fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Cambridge Azur 651W

Cambridge-651w

W ofercie Cambridge Audio pojawiła się stereofoniczna końcówka mocy.

Azur 651W będzie działał z każdym dobrym przedwzmacniaczem, ale powstał z myślą o współpracy z odtwarzaczem plików Stream Magic 6.

Nowa końcówka Cambridge’a dysponuje mocą 2 x 100 W/8 Ω i 150 W/4 Ω. Uzyskano ją z dwóch par wysokoprądowych tranzystorów wyjściowych na kanał. Ich efektywne chłodzenie zapewnia duży radiator, a za niezakłócone dostawy prądu odpowiada przewymiarowany transformator toroidalny.

Zasilanie obu kanałów rozdzielono, co pomaga uzyskać lepszą separację kanałów i wyrazistszy bas. Sygnał można doprowadzić do wejść XLR i RCA. Zdublowane terminale głośnikowe ułatwiają podłączenie kolumn w trybie bi-wiringu. Ponadto przewidziano wejścia wyzwalacza, czujników podczerwieni oraz sygnału sterującego w systemach komputerowych.

Tego typu udogodnienia stają się istotne, gdy zechcemy włączyć wzmacniacz w rozbudowaną instalację AV. Azur 651W został wyposażony w system zabezpieczeń CAP5 oraz funkcję automatycznego włączania i wyłączania zasilania.

Metalową obudowę zdobi przedni panel ze szczotkowanego aluminium. Do wyboru przewidziano wersję srebrną albo anodowaną na czarno. Cambridge Azur 651W jest już dostępny w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 3990 zł.