fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Mark Levinson No. 5909

news042022 008

W katalogu Marka Levinsona pojawiły się pierwsze w historii marki słuchawki. No. 5909 to referencyjny model z certyfikacją Hi-Res Audio, adaptacyjnym systemem aktywnej redukcji hałasu i bezprzewodową łącznością Bluetooth.

Mark Levinson nie bawi się w podchody i uderza z grubej rury. Słuchawki są dopracowane, świetnie wykonane i drogie. Przy tym bardzo dobrze wyglądają, a składana konstrukcja ułatwia zabranie ich w podróż. Mark Levinson kojarzy się audiofilom z typowo ciężkim sprzętem. Do monobloków, przedwzmacniaczy i odtwarzaczy płyt kompaktowych dołączyły współcześnie streamery i gramofony, ale nadal są to elementy dużej wieży – dosłownie i w przenośni. Słuchawek Amerykanie nie oferowali nigdy wcześniej. No. 5909 to ich pierwszy przedstawiciel tej kategorii sprzętu. I nie dosyć, że nie musi być podłączony kabelkiem do źródła dźwięku, to jeszcze można go zabrać na zewnątrz. Łączność bezprzewodowa jest realizowana przez interfejs Bluetooth 5.1 z obsługą kodeków LDAC, AAC i aptX Adaptive.

Od hałaśliwego otoczenia izoluje aktywny układ adaptacyjnej redukcji szumów z trzema trybami pracy. Wykorzystuje on informacje zebrane przez zestaw czterech mikrofonów. Przy okazji mikrofony, współpracujące z funkcją Smart Wind Adaption, umożliwiają prowadzenie wyraźnych rozmów telefonicznych. Nie zapomniano także o trybie Ambient Aware, przepuszczającym dźwięki i umożliwiającym zachowanie kontaktu z otoczeniem. No. 5909 to wokółuszna konstrukcja dynamiczna, wyposażona w 40-mm przetwornik z powłoką berylową. Aluminiowy pałąk oraz wymienne poduszki wykończono skórą. Słuchawki ważą 340 gramów. W strojeniu wykorzystano zarówno pomiary, jak i obserwacje z testów odsłuchowych. Na ich podstawie zdefiniowano zbiór najbardziej pożądanych właściwości akustycznych, które opisano krzywą Harman Curve. Do niej dostraja się każdy produkowany egzemplarz. Własne ustawienia parametrów dźwięku wprowadzimy poprzez aplikację Mark Levinson Headphones App na iOS i Android. W domu słuchawek można używać stacjonarnie, podłączając je do systemu przewodowo. W podróży przydadzą się pojemne akumulatory. Z wyłączonym ANC wystarczają na 34 godziny pracy; z włączonym – na 30. Przez 15 minut można uzupełnić energię na 6 godzin grania. Ładowanie do pełna zajmuje godzinę i 40 minut. W wyposażeniu znajdują się: twarde etui podróżne, dwa przewody sygnałowe o długości 1,25 m i 4 m, przewód do ładowania, przejściówki oraz ściereczka z mikrofibry. Słuchawki przenoszą pasmo 10 Hz – 40 kHz. Czułość wynosi 97 dB, a impedancja – 32 omy. Maksymalne ciśnienie akustyczne to 98 dB. Dominującym kolorem jest czarny, ale muszle wykończono lakierem. Do wyboru przewidziano trzy wersje: czarną, szarą oraz czerwoną. Pierwsze słuchawki w historii Marka Levinsona są już dostępne w sprzedaży.

Polski importer ustalił cenę na 5999 zł.