fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

JBL Live 460 NC i Live 660 NC

news052021 004

JBL wzbogacił serię Live dwoma modelami słuchawek. Live 460 NC i Live 660 NC więcej łączy niż dzieli, niemniej różnią się kilkoma istotnymi detalami.

Najważniejsza różnica sprowadza się do rozmiaru muszli. Live 460 NC to kompaktowa konstrukcja nauszna, zaś Live 660 NC – większa wokółuszna. Obie można wykorzystać do prowadzenia rozmów telefonicznych, ale Live 660 NC mają wyraźnie czulszy mikrofon (-19 dBV vs -30 dBV przy 1 kHz/Pa). Jeżeli ktoś często korzysta z tej funkcji, to wyraźniej będzie go słychać z Live 660 NC. Oferują one także nieco lepszy zasięg basu (16 Hz vs 20 Hz) i wytwarzają wyższe ciśnienie akustyczne (94 dB vs 92 dB). Poza tym pod wieloma względami obie pary są do siebie podobne. Live 460 NC i Live 660 NC to słuchawki bezprzewodowe, z adaptacyjnym układem redukcji hałasów zewnętrznych. Do transmisji sygnału służy Bluetooth 5.0, a dźwięk generują dynamiczne przetworniki o średnicy 40 mm. Wbudowane akumulatory o pojemności 750 mAh wystarczają na 40 godzin pracy bez kabla i z włączonym odszumianiem. Kiedy się wyczerpią, słuchawki można podłączyć do źródła znajdującym się w komplecie przewodem i kontynuować słuchanie albo uzupełnić energię w bateriach. Ładowanie do pełna zajmuje około dwóch godzin. Odtwarzanie muzyki jest automatycznie wstrzymywane po zdjęciu słuchawek oraz wznawiane po ponownym założeniu.

Poza ANC oba modele wyposażono w różne tryby przeźroczystości akustycznej, pozwalające utrzymać kontakt z otoczeniem. Ambient Aware uwypukla dźwięki otoczenia, a TalkThru wycisza muzykę i wzmacnia mowę. Aktywację funkcji głosem umożliwia asystent Google’a. Przydaje się także opcja przełączania pomiędzy urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth. Można przeskoczyć np. z filmu odtwarzanego na tablecie na połączenie telefoniczne i wrócić do oglądania po zakończeniu rozmowy. Dzięki szybkiemu parowaniu Google słuchawki automatycznie łączą się z urządzeniami z Androidem. Aplikacja My JBL Headphones umożliwia dostosowanie korektora charakterystyki dźwięku, konfigurację technologii Smart Ambient czy wybór asystenta głosowego. Wygodę użytkowania mają zapewnić pokryty tkaniną pałąk oraz miękkie poduszki. W komplecie znajduje się etui podróżne.

Nowe słuchawki JBL-a powinny już być dostępne w sklepach. Live 460 NC kosztują 599 zł, a Live 660 NC – 819 zł.