fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Oppo HA-1

Oppo-HA-1-1Chwilę po debiucie słuchawek planarnych PM-1, Oppo wprowadza kolejną nowość. HA-1 to przedwzmacniacz słuchawkowy, zbudowany z myślą o nich, ale nie tylko.Oppo deklaruje, że HA-1 powstał na bazie doświadczeń zdobytych przy budowie audiofilskich odtwarzaczy uniwersalnych BDP-95EU oraz BDP-105EU/D. Urządzenie jest przede wszystkim dopracowanym wzmacniaczem słuchawkowym, ale może też służyć jako asynchroniczny DAC, preamp stereo i odbierać muzykę w trybie bezprzewodowym z urządzeń typu iPhone czy iPad. Ponadto, dzięki trybowi Home Theater Bypass, można je bezkolizyjnie włączyć w system kina domowego.

Tor analogowy ma konstrukcję w pełni zbalansowaną. Zastosowane w nim podzespoły są ręcznie selekcjonowane, a następnie parowane, aby zachować całkowitą symetrię wzmacniania sygnału. Napędzany silnikiem potencjometr umożliwia zarówno ręczną, jak i zdalną regulację siły głosu. Tłumienie odbywa się w całości w domenie analogowej.


Do zasilania wykorzystano przewymiarowany transformator toroidalny, który współpracuje z liniowymi stabilizatorami napięcia oraz kondensatorami wykonywanymi na zamówienie Oppo.
HA-1 daje możliwość podłączenia słuchawek ze zbalansowanym, 4-pinowym złączem XLR oraz tradycyjnym dużym jackiem 6,3 mm. Ma także wbudowany przetwornik c/a. Kość Sabre ESS9018 Reference oraz analogowy stopień wyjściowy są takie same jak w odtwarzaczu Blu-ray 105D. Cyfrowe wejścia – koaksjalne, optyczne, AES/EBU oraz asynchroniczne USB – obsługują zarówno format PCM, jak i DSD. Dla wygody użytkownika przewidziano opcję transmisji sygnału poprzez Bluetooth z protokołem Apt-X. Ten ostatni pozwala uzyskać lepszą jakość dźwięku z urządzeń mobilnych. Przedwzmacniacz wyposażono w analogowe wejścia i wyjścia zrealizowane na gniazdach RCA i XLR.


Wbudowane obwody monitorujące i zabezpieczające chronią przed niechcianymi zdarzeniami, takimi jak zwarcie, przeciążenie czy pojawienie się na wyjściu składowej stałej.
Pilot działa na podczerwień. Oppo oferuje także aplikację, która pozwala sterować HA-1 przez Bluetooth.


Pierwszy słuchawkowy przedwzmacniacz/DAC Oppo właśnie wchodzi do sprzedaży. Już w czerwcu pojawi się wersja czarna, zaś srebrna trafi do sklepów w lipcu. Dystrybutor ustalił cenę na 6596 zł.