fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Ultrasone Edition 5

Ultrasone-Edition-5Pierwsze słuchawki Ultrasone z ekskluzywnej linii Edition pojawiły się w 2003 roku. 11 lat po premierze Edition 7 niemiecka wytwórnia wprowadza kolejny model dla wybranych.Edition 5 będą dostępne w limitowanej liczbie 555 sztuk.
Specjalnie z myślą o Edition 5 Ultrasone opracowało najnowszą wersję techniki S-Logic. Firma z powodzeniem stosuje ją od lat, ale w piątkach debiutuje najnowsza modyfikacja z dopiskiem „EX”.

S-Logic polega na takim wymodelowaniu membrany, że nie promieniuje ona bezpośrednio do ucha, ale jest od niego oddalona i ustawiona pod kątem. Dzięki temu dźwięk staje się bardziej przestrzenny, a źródła pozorne nie siedzą w głowie. Odbiór muzyki bardziej przypomina efekt uzyskiwany z kolumn niż z konwencjonalnych słuchawek.


Głównym celem S-Logic EX jest optymalizacja efektów przestrzennych. Na podstawie badań i prób opracowano 40-mm membranę pokrywaną tytanem. Nadano jej kształt tunelu skierowanego w dół. Do napędu wykorzystano magnes neodymowy. Membrana powstała od nowa, z intencją zastosowania w środowisku akustycznym Edition 5. Nie jest to adaptacja rozwiązań z wcześniejszych modeli Ultrsone.
Edition 5 to dynamiczna konstrukcja zamknięta. Impedancja wynosi 32 omy, maksymalne ciśnienie akustyczne: 96 dB, a pasmo przenoszenia: 5 Hz – 46 kHz.


Jako że membrana znajduje się daleko od ucha i została nietypowo ukształtowana, projekt plastyczny stanowił spore wyzwanie. Ultrasone i do tej kwestii podeszło bezkompromisowo. Muszle Edition 5 wykonuje się ręcznie z drewna kilkusetletniego dębu. Producent uważa, że jest to materiał bezkonkurencyjny pod względem faktury, koloru i właściwości mechanicznych. Zdobi je grawerowana laserem aluminiowa wstawka z logo firmy. Całość pokrywa się siedmioma warstwami lakieru, co podkreśla szlachetny rysunek drewna. Pałąk to anodowane na czarno aluminium. Podobnie jak poduszki, jest wyściełany najlepszą skórą z długowłosych etiopskich owiec. Łączy ona delikatność z bardzo dobrymi właściwościami izolującymi, dzięki czemu słuchacz ma zapewniony komfort użytkowania i izolację od szumów otoczenia.
Edition 5 wyposażono w ekranowanie MU-Metal, które redukuje promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez cewki.


W komplecie otrzymujemy dwa odłączane kable – 4- i 1,8-metrowy. Oba są elastyczne, wykonane z miedzi o czystości 99,999 % i zakończone wtykami Neutrika. Wyposażenie uzupełnia specjalne opakowanie do przechowywania słuchawek, podstawka z odlewanej stali oraz specjalny pokrowiec który zabezpiecza przed kurzem, kiedy Edition 5 wiszą na swoim stendzie.


Ekskluzywne słuchawki Ultrasone są już dostępne w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 14990 zł.