fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

McIntosh C8

004 009 Hifi 03 2021 Strona 4 Obraz 0003

 Do monobloków MC830 McIntosh poleca przedwzmacniacz C8. Urządzenia pochodzą z najnowszej serii 8 i są do siebie dopasowane proporcjami, wzornictwem i – zapewne – brzmieniem.

McIntosh C8 to przedwzmacniacz lampowy. Powstał w oparciu o cztery podwójne triody 12AX7a, umieszczone w stylowych klatkach ochronnych. W wyposażeniu znalazły się trzy wejścia liniowe – dwa RCA i jedno XLR – oraz po jednym dla gramofonu z wkładką MM lub MC z możliwością regulacji impedancji wejściowej. Wzmocnienie jest stałe i dla MM wynosi 55 dB, a dla MC – 75 dB. Wszystkim wejściom można przypisać indywidualne nazwy. Sygnał do końcówki mocy i subwoofera wyprowadzają dwa wyjścia RCA i jedno XLR. Na przedniej ściance zamontowano wyjście słuchawkowe 6,35 mm (na duży jack). Współpracuje ono ze wzmacniaczem słuchawkowym High Drive, który radzi sobie z wysterowaniem słuchawek o zróżnicowanej impedancji. Przewidziano możliwość regulacji barwy tonu, balansu oraz wzmocnienia wstępnego w zakresie +/- 6 dB, przypisanego oddzielnie każdemu wejściu. Wszystkie ustawienia, a także poziom głośności i nazwa aktywnego wejścia pojawiają się na wyświetlaczu. C8 został wyposażony w funkcję Pass Thru, dzięki której można łatwo zintegrować stereo z kinem domowym. Przełączony w tryb przelotki C8 przechodzi pod kontrolę zewnętrznego procesora wielokanałowego, pozostając niewidoczny dla sygnału. Gniazda Data Ports można dodatkowo wykorzystać do przesyłania komend z pilota do połączonych w jeden system urządzeń. Tak jak w monoblokach, nie zabrakło funkcji Power Control, przesyłającej komendę włączania lub wyłączania wszystkich spiętych ze sobą komponentów. Po aktywacji trybu Auto Off przedwzmacniacz wyłączy się po 30 minutach bezczynności.

Jako opcja jest dostępny moduł przetwornika c/a DA2. To aktualnie najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja firmowego DAC-a, w postaci płytki do montażu w innym urządzeniu. DA2 zawiera siedem wejść cyfrowych: dwa koncentryczne, dwa optyczne, jedno USB, jedno firmowe MCT (do podłączenia transportów SACD/ /CD MCT500 lub MCT80) oraz HDMI (ARC). Tym ostatnim można przesyłać zarówno sygnał z telewizora, jak i dane. Pozwala to sterować głośnością czy synchronizować dźwięk z obrazem. Jeśli aktywowana jest komunikacja CEC w DA2 i w telewizorze, pilotem od telewizora można sterować włączaniem i głośnością McIntosha. Do konwersji cyfrowo-analogowej w DA2 wybrano układ 8-kanałowy, 32-bitowy, skonfigurowany w trybie Quad Balanced. Na wejściu USB umożliwia on dekodowanie plików DSD512 i DXD 384 kHz w postaci oryginalnej. Do wejść koncentrycznego i optycznego można przesyłać sygnał o maksymalnych parametrach 24 bity/192 kHz. Podobnie jak w monoblokach, część obudowy C8 wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, a boki zdobią aluminiowe napisy z oznaczeniem modelu. Efekt wzorniczy uzupełniają podświetlane na zielono logo, aluminiowe gałki i oczywiście szklany panel frontowy. McIntosh C8 już dostępny w Polsce. Ma wymiary 19,4/31,2/41,3 cm i waży 8,2 kg.

Kosztuje 18600 zł.