fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

IsoAcoustics Aperta Sub

news Hifi 0708 2021 003

Kanadyjska firma IsoAcoustics specjalizuje się w problematyce izolacji sprzętu hi-fi od wibracji. Niedawno w jej ofercie pojawiła się podstawa pod subwoofer.

IsoAcoustics zdobyła nasze uznanie prezentacją systemu Focal/Naim na wystawie High End 2019 w Monachium. Uzyskane dzięki jej produktom brzmienie okazało się wzorcowe pod względem przekazania charakteru elektroniki Naima – jej rytmiczności, energii i naturalnego ciepła. Był to dźwięk, o którym zdecydowanie częściej się czyta, niż go słyszy, a kanadyjska firma idealnie uchwyciła jego najważniejsze cechy. Niewykluczone, że podobnie spektakularne efekty zapewni nowa podstawa pod subwoofer. Aperta Sub to smukła konstrukcja o wymiarach 3,3/26,5/29 cm (w/s/g). Zaprojektowano ją z myślą o współpracy z subwooferami o masie do 36,3 kg, wyposażonymi w głośniki promieniujące do przodu lub w bok. Dzięki innowacyjnemu kształtowi Aperta Sub unosi całe urządzenie tak, że przestaje się ono stykać z podłogą.

Zapobiega to przekazywaniu energii na jej powierzchnię. Dzięki temu wibracje generowane przez pracujący głośnik przestają się wtórnie przenosić na obudowę i nie powodują zniekształceń. Co nie mniej istotne, podstawa ogranicza także „pełzanie” basu po konstrukcji budynku, zwłaszcza stropie sąsiada mieszkającego piętro niżej. Aperta Sub składa się z aluminiowej ramy oraz zintegrowanych z nią izolatorów, wykonywanych w oparciu o autorskie rozwiązania kanadyjskiej wytwórni. Izolatory zaprojektowano tak, aby przy ustawieniu z logo skierowanym do przodu przeciwdziałały bocznym odchyleniom i oscylacjom, zwiększając tym samym precyzję ogniskowania dźwięku. Z myślą o użytkownikach, którzy mają w pokojach dywany, w komplecie znajdują się specjalne podkładki z kolcami, umożliwiające stabilne posadowienie podstawy i subwoofera. IsoAcoustics Aperta Sub powinna już być dostępna w polskich sklepach.

Importer ustalił cenę na 769 zł.