HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Duet Denona

news092018 011

W katalogu Denona pojawiły się dwa gramofony o rozszerzonej funkcjonalności.

DP-400 oraz DP-450USB mają wbudowany przedwzmacniacz, a drugi z nich umożliwia dodatkowo nagrywanie muzyki z winyli na pamięć USB. Denon DP-450USB został wyposażony w przetwornik c/a oraz wejście USB. Muzykę z LP można skopiować do przenośnej pamięci i zabrać ją na przykład do samochodu. Gniazdo USB typu A znajduje się na przedniej ściance gramofonu. Bezpłatna aplikacja MusiCut dla systemu Windows 10 umożliwia edycję i organizowanie plików na komputerze. Dla formatu MP3 można także pobierać metadane, np. okładkę płyty, tworząc w ten sposób nie tylko rozbudowaną, ale także atrakcyjną wizualnie i łatwą w obsłudze bibliotekę. Oba modele Denon zaprojektował tak, aby były proste w instalacji i obsłudze. Mają fabrycznie zamontowane ramię typu S i wkładkę MM, dzięki czemu są gotowe do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Wymianę przetwornika ułatwia uniwersalny headshell.

Dzięki wbudowanemu phono stage’owi oba gramofony będą poprawnie współpracować z każdym wzmacniaczem zintegrowanym. Moduł ten można ominąć przełącznikiem na tylnej ściance. W obu modelach zastosowano napęd paskowy. Dostępne są trzy prędkości obrotowe: 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm. W każdym przypadku stabilność kontroluje specjalny czujnik, który ma nie dopuszczać do ewentualnych fluktuacji. Po zakończeniu odtwarzania ramię automatycznie się podnosi i wraca do pozycji spoczynkowej. W wyposażeniu producent dołącza specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, która – ustawiona pionowo – umożliwia efektowną ekspozycję okładki odtwarzanej płyty.

Nowe gramofony Denona powinny właśnie wchodzić do sprzedaży. DP-400 został wyceniony na 2195 zł, a DP-450USB na 2595 zł.