kody. Jakieś, jest dużo modeli i na pewno znajdą się trójdrożne za 600 zł. Ilość dróg w kolumnach niewiele ma jednak wspólnego z ilością basu. Radzę się więc nie przywiązywać do myśli "trójdrożnej", tylko wziąć Reloopa pod pachę i posłuchać kilku Kod na miejscu. Decyzję powinien Pan podjąć w 10 minut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

wzmacniacz i kolumny 2004/09/30 14:55 #473

W takim razie skoro 1600 to przy mało to co proponujecie przy budżecie 2 tys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz i kolumny 2004/09/30 18:01 #474

W sumie to rzeczywiście dwudrożne starczą. Co myślicie o takim połączeniu wzmacniacz YAMAHA AX-396 i kolumny YAMAHA NS-45E.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator