fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

TCL TS8132

news052021 006

TCL rozbudowuje ofertę sondbarów. W czasie internetowej konferencji firma zaprezentowała kolejny model z topowej serii Ray Danz.

Symbol TS8132 nie wpada w ucho tak łatwo jak Ray Danz, ale zdaniem producenta warto go zapamiętać. Najnowszy soundbar ma bowiem przekonywać zarówno funkcjonalnością, jak i brzmieniem. W obudowie o wysokości zaledwie 6,5 cm zmieściło się siedem głośników i sterująca nimi elektronika. Trzy owalne przetworniki typu stadion i dwa wysokotonowe promieniują do przodu, odtwarzając dźwięki kanałów LCR. Dwa dodatkowe zamontowano na górnej ściance – realizują tryb Dolby Atmos. Niski zakres pasma uzupełnia 13,5-cm aktywny subwoofer. Z jednostką główną komunikuje się bezprzewodowo. Soundbar wyposażono w dwa złącza HDMI – jedno to zwykłe wejście; drugie obsługuje e-ARC i przepuszcza 4K i Dolby Vision. Dźwięk można przesłać przewodowo do wejścia optycznego lub bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0. Do odtwarzania muzyki bezpośrednio z zewnętrznej pamięci służy port USB, ale z informacji producenta wynika, że przyjmuje on tylko pliki MP3, co stanowi mało kuszącą opcję.

O wiele lepiej będzie się połączyć z internetem przez Wi-Fi i korzystać ze streamingu przez wbudowany Chromecast. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z usługą Apple AirPlay oraz asystentami głosowymi (Siri, Google, Alexa). Pominięto natomiast z premedytacją system automatycznej kalibracji parametrów pracy urządzenia w zależności od akustyki pokoju odsłuchowego. TCL nie uważa, by korzyści wynikające z implementacji tego typu rozwiązań uzasadniały dodatkowe nakłady inwestycyjne, a w konsekwencji – wzrost ceny detalicznej. Zamiast w kolejny chipset, TCL woli zainwestować w głośniki i wzmacniacze o satysfakcjonującej jakości i mocy. Ta ostatnia w przypadku pełnego systemu TS8132 wynosi 350 W. Maksymalne ciśnienie akustyczne to 100 dB. Soundbar można położyć na komodzie pod telewizorem albo powiesić na ścianie. W zestawie znajdują się odpowiednie uchwyty, a także przewód HDMI. Do obsługi przeznaczono przyciski na górnej ściance albo dołączany do urządzenia pilot. Ze względu na szerokość 100 cm TS8132 najlepiej się sprawdzi z telewizorami o przekątnej 55 cali i większymi. TCL konsekwentnie promuje tezę, że ekrany systematycznie rosną i praktyka to potwierdza. Przed dekadą odbiornik 42-calowy wydawał się duży. Obecnie 55 cali stało się rynkowym standardem, a nabywcy coraz śmielej spoglądają w kierunku ekranów 65- i 75-calowych. TCL TS8132 wejdzie do sprzedaży na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021.

Cenę ustalono na 1499 zł.