fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Octave HP 700

image015

Na wystawie High-End 2014 w Monachium Octave prezentowało premierowo   przedwzmacniacz HP 700. Jest to urządzenie z bardzo wysokiej półki, tak jakościowej, jak i cenowej.


Octave HP 700 jest przedwzmacniaczem liniowym z opcją rozbudowy o dodatkowe moduły. Nie licząc flagowej, acz leciwej już linii Jubilee, zajmuje w katalogu najwyższą pozycję. Do wzmocnienia sygnału wykorzystano lampy, a zasilacz umieszczono w osobnej obudowie.Użytkownik może wybrać trzy pozycje wzmocnienia (gain) oraz impedancję wejściową, co pozwala optymalnie dostosować HP 700 do urządzeń towarzyszących i okablowania.
Nad prawidłowością wszystkich istotnych parametrów i procedur czuwa mikrokontroler. Żywotność lamp przedłuża układ opóźnionego załączania napięcia anodowego. Octave deklaruje, że dzięki niemu bańki mogą pracować nawet 20 lat.
Wyposażenie w gniazda obejmuje trzy wejścia RCA, dwa XLR, przelotkę dla procesora AV (RCA) oraz miejsce na dwa opcjonalne moduły. Wyjścia to dwa RCA, jedno XLR (izolowane transformatorem) i Home Theatre.
HP 700 można rozbudować o dodatkowe moduły, takie jak phono MM, phono MC, phono MC z transformatorem step up, XLR/RCA czy nawet XLR z symetryzacją i izolacją galwaniczną transformatorem. Moduły można dokupować i wymieniać w dowolnym momencie, tak aby przedwzmacniacz był zawsze dopasowany do potrzeb użytkownika.
Moduł korekcyjny to dopracowana konstrukcja o bardzo dobrym odstępie od szumów i takiej też dynamice. Oferuje niskie zniekształcenia, dokładność realizacji krzywej RIAA oraz szerokie pasmo przenoszenia. Pozwala precyzyjnie dobrać parametry przedwzmacniacza do aktualnie posiadanej wkładki.

Przewidziano także regulację barwy dźwięku. Moduł Tone Control wykorzystuje lampy, co nie odbija się na równomierności jego działania w obu kanałach. Maksymalna odchyłka wynosi zaledwie 0,3 dB. Regulacja balansu jest kompensowana częstotliwościowo. Zastosowano 12-pozycyjny przełącznik, a zmiana siły głosu następuje co 1 dB.
W sekcji wyjściowej można załączyć gniazda XLR, RCA lub wszystkie równocześnie. W ten sposób wykonamy tri-amping albo nagłośnimy dwa dodatkowe pomieszczenia.
Jako opcja dostępny jest też luksusowy 47-pozycyjny potencjometr – autorskie opracowanie Octave. Udało się uzyskać niezrównoważenie pomiędzy kanałami mniejsze niż 0,1 dB, a wprowadzane przez tłumik zniekształcenia są praktycznie niemierzalne.

Octave HP 700 właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 39900 zł.