fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Harman/Kardon Nova

Harman-Nova Harman opracował bezprzewodowe głośniki stereo. Tym razem styliści zasłużyli na coś więcej niż tylko uścisk dłoni prezesa.

Harman/Kardon Nova to stereofoniczny zestaw głośniczków bezprzewodowych, zaprojektowanych z wizją i dbałością o każdy detal. Obudowy są gładkie i przejrzyste, a ich kulisty kształt zapobiega powstawaniu wewnątrz fal stojących.


W każdym głośniku pracuje para przetworników – średniotonowy o średnicy 63 mm i 35-mm wysokotonowy. Ekspozycję basu poprawiają membrany bierne oraz realizowana elektronicznie funkcja podbicia niskich tonów (bass boost). Do zasilania służą wbudowane wzmacniacze 2 x 20 W. Producent deklaruje pasmo przenoszenia 70 Hz – 20 kHz.


Dźwięk jest kontrolowany cyfrowym procesorem, który optymalizuje przetwarzanie, uwzględniając niewielkie rozmiary konstrukcji.
Harmany Nova będą współpracować z każdym źródłem sygnału. Można je podłączyć zarówno kablami – analogowym z wtykiem minijack 3,5 mm i cyfrowym optycznym – jak i bezprzewodowo. W takim przypadku transmisja odbywa się dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth
z funkcją NFC.


Głośniki wydają się wymarzonym dodatkiem do laptopa czy notebooka, ale będą także współpracować z tabletem, smartfonem czy telewizorem. Nowe H/K powinny dobrze grać, a gdy akurat nie będziemy słuchać muzyki, sprawdzą się w roli ozdoby biurka.


Zestaw jest już dostępny w sklepach. Kosztuje 1299 zł.