HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

McIntosh MA7200

news052018 014

McIntosh opracował kolejny wzmacniacz zintegrowany. MA7200 został wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC oraz wymienny moduł przetwornika c/a.

McIntosh MA7200 dysponuje mocą 200 watów na kanał. Dzięki zastosowaniu na wyjściu wzmacniacza transformatorów dopasowujących (autoformerów), jest ona niezależna od impedancji obciążenia. Do wyboru przewidziano odczepy dla kolumn 8-, 4- i 2-omowych. Podobnie jak kilka innych modeli najnowszej generacji, MA7200 został wyposażony w moduł cyfrowy Digital Audio DA1. Jeżeli w przyszłości pojawi się nowsza wersja, będzie go można wymienić, pozostawiając resztę wzmacniacza nietkniętą. DA1 zawiera sześć wejść cyfrowych: dwa koncentryczne RCA, dwa optyczne – każde przyjmuje sygnał do 24 bitów/192 kHz, asynchroniczne USB (PCM do 32 bitów/384 kHz, DXD 384 kHz oraz DSD256) i wreszcie firmowe MCT, przeznaczone do podłączenia transportu SACD/CD MCT450. Konwersję wykonuje 32-bitowy układ ośmiokanałowy, pracujący w konfiguracji Quad Balanced. Wyposażenie w wejścia analogowe obejmuje jedno XLR i pięć RCA. Dodatkową końcówkę mocy można podłączyć do wyjścia pre-out RCA. Są też dwa wyjścia liniowe: regulowane i stałe. Wszystkim wejściom można nadawać nazwy. Funkcja Home Theater Pass Thru przydaje się w integrowaniu systemu stereo i kina domowego.

Nowy Mak został wyposażony w przedwzmacniacze korekcyjne dla wkładek MM i MC, a także wyjście słuchawkowe 6,35 mm. Współpracujący z tym ostatnim wzmacniacz High Drive dysponuje wysoką mocą i może pracować w zasadzie z dowolnymi nausznikami. Toleruje impedancje z zakresu 20-600 Ω. Firmowy układ HXD (Headphone Crossfeed Director) ma tworzyć wrażenia przestrzenne jak przy odsłuchu z kolumn. Podobnie jak inne wzmacniacze McIntosha, MA7200 jest chroniony firmowymi systemami zabezpieczeń. Power Guard zapobiega przesterowaniu układu, a Sentry Monitor odłącza wyjście w przypadku zwarcia. Wzornictwo i zastosowane materiały są takie same jak w innych wzmacniaczach McIntosha. MA7200 zdobi szklany panel czołowy, błękitne podświetlenie wskaźników wychyłowych oraz zielone logo i napisy. Przynależność do najświeższej oferty dyskretnie sygnalizują radiatory z monogramem ,,Mc”. McIntosh MA7200 jest już dostępny w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 32500 zł.