fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Miyajima Madake

madakeMiyajima ma nową referencyjną wkładkę gramofonową. Na tej prestiżowej pozycji Madake zastąpiła dotychczasowy topowy model – Kansui.

 

Swą nazwę Madake zawdzięcza bardzo rzadkiemu gatunkowi bambusa, który rośnie na stokach góry Kyoto w okolicach świątyni Iwashimizu Hachiman. Jako pierwszy wykorzystał go Thomas Edison do konstrukcji żarówki. Zrobił z niego wtedy podstawę żarnika. W miejscu występowania tego gatunku bambusa znajduje się nawet pomnik upamiętniający wynalazcę. Bambus madake nie jest przedmiotem normalnej sprzedaży; nie można go po prostu zakontraktować i kupić. Pan Noriyuki Miyajima został w niego zaopatrzony w drodze wyjątku i wykorzystał go do budowy części wspornika. To właśnie ten element przenosi bezpośrednio drgania z rowka płyty.

Wkładka powstała według autorskiego projektu japońskiego konstruktora. Uznał on właściwości soniczne madake za wyjątkowe, a brzmienie przetwornika, w którym zastosował ten materiał – za pełne i doskonałe. Miyajima Madake jest już dostępna w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 21500 zł.