fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Chord Clearway USB

news112021 010

Brytyjska firma Chord Company uzupełniła serię Clearway przewodem USB. To kolejny wysokiej jakości model w niewygórowanej, jak na audiofilskie warunki, cenie.

Najnowszy kabel Chorda powstał z myślą o zapewnieniu porządnej transmisji dźwięku z urządzeń z wyjściem USB. Do przesyłania danych wykorzystano przewodniki ze srebrzonej miedzi o przekroju 0,128 mm² (26 AWG). Przed wpływem zakłóceń zewnętrznych chroni je podwójna folia i gęsty oplot, razem zapewniające efektywne ekranowanie. Kabelek jest fabrycznie konfekcjonowany pozłacanymi wtykami ze stopu cynku, również ekranowanymi. W ich montażu zastosowano autorski system bezuciskowy. Warto dodać, że Chord oferuje na ten model dożywotnią gwarancję.
Oprócz najnowszego USB seria Clearway zawiera bogatą ofertę przewodów, w tym ethernetowy Clearway Streaming, głośnikowy ClearwayX czy wiele rodzajów łączówek analogowych, z końcówkami XLR, RCA, DIN czy minijack/2RCA.
Chorda Clearway USB można już kupić w Polsce. Dostępne są odcinki 0,75 m, 1,5 m, 3 m i 5 m. Najkrótszy wyceniono na 549 zł.