fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Graham Audio

image010graham
W Polsce pojawiły się produkty Graham Audio. W zasadzie to jeden produkt, bo aktualnie brytyjska wytwórnia oferuje tylko podstawkowy zestaw LS 5/9. Prezentowała go na tegorocznej wystawie High-End w Monachium, gdzie zebrał wiele przychylnych opinii.
Monitory LS 5/9 Graham Audio wykonuje na licencji BBC. Oznacza to, że głośniki muszą odpowiadać wzorcowi narzuconemu przez BBC i spełniać założenia dotyczące m.in. parowania, równomierności pasma przenoszenia czy materiałów zastosowanych na przetworniki. Monitor ma cieszyć melomana, ale jego pierwotnym zadaniem była praca w studiu radiowym, a następnie w reżyserce telewizyjnej. A w takich zastosowaniach nie ma miejsca na wydumane „firmowe brzmienia” i realizowanie indywidualnych koncepcji konstruktora. Dobry profesjonalny głośnik powinien być prawdomówny, a głośnik przeznaczony do monitorowania mowy – odznaczać się wybitnie neutralnym i realistycznym środkiem pasma akustycznego. Te założenia mają spełniać monitory certyfikowane przez BBC.
Graham LS 5/9 to brytyjska klasyka w najlepszym wydaniu. Dwudrożna konstrukcja z bas-refleksem jest zamknięta w kanciastej, prostopadłościennej obudowie z dokręcanymi ściankami przednią i tylną.
Do wykończenia – i to już ukłon w stronę audiofilów – używa się naturalnych fornirów. Do wyboru są: heban, czereśnia i palisander.


Grahamy LS 5/9 są już dostępne w Polsce. Najtańsza wersja czereśniowa kosztuje 17900 zł za parę. Uzupełnieniem monitorów są podstawki o konstrukcji otwartej, dostępne za dopłatą 1800 zł/para.