fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

McIntosh MHA200

news052021 007

McIntosh opracował lampowy wzmacniacz słuchawkowy. MHA200 powstał z myślą o wymagających odbiorcach, którzy oczekują nie tylko wysokiej jakości brzmienia, ale także uniwersalności i bezproblemowej współpracy z szeroką gamą nauszników.

MHA200 to czysty wzmacniacz słuchawkowy. Bez DAC-a, bez streamera, bez udziwnień. Zamiast nich postawiono na porządny tor sygnałowy, zakończony transformatorami Unity Coupled Circuit. To rozwiązanie konstruktorzy McIntosha mają w małym palcu. Stanowi gwarancję kompatybilności z najdzikszymi impedancjami i zniekształceń tak niskich, że podaje się je tylko z uwagi na panujące w branży zwyczaje. Zasilacz oparto na efektywnym transformatorze toroidalnym, charakteryzującym się znikomym poziomem szumów i niskimi zakłóceniami magnetycznymi. Obwód sygnałowy zbudowano w oparciu o cztery podwójne triody. Dwie 12AT7 wzmacniają sygnał docierający do wejścia, a dwie 12BH7A dostarczają moc niezbędną do wysterowania słuchawek. Wyjście jest sprzęgane przez wspomniane transformatory, z wykorzystaniem których zrealizowano cztery zakresy pracy urządzenia: 32-100, 100-250, 250- -600 i 600-1000 Ω. Pokrętłem „load” na przedniej ściance należy wybrać zakres, w którym mieści się impedancja podłączonych słuchawek, a Unity Coupled Circuit zapewni lampom komfortowe warunki pracy i optymalny transfer mocy bez ryzyka przesterowania czy wzrostu zniekształceń. Drugie pokrętło – „volume” – umożliwia regulację głośności w przypadku, kiedy MHA200 został podłączony do stałego wyjścia w źródle, np. bezpośrednio do odtwarzacza CD. W sytuacji, kiedy jest to wyjście regulowane, pokrętło w McIntoshu należy ustawić na godzinę 12.00. MHA200 został bogato wyposażony w gniazda.

Do podłączenia słuchawek przewidziano popularne gniazdo 6,35 mm (duży jack), stereofoniczny 4-pinowy XLR oraz, najbardziej wyrafinowaną, parę XLR-ów 3-pinowych. W ostatnim przypadku każdy kanał będzie zasilany osobno z monofonicznego wyjścia zbalansowanego. Źródło można podłączyć do wejścia XLR albo RCA. Układ Power Control przesyła komendę włącz/wyłącz między wieloma urządzeniami McIntosha tworzącymi jeden system. Rozwiązanie przydaje się szczególnie w rozbudowanych instalacjach. Obudowę wykonano częściowo z polerowanej stali nierdzewnej, której wykończenie współgra z pokrętłami i widokiem żarzących się lamp, podświetlonych zielonkawymi diodami. Boki zdobią aluminiowe napisy z oznaczeniem modelu. W wyposażeniu producent dołącza metalową klatkę chroniącą lampy. Urządzenie waży 4,8 kg i ma wymiary 14,6/15,6/23,2 cm (w/s/g). Pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz – 20 kHz, stosunek sygnał/szum – 94 dB, a zniekształcenia harmoniczne – 0,5 %. McIntosh MHA200 trafi do polskich sklepów w maju 2021.

Importer ustalił cenę na 11800 zł.