HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Stoliki Base

news112017 001

Pod polską marką Base oferowane są stoliki i akcesoria do systemów grających. Znajdziemy wśród nich listwy zasilające, podstawki oraz stoliki pod sprzęt. Ofertę tych ostatnich właśnie odświeżono.

 Dostępne są trzy podstawowe modele Base: 2, 4 i 6. Cyfra określa, ile pełnowymiarowych komponentów pomieści dany stolik. W każdym przypadku założenia pozostają niezmienne. Konstrukcja ma być prosta, drgania efektywnie wygaszane, a wykonanie – nieskazitelne i atrakcyjne wizualnie. W końcu stolik hi-fi to również piękny mebel, więc jakość stolarki musi być wysoka. Stolik jest skonstruowany tak, że na sztywnej stalowej ramie układa się drewniane blaty. Nie leżą one jednak bezpośrednio na ramie, ale opierają się na miniaturowych kolcach z bardzo twardej stali. Na kolce należy nałożyć, dołączone w komplecie, podkładki. Zapobiegają one zarysowaniu pięknego forniru użytego do wykończenia. Niby od spodu nie widać, ale świadomość, że coś ostrego wbija się w drewno, też boli. Kolce są regulowane, dzięki czemu każdy blat można idealnie wypoziomować. Taka konstrukcja sprzyja rozpraszaniu drgań i ogranicza ich przenoszenie się pomiędzy elementami systemu. Nie mniej istotne jest wykorzystanie ciężkiej stalowej ramy, spawanej od wewnątrz. Ta technika ma dawać korzystny rozkład naprężeń w materiale, co – zdaniem producenta – przekłada się na lepsze własności akustyczne mebla.

Dodatkowo usprawnia proces obróbki i wykończenia, gwarantując nieskazitelny efekt wizualny. Od tłumienia masą firma robi wyjątek, proponując dość lekkie blaty. Zamiast stosowanych w poprzedniej serii płyt kamiennych, wykonuje je z dwóch warstw sklejki o różnej grubości połączonych klejem, który dodatkowo tłumi drgania. Cała konstrukcja wspiera się na czterech dużych kolcach z bardzo twardej stali. Każdy z nich jest w stanie zachować idealną ostrość nawet pod naciskiem kilkuset kilogramów. Ich wkręcane w ramę korpusy robi się z chromowanego mosiądzu, który ma nieco inną niż stal charakterystykę akustyczną. Kolce również są regulowane i wyposażone w podkładki, które tym razem chronią parkiet. W standardowej wersji stolika Base rama jest lakierowana na satynową czerń, a blaty dostępne w jednym z czternastu naturalnych fornirów albo lakierowane na biało. Nowością jest możliwość zamówienia specjalnej wersji blatów z komorami przygotowanymi do umieszczenia w nich platform wypełnionych kwarcem i wykończonych amerykańskim orzechem. Rozwiązanie takie dodatkowo neutralizuje wibracje, zapewniając ustawionemu sprzętowi niemal całkowitą izolację od drgań podłoża. Stoliki są wytwarzane na zamówienie.

Base 2 kosztuje 5000 zł, Base 4 – 7000 zł, a Base 6 – 9000 zł. Dopłata za platformę z kwarcem wynosi 800 zł/szt.