fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Nordost QNET

news032022 007

W ofercie Nordosta pojawił się switch internetowy. QNET został wyposażony w pięć wyjść, umożliwiających podłączenie streamera oraz innych wymagających czystego sygnału LAN odbiorników

Switch to po prostu rozgałęziacz internetu. Ten w Nordoście ma jedno gniazdko wejściowe i pięć wyjść. Jak deklaruje producent, akcesorium zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o przesyłaniu sygnału dźwiękowego. Rozdzielenie sieci pomiędzy wszystkie gniazda ma nie generować zniekształceń ani interferencji, a do realizacji tego zadania wykorzystano całkiem zaawansowaną elektronikę. Nordost zapewnia, że w porównaniu z innymi, nawet audiofilskimi switchami LAN, będącymi w gruncie rzeczy standardowymi urządzeniami, w których poprawiono zasilacz lub oscylatory, QNET został zbudowany od podstaw. Każdy element oraz jego lokalizację na płytce dobrano w taki sposób, aby nie degradować transmisji i utrzymać jak najniższy poziom szumów.

QNET korzysta z bardzo szybkich, wielowarstwowych układów o kontrolowanej impedancji, co pozwala zmniejszyć odbicia oraz przesłuchy. Niskoszumny, stabilny oscylator głównego zegara zapewnia minimalny jitter i zniekształcenia fazowe. Zasilanie rozdzielono na sześć linii, dostarczających czysty prąd do wszystkich sekcji przełącznika, co dodatkowo ogranicza przesłuchy między wyjściami. Aluminiowa obudowa pełni nie tylko funkcję radiatora i ekranu dla podzespołów, ale też fizycznie oddziela od siebie każde z pięciu wyjść, zrealizowanych na gniazdach 8P8C (RJ45). Nordost wskazuje, że właśnie dokładna separacja portów jest krytyczna dla uzyskania czystego sygnału. Stanowi też autorskie opracowanie amerykańskiego specjalisty. Trzy z pięciu gniazd pracują w trybie „auto-negotiated” z sygnałami 1000BASE- T (1 Gbps). Można ich używać jak w konwencjonalnym routerze. Pozostałe dwa są na stałe (fixed) przypisane do 100BASE-TX (100 Mbps). Jako że przy tej prędkości transmisji możliwa jest redukcja szumów, są one zalecane do podłączenia urządzeń grających, takich jak streamery, serwery czy odtwarzacze plików. QNET jest dostarczany z własnym zasilaczem prądu stałego. Dalszą poprawę brzmienia można uzyskać, używając opcjonalnego liniowego zasilacza Nordost QSource i podłączając system nie zwykłą skrętką, ale przewodami LAN Nordosta. Czyli będzie drożej. Ale nawet w wersji bazowej nie jest tanio.

W Polsce Nordost QNET kosztuje około 15000 zł.

Komentarze  

0 #1 Aromir Bukowski 2022-03-29 21:14
15000 za rozgałęziacz internetu, hahahahaha
Cytować | Zgłoś administratorowi