fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

High End 2022

news042022 005

Od 19 do 22 maja 2022 potrwa wystawa High End w Monachium. Będzie to 39. edycja w historii imprezy, a zarazem 17. w przestronnych halach centrum wystawienniczego M.O.C.

W latach 2020 i 2021 High End się nie odbył ze względu na obostrzenia związane z covidem. Mamy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie dobrze. Na wszelki wypadek zastrzegamy jednak, że informacje sprawdzaliśmy tuż przed wysłaniem kwietniowego wydania do druku, 28 marca 2022 przed południem. Zanim zaplanujecie podróż, upewnijcie się, czy status nie uległ zmianie. Sami nie wiemy, czego się spodziewać: krajobrazu po bitwie czy powrotu w wielkim stylu. Ale kolejna fala pandemii w Chinach i niepewność co do sytuacji epidemicznej w Azji stanowią tutaj istotne ryzyko. Realia są bowiem takie, że samą Europą i Stanami nie da się osiągnąć skali i różnorodności imprezy, jaką zapamiętaliśmy sprzed kilku lat. Dla wszystkich zainteresowanych będzie to trochę podróż w nieznane. Niby prawie wszystko zostaje po staremu – ta sama lokalizacja, ten sam organizator i, wreszcie, splendor największej high- -endowej imprezy na świecie. Ale nie ma się co oszukiwać, że nic się nie stało.

Dwuletnia luka w kalendarzu wystawy, ograniczenia podróżowania i nowe przyzwyczajenia odbiorców sprawiają, że wszelkie założenia i plany mogą się zmienić nawet z dnia na dzień. Zmianą, o której wiemy na pewno, jest nowa organizacja czasu pracy. W porównaniu z wcześniejszymi edycjami, dla branży zarezerwowano dwa dni zamiast jednego. Pogłoski o takiej decyzji krążyły w kuluarach od dłuższego czasu, ale teraz informacja została oficjalnie potwierdzona. Wystawa będzie dostępna jedynie dla odbiorców biznesowych i prasy w czwartek i piątek, w godzinach 10.00-18.00. W sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają już wszystkich, odpowiednio, od 10.00 do 18.00 i od 10.00 do 16.00. Jeżeli chodzi o ceny biletów, to sobotni kosztuje 20 euro, zaś niedzielny – 10 euro. Przedstawiciele branży płacą 30 euro za wejściówkę ważną w oba dni B2B. Jest więc nieco drożej niż dotychczas, ale to nie dziwi. Dziwi natomiast brak informacji o bonifikacie dla uczniów i studentów oraz o darmowych wejściówkach dla dzieci poniżej 14. roku życia. Wcześniej wszystkie wymienione grupy były traktowane ulgowo, ale wygląda na to, że zostały zrównane z dorosłymi. Nie do końca to rozumiemy, bo co prawda organizator utracił dwuletnie przychody, ale też w dłuższej perspektywie taka zniżka to forma promocji imprezy, a co za tym idzie – szansa na zainteresowanie sprzętem wysokiej klasy kolejnej generacji potencjalnych odbiorców.

Oczywiście można wyjść z założenia, że od tych kilku euro nie zbiednieją, ale czy High End Society aż tak bardzo się dzięki nim wzbogaci? To jednak drobiazg. Znacznie ważniejsza zmiana zaszła w samym systemie sprzedaży. Teraz wejściówki można kupić tylko przez sklep internetowy, który ruszył 4 kwietnia 2022. Wygląda na to, że stanowiska kasowe zostaną zlikwidowane i cała sprzedaż będzie się odbywała elektronicznie. Sądząc po kolejkach, jakie ustawiały się po fizyczne bilety przez wszystkie wcześniejsze lata, krok ten wydaje się ryzykowny. Ale może martwimy się na zapas. Zakładając, że wszystko się uda, High End 2022 odbędzie się w halach M.O.C. Do Monachium można się dostać samolotem albo samochodem. Jeżeli zdecydujecie się na pierwszą opcję, to z lotniska odbierze Was bezpłatny autokar. Baza hotelowa Monachium i okolicznych miejscowości jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu w rozsądnej cenie. Komunikacja miejska jest zorganizowana wzorowo, podobnie jak sama impreza. Jeżeli będziecie korzystać z metra, to najbliżej wystawy znajduje się stacja Freimann.

Życzymy miłego zwiedzania.