HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Lewitujące Holophony

news2017 014

Avatar Audio wprowadza nową wersję kolumn Holophony Numer Trzy. W porównaniu z pierwowzorem zmiany dotyczą głównie obudowy.

Nowa wersja Numeru Trzy ma obudowę z olejowanego litego drewna bambusowego, a nie – jak wcześniej – z lakierowanego MDF-u. Jej wysokość wynosi teraz 85 cm (+ 4 cm podstawki) zamiast 100 cm, a głębokość – 33 cm zamiast 30. Przednią ściankę lekko odchylono do tyłu, celem poprawy czasowej spójności przetworników. Zamiast stopek na łożyskach kulkowych zastosowano podstawki magnetyczne, nad którymi kolumna lewituje na poduszce po- wietrznej. Avatar Audio deklaruje, że Holophony to prawdopodobnie jedyne aktualnie produkowane kolumny głośnikowe, łączące trzy nietypowe cechy. Wyposażono je w oryginalne przetworniki z lat 60. i 70. XX wieku z bardzo lekkimi membranami papierowymi i magnesami Alnico.

Moc znamionowa to zaledwie 20 W, co ma się przekładać na szybkość reakcji na impuls i precyzję odwzorowania szczegółów. Trzecia cecha to wykorzystanie wspomnianych poduszek magnetycznych, które unoszą kolumny w powietrzu. Taka konstrukcja efektywnie izoluje od wibracji podłoża. Wszystkie wewnętrzne połączenia elektryczne wykonano bez lutowania. Oznacza to, że nie wykorzystano cyny, która – zdaniem projektanta – degraduje dźwięk. Nowe Holophony Numer Trzy są układem dwudrożnym, dwugłośnikowym, pracującym w wentylowanej obudowie z litego drewna bambusowego.

Całość z podstawkami waży 41 kg. Tony średnie i wysokie przetwarza 10-cm stożek, a bas – głośnik o średnicy 25 cm. Pasmo dzieli filtr pierwszego rzędu. Impedancja nominalna wynosi 4 omy, de- klarowana efektywność: 93 dB. Kolumna o wymiarach 85/29/33 cm (w/s/g) przenosi pasmo 30 Hz – 20 kHz. Kolumny są dostępne bezpośrednio u producenta, który oferuje możliwość wypożyczenia ich do testu.

Cena za parę wynosi 21000 zł. Holophony Numer Trzy są objęte trzyletnią gwarancją.