fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Polk Audio Signa S4

news01 2022 001

Polk Audio uzupełniło ofertę niedrogich soundbarów. Signa S4 to pierwszy tego rodzaju produkt amerykańskiej marki kompatybilny z Dolby Atmos.

Signa jest podstawową serią w katalogu Polk Audio. S4 zajmuje w niej najwyższą pozycję. Poza nim znajdziemy tu modele S3, S2 i Solo, ale to się może wkrótce zmienić. Na stronie producenta umieszczono przy nich informację o wyprzedaży. Signa S4 składa się z jednostki głównej oraz aktywnego subwoofera. Komunikacja pomiędzy nimi odbywa się bezprzewodowo, co ułatwia ustawienie systemu w pokoju. Soundbar można położyć na stoliku bądź komodzie pod telewizorem albo powiesić na scianie. Subwoofer może stać w jakimś dyskretnym miejscu. Maksymalny zasięg transmisji producent określa na 10 m, ale w praktyce lepiej nie odstawiać go aż tak daleko. Parowanie soundbaru z subwooferem odbywa się automatycznie, zaraz po uruchomieniu systemu. Większość zadań wykonuje jednostka główna. Wyposażono ją łącznie w siedem głośników. Pięć zamontowanych z przodu to wysokotonowy i po dwa średnioi niskotonowe. Dwa dodatkowe znalazły się na wierzchu obudowy. Promieniują w górę i wykorzystują odbicie od sufitu dla uzyskania realistycznych efektów przestrzennych. Głośniki odtwarzające kanał centralny współpracują z firmową technologią Voice Adjust, która poprawia czytelność dialogów.

Funkcja Bass Adjust kontroluje poziom wyjściowy niskich częstotliwości zarówno w soundbarze, jak i subwooferze. Efektem ma być zrównoważony, nasycony dźwięk, niezależnie od poziomu głośności. Oprócz wspomnianych funkcji zaprogramowano fabryczne korekcje, zoptymalizowane pod kątem oglądania filmów i słuchania muzyki. Tryb nocny automatycznie ścisza bas i uwydatnia wyrazistość dialogów, dzięki czemu użytkownik oglądający film późnym wieczorem nie będzie zakłócał spokoju członkom rodziny i sąsiadom. Signę S4 wyposażono w gniazdo HDMI eARC, obsługujące Dolby Atmos, a także wejście optyczne. Odpowiednie przewody znajdują się w komplecie. Posiadacze starszych telewizorów mogą je podłączyć do wejścia analogowego 3,5 mm (mały jack). Urządzenie nie zostało wyposażone w odtwarzacz strumieniowy. Muzykę można przesyłać bezpośrednio ze smartfonu przez Bluetooth. Polk Audio Signa S4 jest już sprzedawany w Polsce.

Kosztuje 1649 zł.