fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Żywioły Audioquesta

Elements Earth
Audioquest opracował nową serię przewodów, która zastąpi w katalogu produkty ze starszej linii Rivers. Elements tworzą modele: Water, Earth, Wind i Fire.Producent podkreśla zwiększenie średnicy przewodników o 1 mm, udoskonalony system rozpraszania szumu (NDS), trwalsze pokrycie warstwą srebra oraz zastosowanie jeszcze lepszych wtyków RCA i XLR. Flagowy Fire, to konstrukcja zbliżona technologią do referencyjnej serii Wild – WEL.
Pierwsze trzy przewody – Water, Earth i Wind – zastępują modele: Columbia, Colorado i Niagara. Water ma polietylenową izolację, która otacza przewodnik wykonany z litej miedzi PSC+. Earth został wzbogacony izolacją FEP, w Wind pod oplotem z FEP umieszczono przewodniki wykonane z litego srebra PSS.
W porównaniu z poprzednikami, nowe interkonekty wyróżniają się zwiększoną o 1 mm średnicą. Ta zmiana pozwoliła zastosować grubsze o 60 % i wytrzymalsze ścianki Air-Tubes. Dzięki temu druty są odporniejsze na zagięcie, a „tubki” skuteczniej separują przewodnik od izolacji.

W modelach z serii Rivers stosowano cztery warstwy dodatkowej izolacji. Najnowsze kable mają ich sześć, dzięki czemu przewodnik jest skuteczniej chroniony przed niekorzystnym wpływem zewnętrznych sygnałów w częstotliwościach radiowych, będących źródłem zakłóceń. System wykorzystuje również karbonową warstwę absorbującą i dodatkową metalową – ekranującą.
Modyfikacji poddano także wtyki. Złącza są posrebrzane w technice Hanging-Silver, która polega na zanurzaniu elementów w srebrze przy użyciu chwytaka, zamiast umieszczania ich w wirującym bębnie z roztopionym srebrem. Dzięki temu procesy chemiczne pomiędzy materiałami przebiegają w sposób, który zapewnia większą trwałość wtyku. Zupełnie nowe złącza, zarówno RCA, jak i XLR, konfekcjonuje się z przewodnikiem w technice tzw. zimnego zgrzewania.
Na szczególną uwagę zasługuje model Fire. Zastępuje on kabel Sky i stanowi całkowicie odrębną konstrukcję, zbliżoną do referencyjnej serii Wild – WEL (William E. Low Signature). W porównaniu z pozostałymi kablami Elements, Fire wykorzystuje grubsze przewodniki, a Air-Tubes mają o 23 % powietrza więcej, dzięki czemu zapewniają jeszcze skuteczniejszą izolację. Ponadto przewodniki są oddzielone ośmioma warstwami tworzywa. Fire jest zakończony takimi samymi złączami RCA i XLR, jakie można znaleźć w kablach Wild i WEL.

Elements EarthElements FireElements WaterElements Wind-1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie nowe modele z serii Elements już są w sprzedaży. Cena Watera zaczyna się od 1500 zł za parę (długość 0,5 m). W przypadku Earth jest to 2530 zł za parę (0,5 m), a za parę przewodów Wind o tej samej długości trzeba zapłacić 4999 zł. Fire kosztuje 6999 zł.


Kable są dostępne w długościach od 0,5 m do 10 m i z zakończeniami RCA lub XLR. Ceny zależą od długości przewodów.