fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Creek Evolution 50CD

Creek-Evolution-50CD Creek odświeża serię Evolution. Odtwarzacz 50CD należy do nowej generacji produktów, zaprojektowanych z myślą o współpracy z różnymi nośnikami sygnału cyfrowego.

Creek podkreśla, że Evolution 50CD jest nawet nie tyle tradycyjnym odtwarzaczem CD, co przetwornikiem cyfrowo-analogowym z wbudowanym transportem CD.


Tak jak coraz więcej źródeł sygnału, nowy Creek został wyposażony w cyfrowe wejście USB 2.0, pracujące w trybie asynchronicznym. Obwody USB mają budowę modułową, co w przyszłości ułatwi ewentualny upgrade.
Evolution 50CD jest pierwszym cyfrowym produktem Creeka, w którym zastosowano przetworniki Wolfson 24 bity/192 kHz. Skonfigurowano je w podwójnym trybie różnicowym, co przyczyniło się do obniżenia poziomu szumów i zniekształceń. Dzięki temu informacje o niskim natężeniu powinny być odwzorowane lepiej niż dotychczas, a zakres dynamiki – zauważalnie szerszy. Wykorzystano także produkowane na zamówienie zegary taktujące, dzięki którym obniżono jitter.


Zasilanie oparto na dużym transformatorze toroidalnym, z którego poprowadzono osobne linie dostarczające napięcie obwodom cyfrowym i analogowym. Creek podkreśla, że trafo wyróżnia się niewielką upływnością pola elektromagnetycznego, co przekłada się na obniżenie szumów zasilania. Napięcie filtrują niskoimpedancyjne kondensatory. W krytycznych punktach układu rozmieszczono kondensatory polimerowe, a na wyjściu ścieżki analogowej – polipropylenowe Wimy.

Nowego Creeka wyposażono w pięć wejść cyfrowych (włączając wspomniane USB) i dwa wyjścia cyfrowe. Do kompletu zamontowano komunikacyjną magistralę Creek RC bus, przesyłającą komendy pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami. Sygnał analogowy wyprowadzają gniazda XLR i RCA.
Creek Evolution 50CD tworzy dopasowany wzorniczo zestaw ze wzmacniaczem Evolution 50A. Niską metalową obudowę zdobi przedni panel ze szczotkowanego aluminium. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: srebrna albo czarna. Napisy na powierzchni są grawerowane.

Podobnie jak we wzmacniaczu, do obsługi najważniejszych funkcji służą przyjemne w dotyku przyciski, podświetlane białymi LED-ami.
Evolution 50CD jest drugim, po wzmacniaczu Evolution 50A, urządzeniem Creeka, wyposażonym w wyświetlacz OLED (Organic Light Emitting Diode). Na czarnym tle pojawiają się informacje w kolorze białym. Wyświetlacz jest dzięki temu bardziej wyrazisty i kontrastowy od konwencjonalnych displayów.

Wszystkimi funkcjami Evolution 50CD można sterować za pomocą pilota systemowego Evo, który obsługuje również pozostałe elementy systemu — wzmacniacz, tuner Ambit i (w przyszłości) DAC Ruby. Jako opcję wyposażenia przewidziano odbiornik podczerwieni, który umożliwi zamknięcie systemu w szafce i sterowanie jedynie pilotem.

Najnowszy odtwarzacz Creeka jest już dostępny w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 4600 zł.