fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Arcam AVR5

news 122021 003

Niewiele rzeczy nudzi nas tak bardzo jak amplitunery do kina domowego, ale niech już będzie. Arcam opracował model AVR5.

Dotychczas Brytyjczycy poruszali się w znacznie wyższych segmentach cenowych, ale teraz chcą przyciągnąć nieco mniej zamożnych, choć wciąż wymagających odbiorców. AVR5 otwiera serię HDA i pracuje w klasie AB. Oprócz niego w ofercie znajdują się dwa większe modele – AVR10 i AVR20, również w klasie AB, oraz topowy AVR30 w klasie G. Podstawowy amplituner wyposażono w 7 końcówek mocy i możliwość dekodowania 12-kanałowych ścieżek Dolby Atmos oraz DTS:X. Ponadto jest kompatybilny z Dolby Vision do 4K, Apple AirPlay2, Bluetooth aptX HD, Chromecastem, Spotify Connect, MQA i Roonem. Do połączenia z internetem służy gniazdo kablowe Ethernet RJ45 oraz wi-fi. W wyposażeniu znalazło się 7 wejść oraz dwa wyjścia HDMI, w tym jedno z obsługą eARC. Podobnie jak w pozostałych amplitunerach AVR Arcama, można je zaktualizować do obsługi HDMI 2.1 i korzystać z wideo 8K na wszystkich wejściach i wyjściach. Do konwersji c/a przeznaczono dwa układy ESS ES9026PRO, montowane także w AVR30.

Odświeżona w 2021 roku aplikacja Harman MusicLife UPnP umożliwia sterowanie Arcamem AVR5 za pomocą urządzeń z systemami iOS i Android. Ułatwia także odtwarzanie radia internetowego, streaming muzyki i słuchanie podcastów. Kompatybilność z MQA oznacza, że abonenci serwisu Tidal będą mogli słuchać plików Master w najwyższej jakości. Z kolei Roon Ready pozwoli włączyć Arcama w domową sieć urządzeń sterowanych tą wyjątkowo poręczną i intuicyjną aplikacją. AVR5 może również stanowić część systemu multiroom opartego na technologii Roona. Dodatkowo AVR5 został przygotowany do współpracy z automatyczną kalibracją Dirac Live. „Przygotowany” oznacza, że oprogramowanie jest dodatkowo płatne, ale osoby zainteresowane mogą skorzystać z ograniczonej czasowo promocji i sięgnąć po 50-procentową zniżkę, dostępną na stronie internetowej Arcama. AVR5 powinien już trafić do sprzedaży w polskich sklepach.

Importer ustalił cenę na 10490 zł.