HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Wireworld Silver Sphere 48

wireworld

Wireworld wzbogaca katalog okrągłych przewodów HDMI. Po przystępnym cenowo Sphere 48 Amerykanie proponują jego srebrzoną wersję.

W modelu Silver Sphere 48 – zgodnie z nazwą – zastosowano przewodniki ze srebrzonej miedzi, co dodatkowo poprawia przewodnictwo i zapewnia większą detaliczność, głównie obrazu. Do ich izolacji wykorzystano firmowy dielektryk Composilex 3, cechujący się minimalnym szumem tryboelektrycznym, dzięki czemu dźwięk ma być czystszy, możliwie bliski oryginalnemu, a przez to – przyjemniejszy w odbiorze. Konstrukcja to opatentowany przez Wireworlda Uni-Path, polegający na szczelnym ekranowaniu, które minimalizuje podatność transmitowanego sygnału na zakłócenia i straty. Dzięki umiejętnemu połączeniu wspomnianych elementów Silver Sphere 48 ma przewyższać wymagania dla standardu transmisji 48 Gbps. Producent zapewnia, że przewód bez problemu obsługuje wszystkie funkcje HDMI 2.1, w tym rozdzielczość 8K, dynamiczny HDR, VRR, HDCP2.3 i enhanced ARC. Pomyślano także o aspektach praktycznych – przewód jest elastyczny, trwały i łatwy w instalacji. Wysoka jakość wykonania i montażu wtyków ma zapobiegać utracie parametrów wraz z upływem czasu.

Silver Sphere 48 powinien już być dostępny w sprzedaży. Do wyboru przewidziano cztery fabrycznie konfekcjonowane długości: 0,6 m (1269 zł), 1 m (1499 zł), 2 m (1999 zł) i 3 m (2509 zł).