fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Air Force One

AirForceONEFirma Stella Inc., właściciel marki Tech Das, w 2013 roku zaprezentowała gramofon Air Force One. Projekt, przygotowany przez byłego inżyniera Micro-Seiki – Hideaki Nishikawę – we współpracy z technikami Stelli, ma należeć do najbardziej zaawansowanych technologicznie źródeł analogowych na świecie.
Hideaki Nishikawa stwierdził:

„Jako inżynierowie i naukowcy wiemy, że dźwięk cyfrowy lepiej wypada w pomiarach, jednak wielu melomanów traktuje dźwięk analogowy jako bardziej przyswajalny dla ucha”. Jako że dźwięk cyfrowy staje się coraz lepszy, pan Nishikawa postanowił zaprojektować gramofon, który jeszcze wyżej ustawi poprzeczkę dla cyfry. Celem konstruktora było opracowanie urządzenia, które bez zniekształceń odczyta wszystkie informacje zapisane w rowku płyty winylowej. W tym samym celu inżynierowie firmy zaprojektowali do kompletu wkładkę TDC01.
Podstawa gramofonu jest zbudowana z kilku rodzajów aluminium obrabianego metodą CNC. W talerzu o budowie kanapkowej przewidziano możliwość zmiany jego górnej części. Podstawowym „medium”, szeroko wykorzystanym w Air Force On, jest powietrze. Zastosowano je w łożysku (talerz unosi się na poduszce powietrznej), podciśnieniowym talerzu (przysysanie płyty) oraz w zawieszeniu. Konstrukcja pozwala zamontować różne ramiona; wymianie podlega też podstawa ramienia. Urządzenie premierowo pokazano na wystawie High-End w Monachium. Teraz jest już dostępne w regularnej sprzedaży. Niestety, zaawansowana technologia jest droga. W Polsce ceny Air Force One zaczynają się od 247000 zł.