fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Sennheiser na CES-ie

SennheiserNaCES2014Na styczniowych targach CES w Las Vegas Sennheiser pokazał kilka nowości, m.in. słuchawki Momentum Ivory oraz zestaw przeznaczony do współpracy z urządzeniami Samsung Galaxy. Segment pro wzbogacił się trzema modelami słuchawek dla DJ-ów.
Nowe Momentum Ivory dołączają do oferowanych wcześniej wersji Brown i Black. Obudowy nauszników mają kolor kości słoniowej, a poduszki są pokryte czarną skórą. Pałąk jest wykonany z pięknego kawałka szczotkowanej stali nierdzewnej (tak jak we wszystkich modelach linii Momentum) i także pokryty skórą: od spodu czarną, a z wierzchu brązową.


Aby zapewnić połączenie z urządzeniem mobilnym, Sennheiser opracował specjalny wtyk 3,5 mm, który można ustawić w pozycji prostej lub pod kątem. Na kablu umieszczono metalowy pilot do sterowania produktami firmy Apple. Do połączenia z domowymi odtwarzaczami lub innymi urządzeniami przenośnymi, które nie są zgodne ze standardem Apple’a – służy drugi przewód, pozbawiony pilota. Wymiana kabli jest bardzo prosta: wystarczy lekko przekręcić i wysunąć wtyk przy lewej słuchawce.
Momentum Ivory na czas transportu można umieścić w eleganckim futerale, dołączonym w komplecie. Jest on starannie wykonany i wygląda nadzwyczaj atrakcyjnie.
Druga nowość Sennheisera to MM 30G – zestaw słuchawkowy opracowany z myślą o uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku z urządzeń Samsung Galaxy. Można słuchać muzyki i równocześnie odebrać albo odrzucić połączenie. MM 30G występuje w bieli oraz czerni i jest dopasowany do wszystkich urządzeń Galaxy, począwszy od modelu S2. Pilot na kablu pozwala regulować głośność, odbierać/rozłączać połączenie, odtwarzać i pauzować utwór. W komplecie producent dołącza gumki douszne w trzech rozmiarach: S, M i L.
Nowością z rynku profesjonalnego są DJ-skie słuchawki HD6 Mix, HD7 DJ, HD8 DJ. Inspiracją dla nich był model HD 25, produkowany nieprzerwanie od 25 lat. Trzy nowe modele opracowano tak, aby spełniały potrzeby zawodowców. HD6 Mix powstały pod kątem użycia w studiu nagraniowym (impedancja 150 omów), zaś HD7 DJ i HD8 DJ są przeznaczone na scenę z uwagi na ekstremalną wytrzymałość, impedancję dostosowaną do sprzętu mikserskiego (95 omów), przekręcane nauszniki oraz głębsze odwzorowanie niskich częstotliwości.
Wszystkie modele mają obudowy wzmacniane metalem i są zamkniętymi konstrukcjami wokółusznymi. Dzięki temu skutecznie tłumią dźwięki otoczenia, co jest kluczowe dla pracy DJ-a. W komplecie dostarczany jest wysokiej klasy futerał, zapasowe poduszki nauszników oraz dwa przewody: spiralny o długości 1,5 m (rozciągalny do 3 m) i prosty o długości 3 m.
Omawiane nowości są już dostępne w Polsce. Momentum Ivory kosztują 1299 zł, a zestaw MM 30 G – 209 zł. Cena słuchawek profesjonalnych HD6 Mix to 1059 zł, HD7 DJ – 1269 zł, a HD8 DJ – 1479 zł.