fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Bang & Olufsen Beoplay H4 gen. 2

news012020 0004

Dwa lata po premierze bezprzewodowych słuchawek H4 Bang & Olufsen wprowadził do sprzedaży ich nową wersję. Drugą generację wyposażono w asystenta głosowego oraz obsługę aptX Low Latency. Przy okazji odświeżono też wzornictwo.
Bang & Olufsen Beoplay H4 drugiej generacji to nowoczesne słuchawki bezprzewodowe, działające w oparciu o technologię Bluetooth. Nie jest to najnowsza specyfikacja 5.0, ale 4.2. W sumie nie do końca wiadomo, dlaczego, ale też nie warto o to kruszyć kopii. Bardziej istotny wydaje się fakt, że nowe H4, poza popularnymi kodekami SBC i AAC, obsługują aptX Low Latency. Amerykański koncern Qualcomm opracował go w celu synchronizacji obrazu i przesyłanego bezprzewodowo dźwięku. Jeżeli ktoś ogląda filmy albo gra w gry i nie używa słuchawek na kablu, doskonale wie, jak bardzo brak synchronizacji potrafi się dawać we znaki. Według specyfikacji, w trybie Low Latency opóźnienie dźwięku wynosi około 40 ms, czyli tyle, ile potrzeba do zgrania fonii i wizji. Komfort oglądania powinien się dzięki temu zauważalnie poprawić. Na marginesie warto zauważyć, że w przypadku transmisji bezprzewodowej koncerny elektroniczne pracowicie rozwiązują problemy nieznane tradycyjnej technice kablowej. W przypadku tej drugiej efekt opóźnienia nie występuje, a synchronizacja dźwięku z obrazem jest optymalna. Niestety, dziwna moda na usuwanie wyjść analogowych ze smartfonów wymusza korzystanie z transmisji Blue- tooth. Użytkownika pozbawia się prawa wyboru: albo będzie słuchał bezprzewodowo, albo nie będzie słuchał wcale. I to by było na tyle w temacie zainteresowania wielkich korporacji indywidualnymi potrzebami odbiorców.

Wracając do słuchawek Bang & Oluf- sena, można z nich korzystać zarówno w trybie bezprzewodowym, jak i kablowym. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 600 mAh wystarcza maksymalnie na 19 godzin pracy. Jeśli się wyczerpie, można podłączyć słuchawki tradycyjnie, zwłaszcza że producent dostarcza w komplecie przewód o długości 1,2 m, zakończony wtykiem 3,5 mm. Ładowanie baterii do pełna trwa dwie i pół godziny. Beoplay H4 gen. 2 wyposażono w asys- tenta Google, który daje dostęp do funkcji telefonu za pośrednictwem komend głosowych. Wbudowany mikrofon umożliwia także prowadzenie rozmów telefonicznych. Ich czytelność zwiększa elektroniczny układ Qualcomm CVC, redukujący szumy otoczenia. Nowe H4 to konstrukcja wokółuszna. W zamkniętych obudowach pracują dynamiczne przetworniki o średnicy 40 mm. Muszle ozdobiono krążkami z anodowanego aluminium, na którym laserowo wygrawerowano logo Bang & Olufsena. Do wypełnienia poduszek wykorzystano termokształtną piankę. Ich wykończenie jest skórzane, podobnie jak zewnętrznej części stalowego pałąka. Natomiast jego część, która dotyka głowy, obszyto materiałem. Tkaniną owinięto także przewód łączący muszle. Do obsługi opracowano intuicyjny panel sterowania, złożony z trzech przycisków. Środkowym odbieramy rozmowy i odtwarzamy muzykę. Górny i dolny to regulacja głośności oraz przeskakiwanie utworów. Równoczesne naciśnięcie obu powoduje parowanie słuchawek z telefonem. Do wyboru przewidziano dwa warianty kolorystyczne: czarny mat oraz wapienny (limestone), stanowiący połączenie elementów szarych i brzoskwiniowych. Bang & Olufsen Beoplay H4 gen. 2 są już dostępne w Polsce.

Kosztują 1300 zł.