fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Wzmacniacze Soulution

Wzmacniacze-Soulution Soulution zaistniało w świecie high-endu dzięki bezprecedensowej jakości szczytowej serii 700.

Teraz firma wprowadza nową generację produktów, których zadaniem będzie wzmocnienie jej pozycji w ścisłej czołówce światowych producentów.


Pierwsza wzmianka o nowościach pojawiła się przed rokiem, kiedy to na wystawie High-End w Monachium prezentowano statycznie prototyp modułu zasilania, przeznaczony do użycia w nowej stereofonicznej końcówce mocy oraz monoblokach. Kilka miesięcy później firma rozpoczęła produkcję następców modeli 710 i 700, oznaczonych jako 711 i 701.
Nowe wzmacniacze wyglądają z zewnątrz identycznie jak poprzednicy i taka sama pozostaje w nich ścieżka sygnałowa. Zupełnie zmienia się natomiast koncepcja zasilania. Soulution postawiło na układy impulsowe, opracowane z uwzględnieniem specyfiki zastosowań w sprzęcie high-end.


W każdym monobloku 701 i w końcówce 711 pracują cztery zasilacze o mocy 600 VA. Do filtrowania wykorzystuje się kondensatory o łącznej pojemności przekraczającej milion mikrofaradów.
Moc wyjściowa 701 wzrosła do 600 W/8 ?, a 711 – do 2 x 150 W/8 ? i jest podwajana wraz z każdym spadkiem impedancji o połowę. Wzmacniacze pracują stabilnie z obciążeniem poniżej 2 ? i uzyskują imponujące osiągi w impulsie. Monobloki potrafią w szczycie oddać nawet 12 kW, a końcówka stereo – 6 kW! Wysterowanie jakichkolwiek kolumn nie sprawi im najmniejszych problemów.
Posiadacze dotychczas produkowanych wzmacniaczy nie zostają na lodzie. W każdej chwili mogą się zdecydować na upgrade do najnowszej specyfikacji. Operacja jest jednak na tyle skomplikowana, że nie może zostać wykonana przez lokalnego dystrybutora. Sprzęt należy odesłać do Szwajcarii, gdzie przy okazji montażu nowego zasilacza zostanie poddany gruntownemu przeglądowi i w razie potrzeby – skalibrowany.


Premierę nowych modeli Soulution skwapliwie wykorzystało do podniesienia cen, które i bez tego były abstrakcyjnie wysokie. Za końcówkę 711 w Polsce zapłacimy 190000 zł, a za monobloki 701 – 460000 zł (za parę). Upgrade 710 do 711 kosztuje 60000 zł, a 700 do 701 – 130000 zł.