fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

VPI Weisline

news112021 009


 
W katalogu VPI pojawił się interkonekt analogowy. Weisline powstał we współpracy z Nordostem.Kooperacja obu amerykańskich specjalistów zaowocowała wielożyłową konstrukcją o przekroju 4 x 0,08 mm2 (28 AWG). Nie ma ona jednak typowego dla Nordosta kształtu taśmy, ale konwencjonalny przekrój okrągły.
Przewodniki w formie litych drucików z miedzi beztlenowej są skręcane, co znacząco sprzyja obniżeniu przesłuchów. Ponadto każdy kanał jest osobno ekranowany, co chroni sygnał przed wpływem  zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) i radiowych (RFI).
Równolegle do ścieżki sygnału biegną – oddzielne dla obu kanałów – posrebrzane i ekranowane przewodniki masowe. Jako izolator wykorzystano chętnie stosowany przez Nordosta FEP – fluorowany etylen propylen, za którego przytoczenie pełnej nazwy chemicznej byście nas znienawidzili. Dość powiedzieć, że jest to materiał o właściwościach podobnych (choć nie tożsamych) do Teflonu DuPonta.
Kable są fabrycznie konfekcjonowane wysokiej klasy pozłacanymi wtykami o niskiej masie. Dostępne są trzy długości: 1 m, 1,5 m i 2 m. Warto dodać, że podobnie jak pozostałe produkty VPI łączówka gramofonowa jest produkowana w USA.
VPI Weisline jest już dostępny w Polsce.

Odcinek 1 m kosztuje 3250 zł, 1,5 m – 3750 zł, a 2 m – 4350 zł.