fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Audio Research SP20

AudioResearchSP20Audio Research opracował nowy przedwzmacniacz lampowy. Właściwościami użytkowymi SP20 ma przewyższać dotychczas produkowany model SP17.
Wygląd SP20 różni się wyraźnie od klasycznych komponentów Audio Researcha. Na przedniej ściance umieszczono dotykowy ekran LCD o przekątnej 4,3 cala, a po jego obu stronach – duże pokrętła.

Po raz pierwszy w historii ARC zamontowało w przedwzmacniaczu wyjście słuchawkowe 6,3 mm (duży jack).
Producent informuje, że SP20 jest konstrukcją zbalansowaną, pracującą w klasie A, z zerowym sprzężeniem zwrotnym. Zasilacz oparto na niskoszumowym transformatorze z rdzeniem R oraz siedmiu regulowanych osobno liniach dostarczających napięcie.
Podobnie jak w innych konstrukcjach Audio Researcha, na wejściu pracują tranzystory JFET. Dotyczy to zarówno stopnia liniowego, jak i phono. Dopiero w stopniu wyjściowym zastosowano podwójne triody 6N30 (po dwie na sekcję). Pasmo przenoszenia jest bardzo szerokie: 0,8 Hz – 220 kHz (-3 dB) na wejściach liniowych. Wzmocnienie sekcji liniowej wynosi 13,8 dB (wartość zbalansowana), a phono – 58 dB. SP20 będzie współpracował z szerokim wachlarzem wkładek, włącznie z MC o dość niskim poziomie wyjściowym.
Nowy Audio Research jest już dostępny w Polsce. Kosztuje 39800 zł.